ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
01 листопада 2021 року м. ОдесаСправа № 916/560/19 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів, головуючого судді: Колоколова С.І.
суддів: Разюк Г.П., Савицького Я.Ф.
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1
на рішення Господарського суду Одеської області від 13 „травня" 2019р., повний текст якого складено та підписано „20" травня 2019р.
у справі №916/560/19
до відповідача: публічного акціонерного товариства "Чорноморська транспортна компанія"
про застосування наслідків недійсності договору шляхом скасування державної реєстрації
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 13 травня 2019 року у справі №916/560/19 (суддя Цісельський О.В.), залишеним без змін постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 09.07.2019 у справі № 916/560/19 (Ярош А.І - головуючий, судді Діброва Г. І., Принцевської Н.М. ) в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, 19.10.2021 фізична особа ОСОБА_1 , яка не приймала участі у розгляді справи, звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить поновити строки на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Одеської області від 13.05.2019 у справі №916/560/19 та відкрити апеляційне провадження; витребувати у АТ "ІМЕКСБАНК" або Фонду гарантування вкладів фізичних осіб належним чином засвідчену копію Акту розслідування причин пожежі від 19.01.2015 з додатками; скасувати повністю рішення Господарського суду Одеської області від 13 травня 2019 року у справі №916/560/19 та постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 09.07.2019 у справі № 916/560/19 і ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" в повному обсязі.
ОСОБА_1 зазначає, що між нею та Банком укладені Договори про приєднання до публічного договору №1 банківського вкладу (депозиту), та відповідно Банком не повернуто вклад.
Відповідно наявність або відсутність (активу) у банку на ліквідацію, яким є дійсне забезпечення за кредитом - іпотека, може вплинути на права, інтереси та (або) обов`язки вкладника, оскільки за рахунок реалізації іпотеки (активу), кошти від реалізації якої у відповідності до ст. 52 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб мають бути спрямовані Фондом на задоволення вимог кредиторів, зокрема вимог: вкладників - фізичних осіб, а отже і скаржника.
Даним рішенням Господарського суду Одеської області від 13 травня 2019 року у справі №916/560/19 відмовлено в застосуванні наслідків недійсного правочину та по суті позбавлено Банк можливості претендувати на предмет іпотеки та відповідно направити кошти від реалізації цього активу на задоволення вимог кредиторів.
Отже, враховуючи викладене та положення Закону, обставин справи, на думку скаржника, є всі підстави вважати, що рішення Господарського суду Одеської області від 13 травня 2019 року у справі №916/560/19 стосується прав та обов`язків скаржника.
Дослідивши матеріали справи, апеляційну скаргу та додані до неї документи, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу встановлені вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень;
2) докази сплати судового збору;
3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі ;
4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
В матеріалах доданих до апеляційної скарги відсутні докази сплати судового збору в порядку визначеним положенням ЗУ "Про судовий збір" за апеляційний перегляд рішення суду.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.п.4 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється - за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, при поданні апеляційної скарги на рішення Господарського суду Одеської області від 13.05.2019р. скаржник повинен сплатити судовий збір у сумі 2881,50 грн. ((1921 *150)/100) = 2881,50 грн.), однак з матеріалів апеляційної скарги вбачається, що останнім не надано доказів сплати судового збору у зазначеному розмірі.
Крім того, ст. 259 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Між тим скаржником вказаних вимог не додержано та не надано належних доказів направлення апеляційної скарги всім учасникам справи цінним листом з описом вкладення.
Враховуючи викладене, судова колегія дійшла висновку, що скаржником не подано належних доказів, що підтверджують надсилання учасникам справи копії апеляційної скарги та доданих до неї документів.
Відповідно до частини другої статті 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу у вигляді залишення апеляційної скарги без руху.
За таких обставин, оскільки скаржником не виконано вимоги п.п. 2,3 ч.3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України (не надано суду доказів сплати судового збору та надсилання учасникам справи копії апеляційної скарги та доданих до неї документів), апеляційна скарга ОСОБА_1 відповідно до ст. ст. 174, 260 Господарського процесуального кодексу України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, 258, 260
Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л ИВ:
1.Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Одеської області від 13 „травня" 2019р. у справі №916/560/19 - залишити без руху.
2. Зобов`язати ОСОБА_1 протягом 10 (десяти) днів з дня отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути недоліки, встановлених при поданні апеляційної скарги, а саме:
- надати до суду докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі за подання апеляційної скарги у сумі 2881,50грн.;
- надати до суду у встановленому законом порядку докази надсилання копії апеляційної скарги і доданих до неї документів - всім учасникам справи, цінним листом з описом вкладення.
3. Якщо докази сплати судового збору не будуть подані особою в зазначений строк, судом буде повернуто апеляційну скаргу у порядку, встановленому статтею 260 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя С.І. Колоколов
Суддя Г.П. Разюк
Суддя Я.Ф. Савицький
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2021 |
Оприлюднено | 01.11.2021 |
Номер документу | 100701845 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Колоколов С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні