ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.11.2021 року м.Дніпро Справа № 908/1866/20
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кузнецова В.О.,
суддів Чередка А.Є., Коваль Л.А.,
секретар судового засідання Крицька Я.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу комунального підприємства "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради на рішення Господарського суду Запорізької області від 10.03.2021 (повний текст рішення складено 25.05.2021, суддя Азізбекян Т.А.) у справі
до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Будівельників 42", м.Енергодар, Запорізька область
третя особа, яка не заявляє самосійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю "Сантехстар", с.Розумівка, Запорізький район, Запорізька область
про стягнення 12 281,22 грн
ВСТАНОВИВ:
І. Короткий зміст і підстави позовних вимог
Комунальне підприємство «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будівельників 42» заборгованості за безоблікове водокористування в сумі 12281,22 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на те, що 27.05.2020 представниками комунального підприємства "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради було зафіксовано самовільне приєднання споживача до систем централізованого комунального водопостачання шляхом втручання в конструкцію фільтруючого елемента, котрий встановлений до приладу обліку холодного водопостачання та здійснення безоблікового водорозбору для промивання системи опалення під`їзду (акт обстеження № 162 від 27.05.2020). На підставі п.п.3.3.,3.4 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190, позивачем було здійснено розрахунок витрат води за безоблікове самовільне користування ОСББ Будівельників 42 централізованим водопостачанням.
ІІ. Короткий зміст рішення суду першої інстанції
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 10.03.2021 у даній справі відмовлено комунальному підприємству "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради у задоволенні позову до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Будівельників 42" про стягнення заборгованості за безоблікове водокористуванні у розмірі 12 281,22 грн.
Рішення місцевого господарського суду мотивовано тим, що твердження позивача про безоблікове споживання не відповідає дійсним обставинам справи. Позивач документально не підтвердив факт безоблікового водокористування за вказаним у позові об`єктом та правомірність нарахування витрат води на безоблікове водокористування у розмірі 12 281,22 грн.
ІІІ. Вимоги апеляційної скарги та узагальнені доводи учасників справи
3.1 Доводи особи, яка подала апеляційну скаргу
Не погодившись із вказаним рішенням, комунальне підприємство "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради звернулось до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду скасувати, та ухвалити нове рішення про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованість за безоблікове водокористуванні у розмірі 12 281,22 грн.
Аргументуючи апеляційну скаргу, скаржник вказує, що інженером служби з якості комунальних послуг та двома слюсарями служби з якості комунальних послуг, з метою забезпечення контролю за раціональним витрачанням води установами, комунально-побутовими і промисловими підприємствами та населенням, виявленням, обліком і оцінкою усіх видів втрат води 27.05.2020 здійснено перевірку будинку №42 по пр.Будівельників в м.Енергодар, Запорізької області, за результатами якої встановлено самовільне користуванн6я системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в підвалі 2 під`їзду будинку №42 по пр.Будівельників в м.Енергодар, Запорізької області, про що було складено відповідний акт.
20.08.2020 між позивачем та відповідачем укладено договір №ВП-59 про надання послуг з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем).
Згідно з пунктом 10.1 цього договору, договір набирає чинності з моменту підписання уповноваженими представниками сторін і закріплення печатками сторін та діє до 19 серпня 2021 року, а в частині розрахунків - до повного виконання зобов`язань за договором.
Отже питання користування системами водопостачання для власних потреб відповідачем було врегульовано лише 20.08.2020, що, на думку скаржника, додатково доводить факт вчинення 27.05.2020 виявленого порушення.
За твердженням позивача, факт користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення визнав і сам відповідач, зазначивши у відзиві на позовну заяву, що 27.05.2020 в будинку відповідача з залученням сторонньої організації виконувались роботи з гідропневматичного промивання та гідравлічного випробування внутрішньої системи опалення будинку, з підключенням до системи холодного водопостачання.
Будь-які договірні відносини між КП "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради та ОСББ Будівельників 42" щодо надання централізованого водопостачання, надання послуги з централізованого постачання холодної води станом на 27.05.2020 відсутні.
Заявник апеляційної скарги вважає, що судом всупереч положенням ст.59 Конституції України та порушенням права на справедливий суд, залишено без задоволення клопотання відповідача про відкладення розгляду справи.
3.2 Доводи інших учасників справи
Відповідачем відзив на апеляційну скаргу не надано.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції (ч.3 ст.263 Господарського процесуального кодексу України).
ІV. Апеляційне провадження
4.1 Процедура апеляційного провадження в апеляційному господарському суді
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.06.2021 для розгляду апеляційної скарги визначена колегія у складі: головуючий суддя Кузнецов В.О., судді Коваль Л.А., Чередко А.Є.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 29.06.2021 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою комунального підприємства "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради на рішення Господарського суду Запорізької області від 10.03.2021; згідно положень ч. 13 ст.8, ч.2 ст. 271 Господарського процесуального кодексу України постановлено розгляд справи здійснити у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, без повідомлення (виклику) учасників справи.
Ухвалою апеляційного господарського суду від 23.09.2021 призначено справу до розгляду на 02.11.2021 на 09 годин 50 хвилин.
02.11.2021 у судове засідання з`явилися представники позивача та відповідача, які надали відповідні пояснення.
Третя особа наданим їй процесуальним правом не скористалася та не забезпечила в судове засідання явку повноважного представника.
Колегія суддів вважає, що неявка представника третьої особи не перешкоджає розгляду справи.
02.11.2021 у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
4.2 Стислий виклад обставин справи, встановлених судами
Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 14.12.2018 №348-л Комунальному підприємству «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради видано ліцензію на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення на необмежений строк.
Рішенням Виконавчого комітету Енергодарської міської ради №96 від 11.04.2019 Комунальне підприємство «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради визначено виконавцем житлово-комунальних послуг: з централізованого опалення; з централізованого постачання гарячої води; з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових мереж); з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).
Рішенням Виконавчого комітету Енергодарської міської ради № 97 від 11.04.2019 встановлено тарифи для КП «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради на централізоване постачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж)з 30.04.2019 згідно з додатком до цього рішення.
27.05.2020 представниками комунального підприємства «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради складений Акт обстеження водопровідних мереж № 162, з якого слідує, що за адресою: Запорізька область, м. Енергодар, пр.. Будівельників, буд 42, 2 під`їзд (ОСББ Будівельників 42 ) встановлені факти порушень Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 №190, а саме: «Споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання шляхом втручання в конструкцію фільтруючого елемента, котрий встановлений до приладу обліку холодного водопостачання та здійснення безоблікового водорозбору для промивання системи опалення .
В акті обстеження № 162 зафіксовано перелік працюючих трубопроводів, приєднаних до мережі на момент перевірки розрахункової точки, а саме: один; діаметр труби вводу: 15 мм. Початок безоблікового користування - не зазначено. Якщо термін початку без облікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць. В акті вказано, що порушення усунуто в день перевірки. Представник споживача від підпису відмовився.
05.06.2020 позивач направив на адресу відповідача претензію № 1979 від 03.06.2020 про оплату за бездоговірне самовільне користування ОСББ Будівельників-42 централізованим постачанням холодної води (з використанням внутрішньо будинкових систем) в сумі 12281,22 грн. До претензії додані розрахунок плати за безбілкове самовільне користування, рахунком №1 від 29.05.2020 на вказану суму, копією акту обстеження № 162 від 27.05.2020.
Вказана претензія вручена одержувачу 15.06.2020, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповіді на вказану претензію відповідач не надав, оплату за самовільне користування системами централізованого комунального водопостачання на підставі виставленого рахунку не здійснив. У зв`язку з цим позивач звернувся до господарського суду з позовом, за яким відкрито провадження у даній справі.
4.3 Позиція апеляційного господарського суду у справі
Імперативними приписами статті 269 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об`єктивно не залежали від нього. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права. У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши наведені в апеляційній скарзі доводи, перевіривши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів апеляційного суду вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Предметом спору у даній справі є вимога позивача про стягнення з відповідача грошових коштів у розмірі 12 281,22 грн за безоблікове водокористування.
Спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Законом України Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення (в редакції на час виникнення спірних взаємовідносин), Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 27.06.2008 № 190.
Правові, економічні та організаційні засади функціонування системи питного водопостачання, спрямовані на гарантоване забезпечення населення якісною та безпечною для здоров`я людини питною водою, врегульовано у Законі України Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення .
Відповідно до ст.1 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» централізоване питне водопостачання - господарська діяльність із забезпечення споживачів питною водою за допомогою комплексу об`єктів, споруд, розподільних водопровідних мереж, пов`язаних єдиним технологічним процесом виробництва та транспортування питної води.
Згідно статті 19 Закону України Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення послуги з централізованого питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання з урахуванням вимог Закону України Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання на підставі договору з: підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням та/або централізованим водовідведенням; підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов`язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та/або централізованого водовідведення; об`єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об`єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та/або централізованого водовідведення водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності; індивідуальними і колективними споживачами житлово-комунальних послуг, визначеними Законом України Про житлово-комунальні послуги .
Договір про надання послуг з питного водопостачання та/або водовідведення укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання та/або водовідведення або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті.
Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання та/або водовідведення встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.1995 №30 затверджено Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України (зі змінами та доповненнями) (далі по тексту - Правила № 30).
Згідно з п. 10.4.5. Правил № 30 у разі виявлення самовільного приєднання споживача до системи водопостачання, а також самовільних робіт на водопровідному вводі складається відповідний акт. При цьому плата за воду стягується згідно з вимогами Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України.
Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 27.06.2008 № 190 затверджено Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, якими визначено порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України для виробників послуг централізованого постачання та осіб, що приєднані до системи централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України, та з якими виробником укладено договір на отримання питної води та скидання стічних вод.
Ці Правила є обов`язковими для всіх юридичних осіб незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб - підприємців, що мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об`єкти, системи водопостачання та водовідведення, які безпосередньо приєднані до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і з якими виробником укладено договір на отримання питної води, скидання стічних вод (п.1.1).
Відповідно до п. 2.1 Правил № 190 договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до законів України «Про питну воду та питне водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги» .
Житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг (п.5 ст.1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").
Відповідно до ч.3 ст.2 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" його норми застосовуються з урахуванням особливостей, встановлених законами, що регулюють відносини у сферах постачання та розподілу електричної енергії і природного газу, постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
За змістом статті 6 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: споживачі (індивідуальні та колективні), управитель, виконавці комунальних послуг.
Згідно зі ст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до житлово-комунальних послуг, в тому числі, належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо.
Управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб (п. 14 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").
Надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах (ст.12 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" ).
Відповідно до ст.46 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» особи винні у самовільному підключенні споживачів до об`єктів та систем питного водопостачання і водовідведення притягаються до відповідальності згідно із законами України.
За умовами п.3.2 Правил №190 водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.
Відповідно до пункту 4.3 цих Правил забороняється будь-яке самовільне приєднання об`єктів водоспоживання до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).
Таким чином, законодавцем визначено в якості відповідальності за самовільне підключення до систем водопостачання здійснення нарахування витрат води за формулою. При цьому, для здійснення нарахування має бути сам факт самовільного користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення, без обов`язкового встановлення факту безоблікового користування водою.
Згідно з п. 3.3 Правил № 190 у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу.
Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування. Якщо термін початку безоблікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць (п. 3.4 Правил № 190).
Колегія суддів враховує, що на законодавчому рівні визначено відповідальність за самовільне підключення до систем водопостачання у вигляді нарахування витрат води. При цьому, для здійснення нарахування має бути сам факт самовільного підключення, без обов`язкового встановлення факту безоблікового користування водою.
В підтвердження факту самовільного підключення позивачем надано акт №162 від 27.05.2020, з якого вбачається, що споживач самовільно приєднався до систем централізованого водопостачання шляхом втручання в конструкцію фільтруючого елемента, котрий встановлений до приладу обліку холодного водопостачання та здійснював безобліковий водорозбір для промивання системи опалення; для обчислення обсягу недорахованої води зафіксовано один працюючий трубопровід, приєднаний до мережі, діаметр труби вводу 15мм; порушення усунуто в день перевірки.
Зважаючи на фактичну відсутність договірних відносин між сторонами станом на 27.05.2020, апеляційний господарський суд дійшов висновку про наявність факту самовільного користування відповідачем системою централізованого комунального водопостачання та водовідведення, що підтверджується відповідним актом, складеним представниками позивача.
Акт складено в присутності трьох представників комунального підприємства "Тепловодоканал" та представника споживача Годіна С.С., який від підпису акту відмовився.
На підставі вищевказаного акту позивачем з урахуванням п.п.3.2., 3.3., 3.4 Правил №190 здійснено розрахунок витрат води за безоблікове самовільне користування ОСББ "Будівельників 42" централізованим водопостачанням та нараховано відповідачу 12 281,22 грн.
Судом апеляційної інстанції перевірено та визнано обґрунтованими наведені позивачем у позові розрахунки площі перерізу труби та об`єму води, спожитої відповідачем при безобліковому водокористуванні, та встановлено, що за період з 28.04.2017 по 27.05.2017 позивачем було обґрунтовано нараховано відповідачу згідно п.3.3 та п.3.4 Правил №190 вартість послуг водопостачання у сумі 12 281,22 грн.
Відповідно до статей 73,74,81 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Вказані норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 13 Господарського процесуального кодексу України, згідно з положеннями якої судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції безпідставно враховано доводи відповідача, що 27.05.2020 в будинку 42 по вул.Будівельників, ТОВ САНТЕХСТАР виконувало гідропневматичне промивання та гідравлічне випробування внутрішньої системи опалення будинку, при цьому підключення до системи холодного водопостачання відбувалося на ділянці після приладу обліку холодної води, оскільки вказані обставини не підтверджені належними та допустимими доказами.
Також не доведено відсутність факту обстеження особами, зазначеними в акті №162 від 27.05.2020, місця підключення ТОВ "САНТЕХСТАР" до системи холодного водопостачання.
Місцевий господарський суд дійшов помилкового висновку, що акт №162 від 27.05.2020 не є належним доказом самовільного приєднання відповідача до систем централізованого водопостачання, оскільки законом не встановлено обов`язкових вимог щодо складення двостороннього акту та підписання його споживачем.
Господарським судом необґрунтовано прийнято до уваги посилання відповідача на акт №110 від 23.04.2020, складений між сторонами щодо виконання позивачем робіт з опломбування та введення в експлуатацію вимірювальних приладів з обліку води у кількості 3 штук, з огляду на те, що акт №162 від 27.05.2020 не містить відомостей щодо встановлення факту наявності засобів обліку.
Відповідач не заперечує факт отримання акту №162 від 27.05.2020, проте доказів в спростування викладених у акті обставин не надав.
Апеляційний господарський суд вважає безпідставним посилання суду першої інстанції на листування між сторонами щодо укладення договору постачання води, оскільки за приписами ст.205, 207, 638-644 Цивільного кодексу України та ст.181 Господарського кодексу України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), за загальним правилом договір є укладеним у випадку повного і безумовного прийняття (акцепту) однією стороною пропозиції іншої сторони про укладення договору (офетри).
З матеріалів справи вбачається, що 16.04.2020 відповідач звернувся до позивача з заявою №40 про укладання договору постачання води на господарські потреби будинку та проведення пломбування лічильників.
04.05.2020 відповідачем на адресу позивача направлено заяву № 44 з протоколом розбіжностей до проекту договору про централізоване постачання холодної та гарячої води.
Листом №1555 від 12.05.2020 позивач повідомив відповідача про необхідність підписання договору №ВП-59 на централізоване водопостачання та договору №ПГВ-20 про надання послуг з централізованого постачання гарячої води, які були отримані відповідачем 27.04.2020. При цьому позивач не погодився із наданим відповідачем протоколом розбіжностей.
У відповіді на вказаний лист у заяві №46 від 13.05.2020 відповідач повідомив позивача щодо непогодження із запропонованими позивачем умовами договору, зокрема з пунктами 2.5., 3.4, 3.5.
Таким чином, станом на 27.05.2020 (дата складання акту №162) між сторонами не існувало договірних відносин щодо водопостачання.
Матеріали справи свідчать про те, що 20.08.2020 між позивачем та відповідачем було укладено договір № ВП-59 про надання послуг з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) та договір № ПГВ-52 про надання послуги з централізованого постачання гарячої води.
Відповідно до п.10.1 зазначених договорів, договір набирає чинності з моменту підписання уповноваженими представниками сторін та діє до 19 серпня 2021 року, а в частині розрахунків - до повного виконання зобов`язань за договором.
Отже питання користування системами водопостачання для власних потреб відповідачем було врегульовано лише 20.08.2020.
4.4 Висновки апеляційного господарського суду за результатами розгляду апеляційної скарги
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 275 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково або залишити позовну заяву без розгляду повністю або частково.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 277 Господарського процесуального кодексу України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що рішення господарського суду ухвалено при неповному з`ясуванні обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права, що є підставою для скасування судового рішення та задоволення апеляційної скарги.
4.5 Розподіл судових витрат
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.269,275,276,281-283 Господарського процесуального кодексу України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу комунального підприємства "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради задовольнити.
Рішення Господарського суду Запорізької області від 10.03.2021 у справі №908/1866/20 скасувати.
Стягнути з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Будівельників 42" (пр.Будівельників, буд.42, м.Енергодар, Запорізька область, 71502) на користь комунального підприємства "Тепловодоканал" Енергодарської міської ради (вул.Курчатова, б.1, а/с 3, м.Енергодар, Запорізької області) заборгованість за безоблікове водокристування у розмірі 12 281,22 грн, судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 2 102,00 грн та судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 3 153,00 грн.
Доручити Господарському суду Запорізької області видати відповідний наказ.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, передбачених п.2 ч.3 ст.287 Господарського процесуального кодексу України.
Постанова складені у повному обсязі 10.11.2021.
Головуючий суддя В.О.Кузнецов
Судді А.Є.Чередко
Л.А.Коваль
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2021 |
Оприлюднено | 11.11.2021 |
Номер документу | 100955079 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні