Ухвала
від 05.11.2021 по справі 922/4392/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"05" листопада 2021 р.м. ХарківСправа № 922/4392/21

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Прохорова С.А.

розглянув матеріали

позовної заяви Приватна організація "Українська ліга авторських і суміжних прав" (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, 5, група приміщень 57, оф. 10, код ЄДРПОУ 37396233) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліон Плюс" (61058, м. Харків, вул. Сумська, 57, код ЄДРПОУ 38158181) про стягнення коштів ВСТАНОВИВ:

04.11.2021 до Господарського суду Харківської області надійшла позовна заява Приватної організації "Українська ліга авторських і суміжних прав" (Позивач) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліон Плюс" (Відповідач) суму основного боргу, що складає 95 680,00 грн, три проценти від простроченої суми, що складають 2 021,16 грн, індекс інфляції від простроченої суми, що складає 5 734,19 грн.

В обґрунтування своїх вимог, Позивач вказує на неналежне виконання Відповідачем умов договору №КБР-202/07/20-Н від 01.07.2020 про забезпечення правомірного використання об`єктів авторського права та об`єктів сумісних прав в публічних закладах.

Судові витрати в сумі 2270,00 грн. сплаченого судового збору та 15000,00 грн орієнтовного розміру на правничу допомогу, просить також стягнути з відповідача

Також, Позивачем подані заяви про залучення у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні Позивача Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав та Приватну організацію Організація колективного управління авторськими та суміжними правами та про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.11.2021, для розгляду справи було визначено суддю Прохорова С.А.

Розглянувши позовну заяву з додатками, суд встановив, що вона відповідає вимогам ГПК України, встановленим для подання позовів, у зв`язку з чим суд на підставі ст. 176 ГПК України приймає позовну заяву до розгляду і відкриває провадження у справі.

Відповідно до частини першої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Позивач просить суд розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та забезпечити участь його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду.

Частиною 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно приписів частин першої, другої статті 247 Господарського процесуального кодексу України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Водночас, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Здійснивши аналіз вищезазначених норм Господарського процесуального кодексу України, суд приходить до висновку, що в порядку спрощеного провадження підлягають розгляду малозначні справи, і в даному випадку критерієм для такого розгляду є саме ціна позову, а в інших випадках (крім випадків, передбачених п.2 ч. 5 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України) суд за клопотанням сторони може визнати справу малозначною і відповідно призначити її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження .

Ціна позову по даній позовній заяві не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому, суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 5 статті 252 ГПК України суд вважає за необхідне призначити розгляд даної справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у відповідності до частини 2 статті 120 ГПК України.

Відповідно до ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 (нова редакція), з урахуванням наявності у суді відповідної технічної можливості, суд задовольняє клопотання Позивача про участь у призначеному судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку EasyCon.

Статтею 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено наступне:

1. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

2. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

3. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

4. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

5. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.

6. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено що Договір про правомірне використання є чотиристороннім договором, сторонами якого є:

Позивач: Приватна організація Українська ліга авторських і суміжних прав

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Еліон Плюс

Громадська спілка Українська ліга авторських та суміжних прав

Приватна організація Організація колективного управління авторськими і суміжними правами

У п.3.4. Договору про правомірне використання зазначено, що отриманий ПО УЛАСП від Користувача Єдиний Щомісячний сукупний платіж за майнові права перераховується ПО УЛАСП на рахунок Суміжної Організації та на рахунок Авторської Організації. Пропорції щодо перерахування на Суміжну Організацію та на Авторську Організацію дотримуються ПО УЛАСП (Позивачем) завжди в рівних частках (50% на 50%). Тобто 50% від зазначеного платежу Користувача (Відповідача) має отримати Суміжна Організація, а інші 50% Авторська Організація.

Тобто, Договором про правомірне використання встановлено право Третьої особи-1 та Третьої особи-2 на отримання коштів, які можуть бути стягнуті за результатами розгляду позовної заяви.

Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву Позивача та залучити Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав та Приватну організацію Організація колективного управління авторськими і суміжними правами до участі у справі у якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача.

Керуючись статтями 12, 50, 176, 197, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №922/4392/21.

2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження як малозначну з повідомленням сторін.

3. Залучити до участі у справі у якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача:

- Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, 5, група приміщень 57, оф. 7, код ЄДРПОУ 42502769)

- Приватну організацію Організація колективного управління авторськими і суміжними правами (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, 5, група приміщень 57, оф. 1, код ЄДРПОУ 37396151).

4. Встановити Позивачу 2-денний строк з дня отримання цієї ухвали суду для направлення на адреси третіх осіб копій позовної заяви з доданими до неї документами, докази чого надати суду.

5. Призначити розгляд справи у судовому засіданні на "29" листопада 2021 р. о 12:00 .

6. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 110.

7. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву та заперечень та заперечень про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні.

У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.

8. Встановити позивачу строк на подання до суду відповіді на відзив із урахуванням вимог ст. 166 ГПК України у 5 днів з дня його отримання.

У зазначений строк позивач має надіслати суду відповідь на відзив, яка повинна відповідати вимогам статті 165, 166 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують викладені в ній обставини. Копію відповіді та доданих до неї документів позивач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) її до суду та докази надіслання надати суду разом із відповіддю на відзив.

9. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив із урахуванням вимог ст. 167 ГПК України у 5 днів з дня отримання відповіді на відзив. В разі подання заперечень, надати суду докази їх направлення іншим учасникам справи з доданими до них документами.

10. Встановити третім особам п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснень щодо позову та для надання пояснень на відзив та відповіді на відзив п`ятиденний строк з дня їх отримання.

У зазначені строки треті особи мають надіслати суду свої пояснення, які повинні відповідати вимогам статті 165, 166 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують викладені в них обставини. Копії пояснень та доданих до них документів слід надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) їх до суду та докази надіслання надати суду разом із поясненнями.

11. Встановити учасникам справи строк для подання відповіді на пояснення третіх осіб у 5 днів з дня їх отримання. В разі подання відповідей, надати суду докази їх направлення іншим учасникам справи з доданими до них документами.

12. Задовольнити клопотання Позивача про забезпечення участі його представника в судових засіданнях в режимі відеоконференції.

Проводити судові засідання у справі № 922/4392/21 за участю представника Приватної організації "Українська ліга авторських і суміжних прав" Сербуль О.Ю. у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua).

Відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 (нова редакція), учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, зобов`язаний:

- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;

- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;

- очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні.

Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.

Відповідно до частин 5, 11 статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку; участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.

Роз`яснити учасникам справи, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі "EasyCon" на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 (нова редакція).

13. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала підписана 05.11.2021.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, тобто 05.11.2021.

Суддя С.А. Прохоров

Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми Електронний суд з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в Електронному суді за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.11.2021
Оприлюднено08.11.2021
Номер документу100843330
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4392/21

Ухвала від 10.01.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 29.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 29.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Рішення від 20.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 29.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні