ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення заяви, клопотання
29 жовтня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/1836/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника ОСОБА_1 про заміну сторони в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації (далі - відповідач або Управління), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації щодо нарахування та. виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі семи мінімальних пенсій за віком;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмір семи мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги, що становить 8306 грн.
Ухвалою суду від 22.04.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
28.05.2021 року судом ухвалено рішення, яким позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії задоволено повністю.
26.10.2021 року до суду надійшло клопотання представника позивача, згідно змісту якого просить змінити первісного відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації (вул. Привокзальна, 6, смт. Глибока, Глибоцького району, Чернівецької області, код ЄДРПОУ 03196268) на його правонаступника - Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної державної адміністрації Чернівецької області відділ №4 (вул. Головна, 245, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 43916015).
Враховуючи те, що розгляд справи здійснювався без виклику учасників справи (в письмовому провадженні), суд вважає за можливе розглянути подане клопотання в письмовому провадженні.
Розглянувши клопотання позивача про заміну сторони в адміністративній справі та перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Згідно статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Суд констатує, що по справі № 600/1836/21-а винесено кінцеве рішення, яке набрало законної сили з огляду на його не оскарження в апеляційному порядку. Відтак, застосування положень статті 52 КАС України щодо процесуального правонаступництва є нормативно безпідставним.
У свою чергу, на стадії виконання судового рішення можливе вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, або ж заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження згідно статті 379 КАС України за умови подання вмотивованої заяви.
Окрім цього, суд звертає увагу, що статтею 167 КАС України визначено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Так, згідно частини 1 вказаної статті будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Водночас, згідно частини 2 статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Відтак, з огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що подане представником позивача клопотання про заміну сторони в адміністративній справі є очевидно безпідставним та необґрунтованим, а тому таке підлягає повернення заявнику без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись статтями 167, 241, 243, 248 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання представника ОСОБА_1 про заміну сторони в адміністративній справі № 600/1836/21-а - повернути заявнику без розгляду.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя О.В. Анісімов
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2021 |
Оприлюднено | 01.11.2021 |
Номер документу | 100677359 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні