Ухвала
від 08.11.2021 по справі 439/1870/21
БРОДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 439/1870/21

Провадження №2/439/641/21

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

08 листопада 2021 року м. Броди

Суддя Бродівського районного суду Львівської області Петейчук Б.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Бродівського меблевого підприємства Явір Українського товариства глухих про стягнення заборгованості по заробітній платі та відшкодування моральної шкоди, -

в с т а н о в и в :

05 листопада 2021 року до Бродівського районного суду Львівської області звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до Бродівського меблевого підприємства Явір Українського товариства глухих про стягнення заборгованості по заробітній платі та відшкодування моральної шкоди.

Згідно із частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Законодавчим приписом статті 4 Закону України Про судовий збір визначено , що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За змістом імперативної норми пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї додатків, позивач частково заявляє вимоги, які відповідно до пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір є підставою для звільнення від судового збору, а саме:

-стягнути із Бродівського меблевого підприємства Явір Українського товариства глухих на користь ОСОБА_1 заборгованість по нарахованій, але не виплаченій заробітній платі, за період починаючи із січня 2019 року по 15 квітня 2021 року в сумі 130 193 гривні 20 копійок.

Водночас позивачем - ОСОБА_1 заявляється вимога про відшкодування моральної шкоди у розмірі 50 000 гривень.

За нормою частини 3 статті 23 ЦК України, моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.

Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб.

Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження, то така вимога є немайновою.

У свою чергу позовна вимога ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди є вимогою майнового характеру.

Відтак ОСОБА_1 у частині вимог про відшкодування моральної шкоди у розмірі 50 000 гривень повинен сплачувати судовий збір на загальних підставах у розмірі, визначеному частиною 2 статті 4 Закону України Про судовий збір .

Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відтак ОСОБА_1 фактично не сплатив судовий збір у розмірі 908 гривень 00 копійок.

Судовий збір підлягає сплаті за такими реквізитами:

Отримувач коштів ГУК Львів/Бродівська тг/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294; банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA178999980313131206000013853; Код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Бродівський районний суд Львівської області (назва суду, де розглядається справа).

На підставі викладеного, керуючись статтями 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Бродівського меблевого підприємства Явір Українського товариства глухих про стягнення заборгованості по заробітній платі та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, що вказані у описовій частині ухвали.

Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків, які вказано у описовій частині, шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за електронним посиланням [Режим доступу]: http://bd.lv.court.gov.ua/

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подання через Бродівський районний суд Львівської області апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала підписана 08.11.2021.

Суддя Б.М. Петейчук

СудБродівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.11.2021
Оприлюднено10.11.2021
Номер документу100936223
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —439/1870/21

Рішення від 06.04.2022

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Ухвала від 28.02.2022

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Рішення від 10.02.2022

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Рішення від 10.02.2022

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Ухвала від 13.12.2021

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Ухвала від 08.11.2021

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні