Ухвала
від 04.11.2021 по справі 613/1727/21
БОГОДУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №613/1727/21 Провадження № 2-з/613/36/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2021 року м. Богодухів

Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Сеник О.С. розглянувши заяву представника позивача - адвоката Кайдашова Віталія Сергійовича про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Суперіум , треті особи: приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Єфіменко Денис Олегович, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Євдокія Юріївна про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник позивача - адвокат Кайдашов В.С., звернувся до Богодухівського районного суду Харківської області з позовом до ТОВ ФК Суперіум , треті особи: приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Єфіменко Д.О., приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Є.Ю., у якій просить: 1) визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис, вчинений 13.07.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Євдокією Юріївною (реєстровий номер 2431) про стягнення з позивача боргу за договором № 94312547000 від 29.01.2018; 2) вирішити питання щодо судових витрат.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що 29.01.2018 між ОСОБА_1 та ПАТ Укрсиббанк укладений договір № 94312547000. Позивач виконував умови договору, проте ним було допущено часткове порушення його умов. 27.10.2021 позивачу стало відомо про наявність відкритого виконавчого провадження ВП №63340201. Під час ознайомлення з матеріалами вказаного виконавчого провадження встановлено, що 13.07.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Є.Ю. на вказаному договорі вчинено виконавчий напис, зареєстрований в реєстрі за № 2431. Постановою приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Єфіменком Д.О. від 20.10.2020 відкрито виконавче провадження № 63340201. Також, під час примусового виконання виконавчого документа, виконавцем винесені постанови про стягнення з позивача витрат на проведення виконавчих дій, про стягнення з боржника основної винагороди та про звернення стягнення на заробітну плату. Стверджує, що договір був укладений між позивачем та ПАТ Укрсиббанк , права за яким можливо у подальшому були передані відповідачеві, але будь-яких документів з приводу відступлення прав вимоги за договором матеріали виконавчого провадження не містять. Позивач вважає вказаний виконавчий напис нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, як з підстав порушення нотаріусом процедури вчинення виконавчих написів, так і з підстав неправомірності вимог стягувача, з якими останній звернувся до нотаріуса для вчинення виконавчого напису. Так, на думку представника позивача, при вчиненні спірного виконавчого напису стягувачем (відповідачем по справі) не надані належні документи (докази) щодо безспірності цієї заборгованості; позивач не має боргових зобов`язань перед відповідачем; відповідне право стягувача, за захистом якого він звернувся до нотаріуса, не існувало на момент звернення за виконавчим написом; виконавчий напис виданий після спливу строку, встановленого ст. 88 Закону України Про нотаріат .

Разом з позовною заявою представником позивача подано заяву про забезпечення позову, в якій останній просить до набрання судовим рішенням законної сили - зупинити стягнення на підставі виконавчого напису, вчиненого 13.07.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Євдокією Юріївною (реєстровий номер 2431) про стягнення з позивача боргу за договором № 94312547000 від 29.01.2018.

В обґрунтування зазначеної заяви представник позивач посилається на те, що за змістом ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до таких дій може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб, учасників процесу . Так, під час примусового виконання виконавчого документа, виконавцем винесені постанови про стягнення з позивача витрат на проведення виконавчих дій, про стягнення з боржника основної винагороди та про звернення стягнення на заробітну плату. Вважає, що продовження виконавчих дій в рамках виконавчого провадження на виконання оскаржуваного виконавчого документа призводить до матеріальних втрат, зокрема, у вигляді стягнення грошових коштів з рахунків позивача, а також у вигляді вилучення майна боржника. Крім того, до розгляду справи по суті, виконавчий напис фактично вже може бути виконаний, що буде безумовним порушенням прав позивача у випадку задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.

Розглянувши заяву про забезпечення позову та доводи в її обґрунтування, суддя зазначає наступне.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Згідно з ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Вимоги до змісту і форми заяви визначені статтею 151 ЦПК України.

Так, відповідно до п.п. 3, 4, 6, 7 ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити, зокрема, предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Разом з тим, заява про забезпечення позову не містить пропозиції щодо зустрічного забезпечення позову або вказівки на відсутність необхідності зустрічного забезпечення.

Також, представник позивача, заявляючи про необхідність забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису, вчиненого 13.07.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Є.Ю. (реєстровий номер 2431) про стягнення з позивача боргу за договором № 94312547000 від 29.01.2018 , не обґрунтовує необхідності вжиття заходів забезпечення позову, а саме яким чином невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Так, у заяві представник позивача зазначив, що під час примусового виконання виконавчого документа, виконавцем винесені постанови про стягнення з позивача витрат на проведення виконавчих дій, про стягнення з боржника основної винагороди та про звернення стягнення на заробітну плату. При цьому, у заяві не вказано ані місце роботи позивача, де саме виконується звернення стягнення на заробітну плату, ані за якими наявними та належними рахунками позивача відбувається стягнення грошових коштів, а також не зазначено, на підставі чого позивач вбачає можливість вилучення у нього майна та понесення у зв`язку з цим матеріальних втрат під час виконавчих дій в рамках виконавчого провадження.

Слід відмітити, що відомостей про звернення стягнення на доходи боржника ОСОБА_1 (пенсію, стипендію тощо) позовна заява не містить. Виходячи зі змісту позовної заяви, приватним виконавцем не було винесено постанову про звернення стягнення на доходи позивача та не надіслано її жодному підприємству, установі чи організації. Відомостей про те, що ОСОБА_1 працює, і його роботодавець (або інша особа, яка виплачує дохід позивачеві) отримав постанову про звернення стягнення на доходи позивача, позовна заява та додані до неї документи не містять.

З огляду на наведене, слід дійти висновку, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, оскільки позивачем не обґрунтовано необхідності вжиття заходів забезпечення позову, а також не наведено пропозиції щодо зустрічного забезпечення позову або вказівки на відсутність необхідності зустрічного забезпечення.

Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи викладене, слід повернути позивачеві заяву про забезпечення позову.

Разом з тим, слід роз`яснити позивачеві, що він не позбавлений можливості повторно звернутися до суду із заявою про вжиття заходів забезпечення позову, яка буде відповідати вимогам ст.151 ЦПК України (після усунення недоліків заяви) на будь-якій стадії розгляду справи судом.

Керуючись ст.ст.149-153, 259,260, 353, 345 ЦПК України, -

У Х В АЛ И В:

Заяву представника позивача - адвоката Кайдашова Віталія Сергійовича про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Суперіум , треті особи: приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Єфіменко Денис Олегович, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Євдокія Юріївна про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню , повернути позивачеві.

Роз`яснити позивачеві, що він не позбавлений можливості повторно звернутися до суду із заявою про вжиття заходів забезпечення позову, яка буде відповідати вимогам ст.151 ЦПК України (після усунення недоліків заяви).

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя О.С. Сеник

СудБогодухівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення04.11.2021
Оприлюднено04.11.2021
Номер документу100813262
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —613/1727/21

Рішення від 25.04.2022

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Сеник О. С.

Ухвала від 01.02.2022

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Сеник О. С.

Ухвала від 23.12.2021

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Сеник О. С.

Ухвала від 11.11.2021

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Сеник О. С.

Ухвала від 11.11.2021

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Сеник О. С.

Ухвала від 04.11.2021

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Сеник О. С.

Ухвала від 04.11.2021

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Сеник О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні