Ухвала
від 17.11.2021 по справі 716/1814/20
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 716/1814/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.11.2021 Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

з участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Заставна кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.186, ч.2 ст.15 КК України, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12020265090000039 від 03.09.2020,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Заставнівського районного суду Чернівецької області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.186, ч.2 ст.15 КК України, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12020265090000039 від 03.09.2020. Захист прав та інтересів обвинуваченого в судовому засіданні здійснюється адвокатом ОСОБА_6 відповідно до Договору про надання правової допомоги №00002610 від 26.10.2020, що підтверджується відповідним ордером на надання правничої (правової) допомоги виданого 26.10.2020 (а.с. 22).

На стадії судового розгляду захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 тричі поспіль не з`являвся на судові засідання з тих чи інших підстав, а саме 28.09.2021 (клопотання захисника про відкладення судового засідання у зв`язку із зайнятістю в іншій судовій справі, яке надійшло до суду вже після судового засідання запланованого на вказану дату), 26.10.2021 (повідомлення обвинуваченого про хворобу захисника, яке не підтверджене належним чином), 17.11.2021 (клопотання захисника про відкладення судового засідання у зв`язку із зайнятістю в іншій судовій справі, яке надійшло до суду по електронній адресі безпосередньо перед початком судового засідання).

Відповідно довимог ст.47КПК України,захисник зобов`язанийвикористовувати засобизахисту,передбачені цимКодексом таіншими законамиУкраїни,з метоюзабезпечення дотриманняправ,свобод ізаконних інтересівпідозрюваного,обвинуваченого таз`ясування обставин,які спростовуютьпідозру чиобвинувачення,пом`якшують чивиключають кримінальнувідповідальність підозрюваного,обвинуваченого. Захисник зобов`язаний прибувати для участі у виконанні процесуальних дій за участю підозрюваного, обвинуваченого. У разі неможливості прибути в призначений строк захисник зобов`язаний завчасно повідомити про таку неможливість та її причини слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд, а у разі, якщо він призначений органом (установою), уповноваженим законом на надання безоплатної правової допомоги, - також і цей орган (установу).

Суд звертає увагу на ту обставину, що захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 підтвердив належним чином та в передбачений спосіб лише про поважність однієї неявки до суду саме на 17.11.2021. Таким чином, своїми діями останній порушує принципи кримінального судочинства, такі як доступ до правосуддя (ст.21 КПК України) та розумність строків (ст.28 КПК України).

На думку суду, вказаний адвокат також грубо порушує Правила адвокатської етики в частині дотримання принципів законності, компетентності та добросовісності.

Береться до уваги також і той факт, що обвинувачений ОСОБА_5 діє відповідно до регламентованих йому ст.42 КПК України обов`язків обвинуваченого.

Обвинувачений ОСОБА_5 в судовому засіданні наполягав на участі в розгляді справи його захисника адвоката ОСОБА_6 .

Прокурор в судовому засіданні вважав за можливе призначити обвинуваченому іншого захисника з метою дотримання та реалізації останнім його законних прав та інтересів.

Обговоривши питання про участь захисника в судовому засіданні, заслухавши думку учасників кримінального провадження, суд приходить до наступного.

Так, у § 3 (c) статті 6 Європейської конвенції зазначається, що кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має щонайменше такі права, як захищати себе особисто чи використовувати юридичну допомогу захисника, вибраного на власний розсуд, або - за браком достатніх коштів для оплати юридичної допомоги захисника - одержувати таку допомогу безоплатно, коли цього вимагають інтереси правосуддя. Аналогічна норма міститься і у § 3 (d) статті 14 частини III Міжнародного пакту, відповідно до якої кожен має право при розгляді будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення бути судимим у його присутності та захищати себе особисто або за посередництвом обраного ним самим захисника; якщо він не має захисника, бути повідомленим про це право і мати призначеного йому захисника в будь-якому разі, коли інтереси правосуддя того вимагають, безплатно для нього в усякому такому випадку, коли він не має достатньо коштів для оплати цього захисника.

У відповідності до вимог ч.2 ст.46 КПК України, якщо підозрюваний, обвинувачений заперечує проти проведення процесуальної дії за відсутності захисника, проведення процесуальної дії відкладається або для її проведення залучається захисник у порядку, передбаченомустаттею 53цього Кодексу.

Згідно вимог ст.53 ч.3 КПК України, під час проведення окремої процесуальної дії захисник має ті ж самі права й обов`язки, що й захисник, який здійснює захист протягом кримінального провадження.

Як вбачаєтьсязі змістуст.49КПК України,захисник можебути залученийслідчим,прокурором,слідчим суддеючи судомв іншихвипадках,передбачених законом,що регулюєнадання безоплатноїправової допомоги. У випадках, передбаченихчастиною першоюцієї статті,слідчий,прокурор виноситьпостанову,а слідчийсуддя тасуд постановляєухвалу,якою доручаєвідповідному органу(установі),уповноваженому закономна наданнябезоплатної правовоїдопомоги,призначити адвокатадля здійсненнязахисту запризначенням тазабезпечити йогоприбуття узазначені упостанові (ухвалі)час імісце дляучасті укримінальному провадженні. Постанова (ухвала) про доручення призначити адвоката негайно направляється відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, і є обов`язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.

Згідно п. 1 ч. 1 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна правова допомога правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Відповідно до положень ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна вторинна правова допомога вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова допомога включає такий вид послуг як захист від обвинувачення.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.14Закону України«Про безоплатнуправову допомогу» право на безоплатну правову допомогу має особа, у кримінальному провадженні, стосовно якої відповідно до положень КПК України захисник призначається судом для здійснення захисту за призначенням.

Таким чином, враховуючи той факт, що захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 не з`являється в судові засідання, безпідставно порушує дотримання процесуальних прав обвинуваченого та інших учасників судового провадження, враховуючи право обвинуваченого на захист, з врахуванням вищевикладених вимог КПК України, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_5 захисника з числа захисників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 47, 49, 53, 350, 372 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залучити в порядкуст.53 КПК Українизахисника обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.186, ч.2 ст.15 КК України.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. Аксенина, 5) призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням прав та інтересів обвинуваченого ОСОБА_5 обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.186, ч.2 ст.15 КК України, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12020265090000039 від 03.09.2020 і забезпечити його прибуття в Заставнівський районний суд Чернівецької області на 11-00 годину 17.12.2021 року для участі в судовому засіданні у даному кримінальному провадженні.

Копію ухвали для виконання направити Регіональному центру з надання безоплатної правової вторинної допомоги у Чернівецькій області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення17.11.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101138074
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Грабіж

Судовий реєстр по справі —716/1814/20

Ухвала від 23.06.2022

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Потоцький В. П.

Вирок від 21.02.2022

Кримінальне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 17.11.2021

Кримінальне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 17.11.2021

Кримінальне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 19.08.2021

Кримінальне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 06.07.2021

Кримінальне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 13.01.2021

Кримінальне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 03.11.2020

Кримінальне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні