Справа № 567/1188/21
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2021 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючий суддя ОСОБА_1
секретар ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №12021186170000135 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Країв Рівненського району Рівненської області, громадянина України, одруженого, тимчасово непрацюючого, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання : АДРЕСА_2 , раніше несудимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.1 ст.185 КК України, -
встановив:
27 липня 2021 року близько 15 год. ОСОБА_4 , з метою таємного викрадення чужого майна та збагачення за рахунок лісового господарства України, маючи вільний доступ, перебуваючи в лісовому масиві обходу 1 кварталу 3 виділу 24 Хорівського лісництва ДП «Острозький лісгосп», що на околиці с.Стадники Рівненського району Рівненської області, таємно викрав готові лісоматеріали - круглі сосни, непромислового призначення м`якої породи (пиловник сосни), загальним об`ємом 4,299 куб.метрів, загальна вартість яких згідно відпускних цін на лісопродукцію становить 5803, 65 грн. та яка належить ДП «Острозьке лісове господарство», чим заподіяв останньому майнову шкоду на вказану суму.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.1 ст.185 КК Українивинним себе визнав повністю, підтвердив обставини вчинення кримінального правопорушення так як вони зазначені в обвинувальному акті та пояснив, що в лісовому масиві неподалік місця свого проживання помітив на узбіччі дороги складовані колодки сосни довжиною 4 - 4,5 метри, які впродовж 2 тижнів ніхто не забирав та які він вирішив привласнити з метою використання їх у домашньому господарстві. Для вчинення крадіжки він звернувся за допомогою до ОСОБА_5 та попросив останнього перевезти лісоматеріал з використанням трактора з причепом, при цьому пояснивши, що така лісопродукція належить йому та він її придбав. 27.07.2021 р. близько обідньої пори вони погрузили 16 колодок сосни на трактор з причіпом та ОСОБА_6 поїхав. В подальшому останній був зупинений працівниками патрульної поліції, які вимагали у нього надати товаро-транспортні документи на лісопродукцію та з даного приводу ОСОБА_6 зателефонував до нього вимагаючи пояснень, після чого він зізнався йому, що будь-яких документів, які б підтверджували придбання лісопродукції у нього немає, та щоб ОСОБА_6 розповідав працівникам поліції дійсні обставини, так як вони були. В подальшому транспортний засіб з лісопродукцією у супроводі працівників поліції було доставлено на складську територію ДП «Острозький лісгосп» та опломбовано. Пояснив, що крадіжку він вчиняв самостійно та не повідомляв ОСОБА_5 про свій намір вчинити крадіжку лісопродукції. У вчиненому розкаюється, усвідомлює, що вчинив негідно, обіцяє в майбутньому подібного не вчиняти.
Представник потерпілого ДП «Острозьке лісове господарство» ОСОБА_7 в судове засідання не з`явилася, в поданій до суду заяві не заперечувала проти розгляду кримінального провадження згідно ч.3 ст.349 КПК України, розгляд кримінального провадження просила здійснювати без її участі, зазначила про відсутність до обвинуваченого будь-яких претензій майнового та немайнового характеру, вказуючи на те, що цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся у зв`язку з тим, що викрадена лісопродукція була повернута.
В судовому засіданні встановлено, що обставини справи встановлені даним вироком, а саме місце, час, спосіб вчинення та наслідки злочину, форма вини і мотиви злочину ніким з учасників судового розгляду не оспорюються.
Визнавши недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з`ясувавши правильне розуміння обвинуваченим та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин та за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, роз`яснивши їм, що в такому разі вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку, суд вважає, що дії ОСОБА_4 слід кваліфікувати зач.1 ст.185 КК України як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Суд враховує, що відповідно до рішення Європейського Суду з прав людини від 27.02.1980 року (скарга № 6903/75) Девеер проти Бельгії (Deweer v. Belgium) держава та її судові органи зобов`язані забезпечити належну реалізацію права на справедливий суд під час розгляду кримінальних справ шляхом спрощеного та скороченого розгляду, і суд має перевірити, чи не був такий вибір зумовлений виключно бажанням завершити справу швидко, без участі повної судової процедури, чи бажанням бути обвинуваченим у вчиненні менш тяжких злочинів, або взагалі звільненням від покарання за окремими епізодами справи.
Суд пересвідчився, що позиція учасників судового розгляду щодо розгляду справи у порядку, передбаченому ч.3ст.349 КПК України, є добровільною і не пов`язана з вищевказаними чинниками.
Відповідно дост.65 КК Українипри призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Відповідно дост.50КК України покарання є заходом примусу, полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого і має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами.
Виходячи з засади співмірності, призначене покарання за своїм видом і розміром має бути адекватним (відповідним) характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного. При виборі заходу примусу мають значення й повинні братися до уваги обставини, які його пом`якшують і обтяжують. Без урахування й належної оцінки всіх цих обставин у своїй сукупності обрана міра покарання не може вважатися справедливою.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого і зокрема те, що відповідно дост.12 КК Україниобвинуваченим скоєно кримінальний проступок.
Беручи до уваги особу обвинуваченого ОСОБА_4 , суд враховує, що він по місцю проживання характеризується позитивно, тимчасово не працює та його дохід складається з тимчасових заробітків, за віком та станом здоров`я є працездатним, інвалідності не встановлено, малолітніх та непрацездатних осіб на утримані не має, завдана потерпілому шкода відшкодована, вперше притягується до кримінальної відповідальності.
Згідно довідки КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» від 04.08.2021 р. ОСОБА_4 під наглядом лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває.
Відповідно дост.66 КК Українисуд враховує, що обставинами, які пом`якшують покарання ОСОБА_4 є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
В той же час, обставин, які б обтяжували покарання ОСОБА_4 відповідно дост.67 КК України, судом не встановлено.
З урахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що покарання обвинуваченому ОСОБА_4 слід призначити в межах санкції ч.1 ст.185 КК України у виді громадських робіт, яке буде відповідати не тільки тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого, буде обґрунтованим, необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 в ході судового розгляду не застосовувався,клопотань щодо обрання запобіжного заходу не заявлено.
Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ч.9 ст.100 КПК України.
Витрати, пов`язані із залучення експерта відсутні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.349, 368-371,373-374, 381-382 КПК України, -
ухвалив :
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.1 ст.185 КК України та призначити йому покарання у виді громадських робіт строком 240 (двісті сорок) годин.
Речові докази :
- трактор колісний Т-40, реєстраційний номер НОМЕР_1 , та причіп, реєстраційний номер НОМЕР_2 , які згідно збережної розписки передані на відповідальне зберігання володільцю ОСОБА_8 - вважати йому повернутими;
- лісопродукцію 16 (шістнадцять) колодок дерева породи «сосна» об`ємом 4,299 куб. метра, яку передано на відповідальне зберігання до ДП «Острозький лісгосп» - вважати повернутими потерпілій стороні.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Острозького районного судуОСОБА_1
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 100729282 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Острозький районний суд Рівненської області
Василевич О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні