Ухвала
від 16.11.2021 по справі 612/444/21
БЛИЗНЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

612/444/21

1-кп/612/50/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2021 року смт Близнюки

Близнюківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника потерпілого ОСОБА_4

обвинуваченої ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду обвинувальний акт за кримінальним провадженням відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Верхня Самара Близнюківського району Харківської області, громадянки України, з вищою освітою, пенсіонерки, зареєстрованої та мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 , судимості не має;

за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України,

в с т а н о в и в:

Дане кримінальне провадження підсудне Близнюківському районному суду Харківської області.

Обвинувальний акт складено відповідно до вимог ст. 291 КПК України.

Ухвалою Близнюківського районного суду Харківської області вищезазначений обвинувальний акт був призначений до розгляду у підготовчому судовому засіданні.

Захисник ОСОБА_6 надала клопотання про виклик свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 . Вказала, що зазначені свідки підтвердять, що оформленням права на земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , займався чоловік ОСОБА_5 - ОСОБА_11 , який і просив у посадової особи Лукашівської сільської ради Близнюківського району Харківської області - ОСОБА_12 , щоб право на земельну ділянку оформляли на нього, але йому було відмовлено, у зв`язку з тим, що право власності на будинок за цією адресою належить - дружині ОСОБА_5 , та бланк заяви від імені ОСОБА_5 , передала для підписання ОСОБА_5 - секретар Лукашівської сільради ОСОБА_13 .

Також просить суд викликати свідків ОСОБА_14 та ОСОБА_15 . Вказала, що вказані свідки підтвердять, що ОСОБА_5 з ОСОБА_11 з моменту придбання житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_2 . постійно користувалися земельної ділянкою на якій розташована придбана нерухомість.

Також проситьсуд викликатисвідків Фізичнуособу-підприємця ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ,які розроблялипроект землеустроющодо відведенняземельної ділянкиу власністьгр. ОСОБА_5 длябудівництва іобслуговування житловогобудинку,господарських будівельі споруд(присадибнаділянка)у межахнаселеного пункту АДРЕСА_2 ,та підтвердять,за якихобставин ОСОБА_5 підписала заявувід 23липня 2020року,складену наім`я ФОП ОСОБА_16 ,в якійвказала,що проситьвиконати необхіднийкомплекс робітпо виготовленнюпроекту землеустроющодо відведенняземельної ділянкиу власністьта вказала,що ранішесвоїм правомна отриманняземельної ділянкиу власністьдля будівництваі обслуговуванняжитлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах норм, передбачених ст. 121 Земельного кодексу України, не скористалася.

Зазначила, що про допит вказаних осіб обвинувачена ОСОБА_5 , не маючи знання у галузі права, під час досудового розслідування не заявляла.

Крім того, просить витребувати у Архівному відділі Лозівської районної державної адміністрації Харківської області: 1) рішення виконавчого комітету Кіровської сільської ради народних депутатів від 12 грудня 2000 року; 2) заяву від гр. ОСОБА_5 ; 3) Земельно-шнурову книгу Птицефабрики «Близнюківська» ПО «Харківптицепром» ПНО «Укрптицепром», яка велася станом на 1989-1990 роки; витребувати у Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області: 1) договір купівлі-продажу від 20.10.1989, зареєстрований в реєстрі за № 27, укладений між гр. ОСОБА_18 та гр. ОСОБА_5 ; 2) Наказ «Про купівлю-продаж домоволодіння у с. Степове від 1989 року № за № 252 начальника ОСОБА_19 Птицефабрики «Близнюківська» ПО «Харківптицепром» ПНО «Укрптицепром»; 3) погосподарські книги Лукашівської сільської Ради народних депутатів/Лукашівської сільської ради Близнюківського району на 1989-2020 роки.

Прокурор ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання адвоката ОСОБА_6 в частині допиту свідків, але заперечував в частині витребування доказів, вказуючи на те, що заявлене клопотання є передчасним, оскільки судом ще не проводилося дослідження доказів, а тому огляд оригіналів є передчасним, окрім того, докази можливо витребовувати в спосіб, передбачений кримінальним процесуальним кодексом України, зокрема, шляхом тимчасового доступу.

Представник потерпілого ОСОБА_4 підтримав позицію прокурора.

У підготовчому судовому засіданні адвокат ОСОБА_6 підтримала клопотання та просила його задовольнити.

ОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні клопотання захисника підтримала та просила його задовольнити.

Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, вивчивши клопотання, прийшов до наступного висновку.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 315 КПК України, з метою підготовки до судового розгляду суд зокрема розглядає клопотання учасників судового провадження про здійснення судового виклику певних осіб до суду для допиту.

Отже, клопотання сторони захисту в частині виклику у судове засідання свідків, є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Щодо клопотання про витребування доказів у Архівному відділі Лозівської районної державної адміністрації Харківської області та у Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, суд зазначає наступне.

Положеннями частин 1, 2, 4 статті 333 Кримінального процесуального кодексу України встановлено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

Під час розгляду клопотання суд враховує значення обставин, про встановлення або перевірку яких просить особа, яка звернулася з ним, можливість їх встановлення або перевірки шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та причини, з яких не були здійснені належні дії для їх встановлення чи перевірки на стадії досудового розслідування. Суд відмовляє в задоволенні клопотання прокурора, якщо він не доведе, що слідчі (розшукові) дії, про проведення яких він просить, не могли бути проведені під час досудового розслідування через те, що не були і не могли бути відомі обставини, які свідчать про необхідність їх проведення.

Відповідно до частини 1 статті 131 Кримінального процесуального кодексу України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 статті 131 Кримінального процесуального кодексу України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно частин 1, 2 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За частиною 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання має відповідати вимогам частини 2 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до частини 6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Клопотання сторони захисту не відповідає частині 2 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України.

Враховуючи викладене, суд вважає клопотання в цій частині необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Підготовче судове засідання по кримінальному провадженню проведене у відповідності до вимог КПК України.

Підстав для прийняття рішень, передбачених п.п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, немає.

Враховуючи викладене, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього документи, вислухавши думку прокурора, представника потерпілого, обвинуваченої та захисника щодо можливості призначення справи до розгляду, суд вважає за необхідне призначити справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні, який здійснювати суддею одноособово з викликом учасників судового провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд у випадках, передбачених КПК України, за власною ініціативою або за клопотанням обвинуваченого, його захисника чи законного представника, чи за клопотанням прокурора і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини вирішує питання щодо складання досудової доповіді, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку підготовки такої доповіді.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 314-1 КПК України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду. Досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі.

ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України, є нетяжким злочином.

Враховуючи, що відповідно до ст. 19 Закону України «Про пробацію» права, обов`язки, відповідальність, правовий та соціальний захист персоналу органу пробації визначаються Законом України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» та цим Законом, складання досудової доповіді слід доручити Лозівському районному сектору філії державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 159, 160, 163, 290, 314 316, 333, 369, 372 КПК України, суд,

у х в а л и в:

Клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 про допит свідків сторони захисту: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ФОП ОСОБА_16 , ОСОБА_17 задовольнити.

Обов`язок щодо забезпечення явки вказаних свідків в судове засідання покласти на сторону захисту.

У задоволенні клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 про витребування доказів відмовити.

Кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України призначити до судового розгляду у залі судових засідань Близнюківського районного суду Харківської області на 09 годину 00 хвилин 25 листопада 2021 року.

Судовий розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово у відкритому судовому засіданні з викликом учасників судового провадження.

Доручити Лозівському районному сектору філії державної установи «Центр пробації» в Харківській області підготувати досудову доповідь стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в строк до 25 листопада 2021 року.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудБлизнюківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення16.11.2021
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу101107352
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —612/444/21

Ухвала від 31.08.2023

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ДЯЧЕНКО І. В.

Ухвала від 31.08.2023

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ДЯЧЕНКО І. В.

Ухвала від 21.07.2023

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ДЯЧЕНКО І. В.

Ухвала від 08.06.2023

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ДЯЧЕНКО І. В.

Ухвала від 07.09.2022

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ДЯЧЕНКО І. В.

Ухвала від 15.08.2022

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ДЯЧЕНКО І. В.

Ухвала від 05.08.2022

Кримінальне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ДЯЧЕНКО І. В.

Ухвала від 16.11.2021

Кримінальне

Близнюківський районний суд Харківської області

Лобановська С. М.

Ухвала від 25.08.2021

Кримінальне

Близнюківський районний суд Харківської області

Лобановська С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні