Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
490/5595/21
н\п 1-кс/490/4617/2021 У Х В А Л А
04.11.2021р. слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження №42020150000000077, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні СУ ГУНП в Миколаївській області знаходиться кримінальне провадження №42020150000000077 від 23.11.2020р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 205-1 КК України за відомостями про здійснення групою невстановлених осіб переміщення сільськогосподарських культур через митний кордон України в митному режимі "експорт" шляхом засновування підприємств з ознаками фіктивності.
Прокурор звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва із клопотаннями про накладення арешту на корпоративні права ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), заборонивши: ОСОБА_4 та/або іншим фізичним і юридичним особам вчиняти дії щодо розпорядження часткою учасника у статутному капіталі ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) у розмірі 100% статутного капіталу або часткою від цієї частки у статутному капіталі ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), та заборонивши будь-яким іншим особам (державним реєстраторам, державним і приватним нотаріусам) здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), які містяться в ЄДРЮО, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, у зв`язку зі зміною частки засновника (учасника) у статутному капіталі юридичної особи - ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), зміни відомостей про засновників/учасників, зміни виконавчого органу, зміни місцезнаходження та інших відомостей про юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411).
Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, направив на адресу суду заяву, в якій вимоги клопотання підтримав у повному обсязі та просив здійснювати розгляд справи без його участі. Відповідно до положень ч. 1 ст. 172 КПК України неявка прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна, в цілях запобігання його відчуження та вчинення інших реєстраційних дій, зазначене клопотання розглядається без повідомлення власника майна.
Враховуючи наведене, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, вважаю необхідним клопотання задовольнити з наступних підстав.
Розслідується кримінальне провадження за відомостями про здійснення групою невстановлених осіб переміщення сільськогосподарських культур через митний кордон України в митному режимі "експорт" шляхом засновування підприємств з ознаками фіктивності. При цьому службовими особами зазначених підприємств до Державної податкової служби України подається звітність про показники фінансової діяльності із зазначенням завідомо неправдивих відомостей про відсутність діяльності (нульова звітність) або заниження відомостей про фактичний дохід у діяльності підприємства.
В ході досудового розслідування встановлено, що одним із підприємств з ознаками фіктивності є ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), засноване 21.12.2020р. Засновником, кінцевим бенефіціарним власником та керівником зазначеного Товариства з 07.05.2021р. є ОСОБА_4 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Розмір статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) товариства складає 10 000 грн., місцезнаходження юридичної особи: м. Миколаїв, вул. Садова 1, офіс 207, основний вид господарської діяльності: оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.
Згідно даних Державної митної служби лише за період з 04.06.2021р. по 13.07.2021р. ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) здійснило експорт кукурудзи, пшениці та ячменю на загальну суму 255 748 662 грн.
В ході аналізу діяльності товариства встановлено, що ОСОБА_4 подано недостовірні відомості державному реєстратору про місцезнаходження ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) за адресою: м. Миколаїв, вул. Садова 1, офіс 207. Фактично товариство за вказаною адресою не знаходиться, вказана адреса є адресою "масової реєстрації" юридичних осіб та у даному офісному приміщенні зареєстровано понад 40 юридичних осіб. Крім того у володінні ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) відсутні будь-які матеріальні активи: земельні ділянки, нерухоме майно (складські та офісні приміщення), транспортні засоби, відсутні наймані працівники, станом на 31.12.2020р. товариство пождало до ДПС "нульову" щорічну звітність. Крім того у ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) відсутня реєстрація податкових накладних, яка підтверджує придбання сільськогосподарської продукції. Товариством декларуються лише послуги з організації проведення сертифікації походження вантажу та митне оформлення вантажу.
Також встановлено, що ОСОБА_4 у період часу з 12.06.2020р. по 15.10.2020р. перебував засновником та керівником ТОВ "Нексі Пром" (ЄДРПОУ 43111431) відомості про яке фігурують у кримінальному провадженні №420200000000001289 за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.
Таким чином вбачається, що фактично установчі документи ТОВ "Оксфорт-Плюс" використовуються невстановленими особами для документального відображення експорту зернових культур без фактичного ведення господарської діяльності, а ОСОБА_4 є лише номінальним (документальним) директором та засновником вказаного Товариства. Товариство використовується з метою вивезення за межі митної території України сільськогосподарської продукції з порушенням норм діючого законодавства без оформлення необхідних документів з придбання та реалізації, здійсненні господарських операцій за готівковий рахунок без подальшої сплати зборів та інших обов`язкових платежів.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Положеннями ч. 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації.
Згідно ч.3ст.170КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Речовими доказами згідно ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Статтею 190 ЦК України визначено, що майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.
Відповідно до статті 179 цього Кодексу річчю є предмет матеріального світу, щодо якого можуть виникати цивільні права та обов`язки.
Стаття 139 Господарського кодексу України надає визначення майна у сфері господарювання. Майном у цьому Кодексі визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності суб`єктів господарювання та відображаються в їх балансі або враховуються в інших передбачених законом формах обліку майна цих суб`єктів.
Крім того, відповідно до ст. 167 ГК України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Враховуючи вищенаведене, поняття "майно", яке використовується у законодавстві України, включає акції та частки у статутних капіталах, які є особливим видом майна.
Отже, майно, яке за обґрунтованої підозри органу досудового розслідування, має одну або декілька ознак, наведених у ст. 98 КПК України, може набути статусу речового доказу за рішенням прокурора, яке відповідно до вимог ч. 3 ст. 110 КПК України приймається у формі постанови.
01.11.2021р. прокурором Миколаївської обласної прокуратури винесена постанова про визнання корпоративних прав ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) речовими доказами у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, оскільки корпоративні права ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) є засобом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 205-1 КК України, за такого відповідають критеріям речового доказу зазначеним у ст. 98 КПК України, враховуючи наявність обґрунтованих підстав вважати що існує реальна загроза протиправної зміни власника корпоративних прав ТОВ "Оксфорт-Плюс" з метою приховування доказів фіктивності цього товариства, у зв`язку з чим відповідно до ст. 170КПК Українизазначене майно підлягає арешту.
Керуючись ст. 173, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на корпоративні права ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), заборонивши: ОСОБА_4 та/або іншим фізичним і юридичним особам вчиняти дії щодо розпорядження часткою учасника у статутному капіталі ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411) у розмірі 100% статутного капіталу або часткою від цієї частки у статутному капіталі ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), та заборонивши будь-яким іншим особам (державним реєстраторам, державним і приватним нотаріусам) здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), які містяться в ЄДРЮО, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, у зв`язку зі зміною частки засновника (учасника) у статутному капіталі юридичної особи - ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411), зміни відомостей про засновників/учасників, зміни виконавчого органу, зміни місцезнаходження та інших відомостей про юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "Оксфорт-Плюс" (код ЄДРПОУ 43971411).
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100875740 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні