Справа № 760/26604/21
Провадження №2/760/10646/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 жовтня 2021 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Теуту Євгенія Павлівна, про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання майна об`єктом права спільної сумісної власності, визнання права власності на Ѕ частку майна, набутого за час спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
01 жовтня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Солом`янського районного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Теуту Є.П., в якому просить
- встановити факт проживання однією сім`єю без зареєстрованого шлюбу ОСОБА_1 з ОСОБА_3 з 01 січня 2004 року до 31 травня 2021 року;
- визнати спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_3 наступне майно: квартиру АДРЕСА_1 , грошові кошти, що знаходяться на особових рахунках, відкритих на ім`я ОСОБА_3 в АТ КБ Приватбанк , гаражний бокс № НОМЕР_1 в Обслуговуючому кооперативі Совки ;
- визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1 ;
- визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину грошових коштів, що знаходяться на особових рахунках, відкритих на ім`я ОСОБА_3 в АТ КБ Приватбанк ;
- визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину гаражного боксу № НОМЕР_1 в Обслуговуючому кооперативі Совки .
Як убачається зі змісту ч.1 ст.184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Так, п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У позовній заяві позивачем зазначено ціну позову 2500000 грн.
Однак, якими доказами підтверджується визначення саме такого розміру ціни позову, не зазначено.
Проте, згідно п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Відповідно до пункту 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності №20 від 22.12.1995 року (з наступними змінами і доповненнями), вартість спірного майна у справах за позовами про захист права приватної власності на майно, визначається за погодженням сторін, а при його відсутності за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю майна розуміється грошова сума, за якою майно може бути продане в даному населеному пункті або місцевості.
За таких обставин ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна, поняття якої є за своїм змістом і числовим значенням рівнозначне поняттю ринкової вартості.
Згідно статті 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні , звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Таким чином, позивач повинна була провести оцінку нерухомого майна, на яке вона просить визнати право власності, звернувшись до відповідного експерта (оцінщика), надавши суду звіт (висновок про ринкову оцінку вартості нерухомого майна).
Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (встановити факт проживання однією сім`єю без зареєстрованого шлюбу та визнати спільною сумісною власністю майно) та три вимоги майнового характеру (визнання права власності на Ѕ квартири, визнання права власності на Ѕ грошових коштів та визнання права власності на Ѕ частину гаражного боксу).
Відповідно до п.1,2 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою встановлено ставку 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою встановлено ставку 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру по 908 грн, а за вимогу майнового характеру - за ставкою, визначеною ЗУ Про судовий збір для позовних вимог майнового характеру з урахуванням ціни позову, визначеної відповідно до п.2 та п.9 ч. 1 ст.176 ЦПК України.
Оскільки позивачем визначена ціна позову, проте підтверджуючих доказів вартості спірного майна на час розгляду справи до суду не надано, суд позбавлений можливості визначити суму судового збору, що підлягає сплаті за подачу позовної заяви майнового характеру.
Враховуючи, що при зверненні до суду з указаним позовом позивачем було сплачено судовий збір у сумі 12258 грн, а тому при остаточному визначенні розміру судового збору необхідно врахувати сплачену позивачем суму.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 175-177, 185, 260, 261 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Теуту Євгенія Павлівна про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання майна об`єктом права спільної сумісної власності, визнання права власності на Ѕ частку майна, набутого за час спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок № UA388999980313181206000026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812, код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, отримувач коштів: УК у Солом`янському районі м. Києва.
Роз`яснити позивачу, що якщо у встановлений цією ухвалою строк вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України будуть виконані, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Солом`янського районного
суду міста Києва Н.М. Аксьонова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2021 |
Оприлюднено | 29.10.2021 |
Номер документу | 100661195 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Аксьонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні