Справа № 192/1626/21
Провадження № 2/192/736/21
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
09 листопада 2021 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н.О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Меркурій-Миропіль про розірвання договору оренди земельної ділянки, повернення земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
08 листопада 2021 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки № 145 від 25 січня 2019 року, укладеного між позивачем та товариством з обмеженою відповідальністю Меркурій-Миропіль та зареєстрованого 16 квітня 2019 року державним реєстратором Андрейченко О. П. виконавчого комітету Солонянської селищної ради за №31270438. Також позивач просить повернути йому земельну ділянку загальною площею 10,9166 га з кадастровим номером 1225083000:01:006:0006.
Ознайомившись з позовом та доданими до нього матеріалами, суддею було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 175 ЦПК України.
Так, в порушення п.2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в позові не вказано поштовий індекс відповідача.
Згідно п.п.4,5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В той же час позивач заявляє фактично дві позовні вимоги: про розірвання договору оренди земельної ділянки № 145 від 25 січня 2019 року та про повернення такої ділянки позивачу. Тому, вимога про повернення земельної ділянки загальною площею 10,9166 га з кадастровим номером 1225083000:01:006:0006 позивачу є майновою.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається, зокрема, у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна. Однак в позові не вказано ціну позову відносно цієї частини позовних вимог.
Крім того, згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак позивач не надав до позову документи, що підтверджують сплату судового збору в частині вимог майнового характеру.
Також позивач зазначає про те, що спірна земельна ділянка розташована на території Іверської сільської ради Солонянського району Дніпропетровської області, про що також зазначено і в спірному договорі оренди. Проте згідно доданої до позову копії Державного акту на право власності на землю, земельна ділянка площею 10,9166 га розташована на території Дзержинівської сільської ради, що є суперечливими обставинами.
Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням того, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 176, 177 ЦПК України, тому є підстави для залишення її без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 185, 187, 260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Меркурій-Миропіль про розірвання договору оренди земельної ділянки, повернення земельної ділянки, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом подання позовної заяви в новій редакції з усуненими недоліками з копіями для всіх учасників справи, а також шляхом надання суду доказів сплати судового збору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Н. О. Щербина
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2021 |
Оприлюднено | 10.11.2021 |
Номер документу | 100920585 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Щербина Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні