Ухвала
від 08.11.2021 по справі 918/922/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

08 листопада 2021 р. м. Рівне Справа № 918/922/21

Господарський суд Рівненської області у складі судді Заголдної Я.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Київська-46" (вул. Київська, 46, м. Рівне, 33027, код ЄДРПОУ 43557709) про визнання недійсними загальних зборів та розглянутих на них питань, про визнання недійсним рішення загальних зборів

ВСТАНОВИВ:

22.10.2021 року на поштову адресу Господарського суду Рівненської області від ОСОБА_1 (далі - позивач) надійшов позов до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Київська-46" (далі - відповідач), у якому позивач, посилаючись на ст. ст. 6, 10 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", ст. 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", ст. ст. 136-138, 162, 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), просить суд:

- визнати недійсними загальні збори Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Київська-46" від 01.08.2021 року та розглянуті на них питання повністю;

- визнати недійсним протокол № 4 загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Київська-46" від 15.08.2021 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01.08.2021 року при проведенні загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСББ "Київська-46" була порушена процедура, визначена законом; проект питань порядку денного не відповідав питанням, які ставилися на голосування під час зборів; протокол № 4 загальних зборів від 15.08.2021 року, проведених 01.08.2021 року, містить питання, які взагалі на зборах не піднімалися та не ставилися на голосування; рішення по питаннях № 6 та № 8 прийнято без необхідної кількості голосів співвласників; рішення по питанню № 8 є неправомірним, оскільки стосується особи, яка не є власником майна, яке її зобов`язали демонтувати.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями 22.10.2021 року справу № 918/922/21 розподілено судді Заголдній Я.В.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 23.10.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Київська-46" про визнання недійсними загальних зборів та розглянутих на них питань, про визнання недійсним рішення загальних зборів залишено без руху, встановлено ОСОБА_1 строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду доказів відправлення відповідачу Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Київська-46" на юридичну адресу (вул. Київська, 46, м. Рівне, 33027) копії позовної заяви з доданими до неї документами (а саме - опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі).

02.11.2021 року в межах процесуального строку, встановленого судом, на поштову адресу Господарського суду Рівненської області від ОСОБА_1 надійшла заява про усунення недоліків, до якої додано докази на виконання вимог ухвали Господарського суду Рівненської області від 23.10.2021 року.

Господарський суд, дослідивши докази, додані позивачем до означеної заяви, дійшов висновку їх належність.

Згідно з ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом 5 днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому ст. 174 цього Кодексу.

Господарський суд, здійснивши перевірку позовної заяви ОСОБА_1 на предмет відповідності вимогам ГПК України встановив, що підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, відсутні, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.

У відповідності до ч. ч. 1, 3, 4 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Згідно з ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Господарський суд, дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , врахувавши характер спірних правовідносин, ціну позову, предмет доказування, категорію та складність справи тощо, дійшов висновку про те, що подані матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі, а також про те, що вказана справа має бути розглянута в порядку (за правилами) загального позовного провадження.

Додатково суд роз`яснює, що ГПК України надає учасникам справи можливість брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Для реалізації зазначеного права учасник справи повинен:

1) отримати електронний цифровий підпис в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК)

2) перевірити наявні у нього технічні засоби на відповідність технічним вимогам, установленим у Додатку 1 до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 08.04.2020 № 169;

3) зайти на офіційний веб-портал Судової влади України за посиланням: www.court.gov.ua у розділ Участь у відеозасіданні ;

4) зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі EASYCON за посиланням: https://easycon.com.ua;

5) не пізніше, ніж за 5 днів до судового засідання, подати заяву до суду про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду;

6) надіслати копію такої заяви іншим учасникам справи.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Також суд за клопотанням учасника справи може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за 5 днів до відповідного судового засідання.

Частиною 4 ст. 165 ГПК України передбачено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

У свою чергу, в силу приписів ст. ст. 166, 167 ГПК України суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив, який дозволить іншим учасниками справи їх отримати завчасно до початку розгляду справи по суті.

Подання відповіді на відзив та заперечень в силу приписів ГПК України поставлене в залежність від подання відповідачем відзиву.

Керуючись ст. ст. 12, 162, 164, 176, 234, 235 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 918/922/21.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання у справі призначити на "07" грудня 2021 р. на 15:30 год.

4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 14.

5. Запропонувати сторонам:

а) позивачу: подати суду будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності) у термін до 06.12.2021 року;

б) відповідачу: подати суду відповідно до ст. 165 ГПК України протягом 15-ти днів з моменту отримання даної ухвали відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду;

в) позивачу: відповідно до ст. 166 ГПК України подати суду відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву; одночасно надіслати відповідь на відзив відповідачу та надати суду докази такого скерування;

г) відповідачу: у строк протягом 5-ти днів з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення на відповідь на відзив з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України, одночасно надіслати заперечення іншим учасникам справи, надати суду докази такого скерування;

6. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст. 170 ГПК України. Звернути увагу сторін на положення ст.ст. 74, 80, 81 ГПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання доказів, їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

7. Попередити сторін, що відповідно до ч. 2 ст. 118 ГПК України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

8. Звернути увагу сторін на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені відповідно до вимог ч. 4 ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003).

9. Учасникам справи повідомити суду їхні офіційні електронні адреси з метою здійснення судових викликів та повідомлень у порядку, що визначений ст.ст. 120, 242 ГПК України шляхом надсилання судових рішень в електронній формі.

Ухвала набирає законної сили року в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 235 ГПК України з моменту її підписання суддею 08.11.2021 року та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Суддя Заголдна Я.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.11.2021
Оприлюднено10.11.2021
Номер документу100918239
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/922/21

Судовий наказ від 17.03.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Судовий наказ від 17.03.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Рішення від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Рішення від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 11.01.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 28.12.2021

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 07.12.2021

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 08.11.2021

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 23.10.2021

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні