Справа № 282/920/20
Провадження № 1-кп/282/59/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2021 року
смт. Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання завідувача ЖВ КНДІСЕ про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по розгляду обвинувального акту №32019060000000023 стосовно ОСОБА_2 , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 212, частинами 1 та 4 ст. 358 Кримінального кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Любарського районного суду Житомирської області перебуває обвинувальний акт №32019060000000023 стосовно ОСОБА_2 , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 212, частинами 1 та 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.
Судовий розгляд даного кримінального провадження відкладено на 04 листопада 2021 року до 10 години 00 хвилин.
Від завідувача ЖВ КНДІСЕ 28.10.2021 через канцелярію суду Вх. №5562/21 надійшло клопотання про проведення судового засідання, призначеного на 04.11.2021 о 10:00 год., в режимі відео конференції за участю судового експерта ОСОБА_3 . Відеоконференцію просить провести за адресою: 10014, м. Житомир, майдан Соборний, 1.
Розглянувши вказане клопотання, суддя дійшов висновку про відмову у його задоволенні, з огляду на наступне.
За приписами частини 7статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Таке клопотання може бути подано не пізніш, як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Згідно з ч. 1ст. 336 КПК України,судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Відповідно до ч. 2, 3, 4, 5, 9ст. 336 КПК України,суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбаченічастиною четвертоюцієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Так, заявляючи клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, заявник не конкретизував, який саме вид відеоконференції слід застосувати, а саме: чи це відеоконференція із приміщення суду (не зазначено з яким саме судом проводити відеоконференцію), чи із приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), а чи це відеокоференція, яка буде проводитися за допомогою власних технічних засобів.
Відтак, враховуючи те, що подано клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, яке не відповідає вимогам, передбаченим діючим законодавством, без зазначення найменування суду, установи чи приміщення, з яким слід проводити відеоконференцію у суду не має можливості забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями336,372 Кримінального процесуального кодексу України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання завідувача ЖВ КНДІСЕ про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по розгляду обвинувального акту №32019060000000023 стосовно ОСОБА_2 , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 212, частинами 1 та 4 ст. 358 Кримінального кодексу України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Любарський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100700359 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів |
Кримінальне
Любарський районний суд Житомирської області
Носач В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні