Справа № 304/1180/21 Провадження № 1-кс/304/257/2021
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
12 листопада 2021 року м. Перечин
Слідчий суддя Перечинського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Перечинського відділу Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021078130000033 від 21 травня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України про надання тимчасового доступу до речей і документів,
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий СВ відділення поліції № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021078130000033 від 21 травня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України про надання тимчасового доступу до речей і документів. Клопотання мотивує тим, що 20 травня 2021 року о 18.00 год через секретаріат ІНФОРМАЦІЯ_1 за вх. №Ф-53 від 20 травня 2021 року з Ужгородської окружної прокуратури надійшла заява ОСОБА_5 , мешканця АДРЕСА_1 , про те, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 внесли неправдиві відомості до табеля обліку робочого часу єгерів. За даним фактом розпочато досудове розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021078130000033 від 21 травня 2021 року за ч. 3 ст. 191 КК України. 10 серпня 2021 року дії посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 у даному кримінальному провадженні перекваліфіковані з ч. 1 ст. 358 КК України на ч. 3 ст. 191 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до наказу № 21-к від 27 жовтня 2017 року, виданого головою президії Закарпатської облорганізації Українського товариства мисливців і рибалок ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканця АДРЕСА_2 , прийнятий по сумісництву на роботу єгерем Перечинської райорганізації УТМР за скороченим робочим днем (4 години). Також під час досудового розслідування отримано інформацію про те, що ОСОБА_7 тривалий час працює у ІНФОРМАЦІЯ_5 , де і отримує заробітну плату. 22 червня 2021 року за вих. № 3416/106/25/3-202 було скеровано запит начальнику ІНФОРМАЦІЯ_2 для отримання інформації про те, чи був працевлаштований в ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_7 , та надання копій матеріалів, зокрема, наказу про призначення або звільнення з ІНФОРМАЦІЯ_6 , функціональні обов`язки ОСОБА_7 , табелів часу виходу на роботу в період часу з 2018 року по 21 травня 2021 року, відомостей про виплату заробітної плати у щомісячній розбивці. Однак 15 липня 2021 року надійшла відповідь із ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » за № НОМЕР_1 про відмову у наданні інформації та копій документів щодо перебування ОСОБА_7 в трудових відносинах з ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Старший слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, однак подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності та підтримав таке у повному обсязі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, в судове засідання не з`явився, про день та час слухання клопотання був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, однак його неявка не перешкоджає розгляду даного клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не проводиться.
Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, зваживши доводи викладені у клопотанні, приходить до такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Як вбачається з наданих слідчим матеріалів, досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_9 шляхом зловживання службовим становищем привласнено грошові кошти.
Також з матеріалів убачається, що 21 травня 2021 року за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань за номером 12021078130000033 внесено відомості про кримінальне правопорушення з правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України, що підтверджується Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 09 листопада 2021 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Слідчій суддя дійшов висновку, що наявність такої інформації відповідатиме вимогам ст. 99 КПК України і буде вважатися документами, які будуть використані як доказ винуватості особи, чи як документи, які виправдовують її. Необхідність саме цим шляхом отримання такої інформації полягає в тому, що докази повинні бути допустимими, тобто отриманими у порядку встановленому цим законом, оскільки в інакшому випадку ця інформація в майбутньому, отримана з порушенням встановленого порядку, може бути недопустима як доказ. Іншою слідчою дією як тимчасовим доступом до речей і документів, яка надасть можливість вилучити оригінали документів не представляється можливим.
У відповідності до ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Згідно з ч. 1 ст. 94 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Разом з тим, ч. 3 ст. 99 КПК України передбачено, що сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов`язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Враховуючи вищевикладене з метою подальшого досудового розслідування, а також використання у якості доказів під час судового розгляду, виникла необхідність у вилучені оригіналів документів щодо трудових правовідносин, а саме: наказу (наказів) про призначення, переведення, звільнення, функціональних обов`язків, табелів обліку робочого часу за період з січня 2018 року по 21 травня 2021 року, відомостей про виплату заробітної плати із щомісячною розбивкою, що стосуються ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , мешканця АДРЕСА_2 , що знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »,
Приймаючи до уваги зазначене та беручи до уваги те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи щодо трудових правовідносин мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та у зв`язку з тим, що іншими способами встановити обставини, які необхідні для повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування вказаного кримінального провадження не має можливості, необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів вищевказаних документів, які перебувають у володінні даної установи та які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Інформація, тимчасовий доступ до якої просить слідчий, має важливе значення для кримінального провадження, адже може бути використана як доказ вчинення кримінального правопорушення, однак отримати цю інформацію іншим шляхом неможливо.
Слідчий суддя враховує, що слідчим наведені достатні правові підстави для застосування вказаного виду заходу забезпечення кримінального провадження, оскільки інформація вказана в прохальній частині клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. 36, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Перечинського відділу Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021078130000033 від 21 травня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.
Надати старшому слідчому відділенні поліції № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: наказу (наказів) про призначення, переведення чи звільнення, функціональних обов`язків, табелів обліку робочого часу за період з січня 2018 року по 21 травня 2021 року, відомостей про виплату заробітної плати із щомісячною розбивкою, що стосуються ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , мешканця АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення.
Строк дії даної ухвали до 24 грудня 2021 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101111670 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Чепурнов В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні