УХВАЛА
04 листопада 2021 року
Київ
справа №640/8277/21
адміністративне провадження №К/9901/35082/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Жука А.В.,
суддів: Загороднюка А.Г., Мельник-Томенко Ж.М.,
перевіривши матеріали касаційної скарги адвоката Васюка Миколи Миколайовича - представника Науково-виробничого Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Інтер
на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 червня 2021 року
та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2021 року
у справі №640/8277/21
за позовом Науково-виробничого Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Інтер до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Науково-виробниче Товариство з обмеженою відповідальністю Агро-Інтер , звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва першої інстанції з адміністративним позовом, у якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Рекашової А.М. у вигляді повідомлення від 12 березня 2021 року №64764343/20.1/22 про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання;
- зобов`язати Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України повторно розглянути заяву Науково-виробничого Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Інтер про примусове виконання рішення від 25 лютого 2021 року з примусового виконання листа №640/9272/20, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва 19 лютого 2021 року.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 червня 2021 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2021 року, у задоволенні позовних вимог відмовлено.
21 вересня 2021 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга адвоката Васюка Миколи Миколайовича - представника Науково-виробничого Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Інтер на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 червня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2021 року у справі №640/8277/21.
Ухвалою Верховного Суду від 11 жовтня 2021 року відмовлено в задоволенні клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, визнавши зазначені в ньому причини пропуску строку неповажними, а касаційну скаргу залишено без руху з підстав пропуску строку на касаційне оскарження.
Надано скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії ухвали, для усунення недоліків касаційної скарги, які зазначені в мотивувальній частині ухвали.
28 жовтня 2021 року до Верховного Суду від скаржника надійшло клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
В обґрунтування такого клопотання скаржник зазначає, що копію оскаржуваного судового рішення отримано скаржником 18 серпня 2021 року, відповідно останнім днем для подання касаційної скарги було 17 вересня 2021 року, а касаційну скаргу було подано до поштового відділення лише 19 вересня 2021 року.
Пропуск строку на касаційне оскарження представник позивача адвокат Васюк Микола Миколайович обґрунтовує тим, що 15 вересня 2021 року він звернувся до лікаря у зв`язку з поганим самопочуттям. Відповідно до довідки №021/1465 виданою ТОВ Мед-Сервіс від 15 вересня 2021 року Васюку М.М. призначено лікування та рекомендовано приступити до роботи 19 вересня 2021 року.
Вказані обставини підтверджуються доданою до зазначеного клопотання копією довідки.
Відповідно до вимог частини другої та третьої статті 329 КАС України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною п`ятою статті 333 цього Кодексу.
За наведених обставин суд дійшов висновку про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження, в зв`язку з чим такий строк слід поновити.
Таким чином, особою, що подала касаційну скаргу, були усунуті недоліки, які були зазначені в ухвалі Верховного Суду від 11 жовтня 2021 року, що дає змогу вирішити питання про відкриття або відмову у відкритті касаційного провадження.
За правилами частини першої статті 334 КАС України за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.
Перевіривши зміст оскаржуваного судового рішення, доводи касаційної скарги, суд касаційної інстанції виходить з такого.
Пункт 8 частини другої статті 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Наведеним конституційним положенням кореспондує стаття 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Отже, оскарження рішень судів у касаційному порядку можливе лише у випадках, якщо таке встановлено законом.
Згідно із частиною третьою статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження з перегляду ухвали про повернення заяви позивачеві (заявникові), а також судових рішень у справах, визначених статтями 280, 281, 287, 288 цього Кодексу, якщо рішення касаційного суду за наслідками розгляду такої скарги не може мати значення для формування єдиної правозастосовчої практики.
Положеннями статті 287 КАС України передбачено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Предметом оскарження в зазначеній справі є визнання протиправним та скасування рішення головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень вигляді повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання.
Як вбачається із даних Єдиного державного реєстру судових рішень дану справу розглянуто за правилами статті 287 КАС України.
При цьому, оскаржуючи судові рішення, прийняті за правилами статті 287 КАС України, скаржник зазначає, що справа стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики та має виняткове значення для учасника справи.
Також підставою для відкриття касаційного провадження у цій справі є посилання у касаційній скарзі на пункт 3 частини четвертої статті 328 КАС України.
Обґрунтовуючи посилання на пункт 3 частини четвертої статті 328 КАС України скаржник зазначає, що станом на сьогодні не існує висновку Верховного Суду щодо питання застосування норм матеріального права у питанні пред`явлення виконавчого документа, згідно з статтею 4 Закону України Про виконавче провадження , п.3, 4 глави 1 Інструкції з організації примусового виконання рішень та п. 1, 4 Типового положення про управління забезпечення примусового виконання рішень міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.
Крім того, скаржник в касаційній скарзі вказує на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права в частині порядку призначення справи до апеляційног орозгляду.
Отже, доводи, якими скаржник обґрунтовує касаційну скаргу, вказують на наявність обставин, визначених пунктом 3 частини четвертої статті 328 КАС України, що є підставою для відкриття касаційного провадження, з метою перевірки судом касаційної інстанції вказаних обставин.
Проаналізувавши зміст та доводи касаційної скарги, Верховний Суд дійшов висновку, що зазначена справа стосується питання права, яке має значення для формування єдиної правозастосовчої практики.
Скарга відповідає вимогам статті 330 КАС України, підстави для залишення касаційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкриті касаційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 12, 328, 329, 330, 334 КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ, Суд-
УХВАЛИВ:
1. Клопотання адвоката Васюка Миколи Миколайовича - представника Науково-виробничого Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Інтер про поновлення строку на касаційне оскарження задовольнити.
2. Визнати причини пропуску строку на касаційне оскарження поважними та поновити процесуальний строк.
3. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою адвоката Васюка Миколи Миколайовича - представника Науково-виробничого Товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Інтер на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 червня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 серпня 2021 року у справі №640/8277/21.
4. Встановити десятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття касаційного провадження для подання учасниками справи до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі, доказів надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи та заперечень щодо поданих заяв та клопотань.
5. Витребувати з Окружного адміністративного суду міста Києва справу №640/8277/21.
6. Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
...........................
...........................
...........................
А.В. Жук
А.Г. Загороднюк
Ж.М. Мельник-Томенко ,
Судді Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2021 |
Оприлюднено | 05.11.2021 |
Номер документу | 100824052 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Жук А.В.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бєлова Людмила Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні