Ухвала
від 12.11.2021 по справі 386/774/21
ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 386/774/21

Провадження № 1-кс/386/278/21

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2021 року смт. Голованівськ

Слідчий суддя

Голованівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_1

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Голованівськ клопотання начальника СВ Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020125130000098 від 17.11.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.364 КК України.

Клопотання надійшло до суду «12» листопада 2021 року о 11 год. 24 хв.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах

В С Т А Н О В И В:

Начальник СВ Голованівського Р ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням погоджене з прокурором в якому просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №№ 12020125130000098 від 17.11.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.364 КК України, до 12 місяців.

В обґрунтування внесеного клопотання зазначив, що 17.11.2020 року до Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області звернувся громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який являється головою СФГ «Добробут» з заявою про те, що невідомі особи, шляхом шахрайських дій бажають заволодіти земельною ділянкою загальною площею 45,74 га з кадастровим номером 3521484800:02:000:0448, що розташована на території Люшнюватської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області та якою користується на праві постійного користування СФГ «Добробут».

Відомості про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено начальником СД Голованівського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 17.11.2020 року за №12020125130000098, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Постановою начальника Голованівського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури ОСОБА_6 03.02.2021 року змінено правову кваліфікацію вказаного кримінального правопорушення з ч. 1 ст. 190 КК України на ч. 1 ст. 364 КК України та в межах досудового розслідування постановою процесуального прокурора від 03.02.2020 року визначено підслідність у даному кримінальному провадженні за слідчим відділенням Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

09.02.2021 року постановою першого заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_7 доручено проводити досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020125130000098 слідчому підрозділу вищого рівня, а саме слідчому управлінні ГУНП в Кіровоградській області.

11.10.2021 року постановою першого заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_7 визначено підслідність у кримінальному провадженні №12020125130000098 за СВ Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області та 20.10.2021 року за №12.54-56-4024.ВИХ-21 спрямоване до СВ Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

В ході досудового розслідування групою слідчих та дізнавачів проведено ряд слідчих (розшукових) дій, які направлені на встановлення об`єктивних обставин вчинення кримінального правопорушення. Зокрема, допитано свідків, накладено арешт на спірну земельну ділянку, долучено державний акт на право власності на земельні ділянку, надано ряд доручень на проведення слідчих дій на інших територіях, після виконання яких буде призначено судов0-почеркознавчі експертизи.

Вказане кримінальне правопорушення кваліфіковано за ч. 1 ст. 364 КК України, тобто зловживання владою або службовим становищем, тобто Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб - карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п`яти років

Таким чином кримінальне правопорушення, вчинене за ч. 1 ст. 364 КК України класифікується як нетяжкий злочин.

Згідно ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину, тобто у даному кримінальному провадженні до 17.11.2021 року.

Однак, у межах строків визначених ст. 219 КПК України прийняти одне з рішень визначених ст. 283 КПК України не представилось можливим у зв`язку з тим, що до даного часу не встановлене місце перебування ОСОБА_8 , 1997 року народження, ОСОБА_9 , 1977 року народження та не допитано їх в якості свідків і як наслідок не з`ясовано в них важливих подробиць у даному кримінальному провадженні та не відібрано у них зразків підписів.

Крім того, не проведено судово-почеркознавчі експертизи по підписах свідків, без висновків яких не можливо прийняти одне з рішень, визначених ст. 283 КПК.

У зв`язку з викладеним у кримінальному провадженні виникла необхідність в проведенні ряду додаткових слідчих (розшукових) дій, а саме: допитати в якості свідків ОСОБА_8 , 1997 року народження та ОСОБА_9 , 1977 року народження; відібрати у ОСОБА_8 , 1997 року народження та ОСОБА_9 , 1977 року народження зразки підписів; звернутися з клопотанням до суду на тимчасовий доступ до речей і документів, з метою отримання можливості вилучити заяви на право безоплатної приватизації земельних ділянок за цільовим призначенням на території Люшнюватської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, за межами населеного пункту; провести судово-почеркознавчі експертизи по підписах у вказаних заявах; оглянути та долучити речові докази до матеріалів кримінального правопорушення.

За результатами проведення вищевказаних додаткових слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні необхідно буде прийняти кінцеве рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений участині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановленийпунктами 2і3частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Строк необхідних для проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій становить дванадцять місяців.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, зазначив, що клопотання підтримує повністю та просить його задовольнити.

Прокурор в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ст. 295-1 Кримінального процесуального кодексу України, неприбуття прокурора та слідчого не перешкоджає розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування.

Розглянувши клопотання про продовження строку досудового розслідування та дослідивши письмові докази, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з таких підстав.

Відповідно до частин 1-4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене: 1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу; 2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім; 3) протягом одного місяця - \ разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу; 4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у виняткових випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст. 294 КПК України, клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.

Статтею 295-1 КПК України визначено порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею.

Так, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. Слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

В клопотанні та доданих до нього матеріалах містяться достатні дані про існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, яке відноситься до нетяжких злочинів, наявні підстави для продовження строку досудового розслідування, що підтверджується: витягами з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінального провадження за № 12020125130000098 (а.с. 4,9,22), копією постанови про призначення групи слідчих від 17.10.2021р. згідно яких слідчий ОСОБА_3 входить до групи слідчих, які розслідують це провадження, а прокурор ОСОБА_10 - до групи прокурорів в цьому провадженні (а.с. 23,24); постановою про проведення процесуальних дій на іншій території та рапортом заст. нач. відділу № 1 Грузіна, згідно яких встановити місце перебування ОСОБА_8 , 1997 року народження, не виявилося можливим (а.с.17), постановою про проведення процесуальних дій на іншій території та рапортом о/у УСР Гаврилюка, згідно яких встановити місце перебування ОСОБА_9 , 1977 року народження, не виявилося можливим (а.с.14).

Клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчий подав до слідчого судді в строк, визначений ч. 5 ст. 294 КПК України.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що клопотання про продовження строку досудового розслідування є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки органом досудового розслідування у даному кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих та розшукових дій.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання начальник СВ Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12020125130000098, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 17.11.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України - задовольнити повністю.

Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні №12020125130000098, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 17.11.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, до дванадцяти місяців, тобто до 17.11.2022 року.

Згідно ч. 9 ст. 295-1 КПК України ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудГолованівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення12.11.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу101039742
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —386/774/21

Ухвала від 17.01.2022

Кримінальне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Ухвала від 28.12.2021

Кримінальне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Ухвала від 20.08.2021

Кримінальне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні