ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
03 листопада 2021 року Справа № 915/1581/21
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Мавродієвої М.В.,
розглянувши матеріали
за позовом : Фермерського господарства Черненко С.
(57412, Миколаївська обл., Березанський р-н, с.Василівка, вул.Набережна, буд.64;
ідент.код 40532194),
до відповідача-1: Березанської селищної ради
(місцезнаходження за ЄДР: 57401, Миколаївська обл., Березанський р-н,
смт.Березанка, вул.Центральна, буд.33; ідент.код 04376624; адреса зазначена
позивачем в позові: 57401, Миколаївська обл., Березанський р-н, смт.Березанка,
вул.Центральна, буд.86),
до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю Югземсервіс
(54008, м.Миколаїв, вул.Адміральська, буд.32/6; ідент.код 35786498),
до відповідача-3: Фермерського господарства Журівське
(57420, Миколаївська обл., Березанський р-н, с.Журівка, вул.Радісна, буд.11;
ідент.код 37992376),
про : визнання недійсним договору оренди землі,-
в с т а н о в и в:
29.10.2021 за вх.№16209/21 Фермерське господарство Черненко С. звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Березанської селищної ради, Товариства з обмеженою відповідальністю Югземсервіс та Фермерського господарства Журівське в якій просить суд визнати недійсним договір оренди землі від 03.09.2021, укладений між Березанською селищною радою, як орендодавцем, та Фермерським господарством Журівське , як орендарем, за результатами земельних торгів з продажу права оренди земельної ділянки площею 15,4197 га (кадастровий номер 4820983200:05:000:0173), що відбулися 03.09.2021 (лот №72918 аукціону №35455) та виконавцем яких було Товариство з обмеженою відповідальністю Югземсервіс .
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Частиною 3 ст.162 ГПК України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (пункт 2).
Однак позовна заява не відповідає вимогам ст.162 ГПК України, оскільки в позовній заяві позивачем зазначена адреса місцезнаходження відповідача-1 - Березанської селищної ради: 57401, Миколаївська обл., Березанський р-н, смт.Березанка, вул.Центральна, буд.86; проте, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься інформація, що його місцезнаходженням є: 57401, Миколаївська обл., Березанський р-н, смт.Березанка, вул.Центральна, буд.33 .
У абз.2 п.3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції господарським судам України надані роз`яснення, що місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців .
Згідно ч.1 ст.7 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб , громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру .
У відповідності до ч.1 ст.10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Крім того, у відповідності до ч.ч.2, 5 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог п.5.26 Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163:2020 , затвердженого наказом Державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 01.07.2020 за №144. Відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії .
Однак, позивачем до позову додано засвідчені копії письмових доказів без зазначення найменування посади, особи, яка засвідчує копію та дати такого засвідчення.
За такого, позивачу слід надати суду належним чином засвідчені копії письмових доказів.
Також, згідно з приписами п.1) ч.1 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів .
Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення .
У якості доказів на підтвердження надіслання на адреси відповідачів копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надано поштові накладні та описи вкладення до цінних листів датовані 27.10.2021, з яких вбачається, що на адреси відповідачів, окрім відповідача-1 - Березанської селищної ради , було направлено: Позовну заяву Фермерського господарства Черненко С. про визнання недійсним договору оренди землі (з додатками) , що унеможливлює встановлення факту направлення відповідачам копії позовної заяви з усіма доданими до неї документами .
Тобто, позивачу слід надіслати відповідачам копію позовної заяви з доданими до неї документами з їх ідентифікуючими ознаками листом з описом вкладення та докази здійснення такого надсилання надати суду .
До того ж, суд звертає увагу позивача , що, як встановлено судом вище, відповідно до інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою місцезнаходженням відповідача-1 - Березанської селищної ради є: 57401, Миколаївська обл., Березанський р-н, смт.Березанка, вул.Центральна, буд.33; на яку і необхідно позивачу направити копію позовної заяви з доданими до неї документами з їх ідентифікуючими ознаками .
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивачем при поданні позову не дотримано вимог ст.ст.162, 164, 172 ГПК України, що відповідно до вимог ч.1 ст.174 ГПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.174, 234, 235 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фермерського господарства Черненко С. за вх.№16209/21 від 29.10.2021 про визнання недійсним договору оренди землі - залишити без руху.
2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки не пізніше 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
4. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В.Мавродієва
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2021 |
Оприлюднено | 05.11.2021 |
Номер документу | 100816197 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Мавродієва М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні