Справа № 431/3487/18
Провадження № 22-ц/810/893/21
ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
23 жовтня 2021 року м. Сєвєродонецьк
Суддя судової палати у цивільних справах Луганського апеляційного суду Луганська В.М.
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 ,
на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 10 жовтня 2018 року за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , Курячівської сільської ради Старобільського району Луганської області, третя особа: Старобільська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку,
в с т а н о в и в:
Рішенням Старобільського районного суду Луганської області від 10 жовтня 2018 року позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , Курячівської сільської ради Старобільського району Луганської області, третя особа: Старобільська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку, задоволено.
Не погодившись з вказаним рішенням, ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 , звернувся до суду з апеляційною скаргою.
До апеляційної скарги скаржником додано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Старобільського районного суду Луганської області від 10 жовтня 2018 року.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Відповідно ч. 2 ст. 358 ЦПК України незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків:1) подання апеляційної скарги особою, не повідомленою про розгляд справи або не залученою до участі в ній, якщо суд ухвалив рішення про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки; 2) пропуску строку на апеляційне оскарження внаслідок виникнення обставин непереборної сили.
10 жовтня 2018 року Старобільським районним судом Луганської ухвалено рішення.
У відповідності до ст. 354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження рішення сплинув 12 листопада 2018 року.
Апеляційну скаргу подано скаржником 08 жовтня 2021 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Скаржник в клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження зазначає, що повідомлення про виклик до суду до нього не надходило, тому про дату та час розгляду справи не був повідомлений, оскаржуване рішення йому не направлялося. Про оскаржуване рішення суду скаржнику стало відомо наприкінці серпня 2021 року від сторонніх осіб.
Згідно позовної заяви, адреса відповідача ОСОБА_1 зазначена: АДРЕСА_1 .
В апеляційній скарзі скаржник зазначає адресу реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 .
З матеріалів справи вбачається, що під час розгляду цивільної справи на адресу відповідача ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , направлялася судова повістка, яка останнім була отримана особисто, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 25).
Для вирішення клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, скаржнику необхідно надати докази щодо його адреси місця реєстрації та проживання на час подання позову та ухвалення рішення судом першої інстанції.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, тобто скарга залишається без руху із наданням скаржнику строку для усунення зазначених недоліків.
Таким чином, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням ОСОБА_1 строку для надання доказів щодо адреси місця реєстрації та проживання на час подання позову та ухвалення рішення судом першої інстанції (копія паспорту з зазначенням адреси місця реєстрації та/або довідка про місце реєстрації та проживання).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 185, 356, 357ЦПК України,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 10 жовтня 2018 року, залишити без руху, запропонувавши останньому усунути недоліки апеляційної скарги, зазначені в тексті ухвали, протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Луганський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2021 |
Оприлюднено | 23.10.2021 |
Номер документу | 100522212 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луганський апеляційний суд
Луганська В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні