У Х В А Л А
08 листопада 2021 року м. Чернігівсправа № 927/1109/21
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Шморгуна В.В., розглянувши заяву ТОВ Сидорівське № б/н від 03.11.2021
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Сидорівське",
код ЄДРПОУ 40347909, вул. Шевченка, 27, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область, 16423
Відповідачі: 1.Комарівська сільська рада Борзнянського району Чернігівської області,
код ЄДРПОУ 04412225, вул. Соборна, 4, с. Комарівка, Борзнянський район, Чернігівська область, 16442
2. Степанівська сільська рада Борзнянського району (Ніжинського району) Чернігівської області
код ЄДРПОУ 04414922, вул. Леніна, 19, с. Степанівка, Борзнянський район, Чернігівська область, 16421
Предмет спору: про визнання недійсним договору в частині та зобов`язання викласти умови договору в цій частині відповідно до норм чинного законодавства
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
не викликались,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сидорівське" звернулося до суду з позовом до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області та Степанівської сільської ради Борзнянського району (Ніжинського району) Чернігівської області, у якому позивач просить суд:
- визнати недійсними пункт 5 та абзац 1 пункту 9 Типового договору оренди землі від 30 липня 2020 року, яким передано в оренду TOB Сидорівське (орендар) земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 0,9850 га, що знаходиться в межах с. Степанівки за адресою: вул. Вишнева, 1, кадастровий номер 7420887600:01:001:0271, підписаного Степанівською сільською радою Борзнянського району Чернігівської області (орендодавець) та TOB Сидорівське (орендар) в частині розміру оцінки.;
- внести зміни до пункту 5 Типового договору оренди землі від 30 липня 2020 року, укладеного із TOB Сидорівське (орендар), виклавши його у наступній редакції:
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 30336,015 (тридцять тисяч триста тридцять шість) гривень ;
та абзацу 1 пункту 9 відповідно, виклавши його у такій редакції:
Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 4% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що становить 1213,4406 грн./щорічно: 101,12 грн. помісячно .
Крім того, позивач у позовній заяві просить:
1. Витребувати у відповідачів оцінку землі (кадастровий номер 7420887600:01:001:0271), що є предметом договору оренди землі від 30 липня 2020 року.
2. Витребувати у відповідачів технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) (кадастровий номер 7420887600:01:001:0271).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в укладеному між Степанівською сільською радою Борзнянського району Чернігівської області та Товариством з обмеженою відповідальністю "Сидорівське" Типовому договорі оренди землі від 30.07.2020, яким передано в оренду TOB Сидорівське земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 0,9850 га, кадастровий номер 7420887600:01:001:0271, вказана нормативна грошова оцінка земельної ділянки у більшому розмірі ніж той, який встановлений для сільськогосподарських угідь в Чернігівській області на дату укладання Договору. А розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки напряму впливає на розмір орендної плати, яку зобов`язаний сплачувати орендар.
У зв`язку з недодержанням позивачем вимог, встановлених ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, ухвалою суду від 29.10.2021 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу п`ятиденний строк з дня отримання (електронною поштою) ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі суду, шляхом подання до суду та відповідачу, у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, заяви про усунення недоліків, яка повинна містити зазначення обставин та доказів, що їх підтверджують, викладених судом у мотивувальній частині ухвали.
До заяви мали бути додані докази на підтвердження викладених обставин, а також докази направлення відповідачам вказаних документів.
У зв`язку з відсутністю фінансування на оплату поштових послуг, копія ухвали суду від 29.10.2021 про залишення позовної заяви без руху була направлена 29.10.2021 на електронну адресу представника позивача - sydorovka1@gmail.com, вказану ним у позовній заяві.
03.11.2021 на електронну адресу суду від ТОВ "Сидорівське" надійшла заява, у якій позивач просить суд продовжити встановлений судом строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду про залишення позовної заяви без руху від 29.10.2021.
Розглянувши подану заяву, суд вбачає підстави для її повернення без розгляду з огляду на наступне.
За своєю правовою природою клопотання (заява) з приводу вчинення певних процесуальних дій є заявою з процесуальних питань (§ 2 Глава 1 Розділ ІІІ Господарського процесуального кодексу України).
Так, відповідно до ст. 169 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Частиною 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України визначено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Відповідно до ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Згідно зі ст. 5 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа.
Стаття 6 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг визначає, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.
Приписами ст. 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги .
Отже, створення електронного документа завершується накладенням електронного цифрового підпису його автора та надає електронному документу статусу оригіналу.
Судом встановлено, що надіслана позивачем електронною поштою заява не підписана електронним цифровим підписом, про що відділом документального забезпечення (канцелярією) суду на роздрукованому примірнику заяви проставлено відповідний штамп.
Оскільки заява про продовження встановленого судом строку для усунення недоліків позовної заяви подана через електронну пошту та не скріплена електронним цифровим підписом, то вказана заява не вважається такою, що підписана позивачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Крім того, згідно п. 59 Розділу 4 Перехідні положення Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затверджене Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС процесуальні та інші документи можуть подаватися до суду в електронній формі з використанням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, з якої надійшли документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява ТОВ "Сидорівське", яка 03.11.2021 електронною поштою надійшла до суду, підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Суд звертає увагу позивача, що заяви з процесуальних питань можуть направлятися до суду шляхом надсилання паперових документів поштовим зв`язком або через електронну пошту суду із обов`язковим засвідченням електронним цифровим підписом.
Керуючись ст. 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сидорівське" про продовження встановленого судом строку для усунення недоліків позовної заяви, надіслану на електронну пошту суду, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 08.11.2021. Ухвалу може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду у строки, визначені ст. 256 цього Кодексу.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя В. В. Шморгун
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2021 |
Оприлюднено | 09.11.2021 |
Номер документу | 100884583 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шморгун В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні