УХВАЛА
25 жовтня 2021 року
м. Київ
справа № 161/16906/20
провадження № 61-16652ск21
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Калараша А. А., розглянувши питання про прийняття до розгляду касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Волинського апеляційного суду від 31 серпня 2021 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
11 жовтня 2020 року ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку надіслала на адресу Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Волинського апеляційного суду від 31 серпня 2021 року.
Вивчивши касаційну скаргу, суд дійшов висновку, що вона не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху, виходячи з таких підстав.
Касаційна скарга подана поза межами строку на касаційне оскарження.
Разом зі скаргою ОСОБА_1 подає заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, в обґрунтування якої посилається на те, що копію оскаржуваної постанови отримано нею 10 вересня 2021 року, в зв`язку з чим вважає, що строк на касаційне оскарження був пропущений з поважних причин та просить його поновити.
Оскаржувана постанова проголошена 31 серпня 2021 року. Відомостей про дату складання повного тексту оскаржуване судове рішення не містить. За таких обставин строк на касаційне оскарження сплинув 30 вересня 2021 року. Касаційну скаргу подано 11 жовтня 2021 року, тобто, поза межами строку на касаційне оскарження.
Разом з заявою скаржник надає копію оскаржуваної постанови та супровідний лист суду, проте, суд не може визнати такі докази достатніми, виходячи з такого.
Відповідно до вимог частини другої статті 390 ЦПК України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Для застосування вищевказаної норми суду необхідно з`ясувати момент отримання скаржником копії оскаржуваного судового рішення.
За змістом частин другої та третьої статті 272 ЦПК України у разі проголошення в судовому засіданні скороченого рішення суд надсилає учасникам справи копію повного судового рішення протягом двох днів з дня його складання - в електронній формі у порядку, встановленому законом (у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси), або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса в особи відсутня. За заявою учасника справи копія повного судового рішення вручається йому під розписку безпосередньо в суді.
Відповідно до частини шостої цієї ж статті днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Достатніх доказів на підтвердження моменту отримання скаржником копії оскаржуваної постанови до суду надано не було (копії поштового повідомлення про вручення, копії розписки про отримання тощо).
Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) неодноразово наголошував, що навіть незважаючи на те, що поновлення строку знаходиться в межах дискреційних повноважень суду, національним судам в дотримання принципів рівності сторін, а також правової визначеності слід детально аргументувати підстави поновлення строку.
Суд в контексті вимог статті 81 ЦПК України позбавлений права на підставі одних лише припущень, за відсутності належних та достатніх доказів застосовувати такий процесуальний засіб.
За таких підстав причини пропуску строку на касаційне оскарження, на які посилається ОСОБА_1 , суд визнає неповажними.
За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду та на підставі вимог статті 393 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку на усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Волинського апеляційного суду від 31 серпня 2021 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на земельну ділянку залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали до касаційної скарги застосовуються наслідки, передбачені процесуальним законодавством.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя А. А. Калараш
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2021 |
Оприлюднено | 26.10.2021 |
Номер документу | 100579415 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Калараш Андрій Андрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні