ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" листопада 2021 р., м. Київ Справа № 911/3284/21
Господарський суд Київської області у складі судді Черногуза А.Ф., перевіривши
позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К" (08500, Київська обл., місто Фастів, вулиця Куйбишева, буд. 13, код ЄДРПОУ 31301612)
про визнання припиненими трудових відносин ОСОБА_1 з ТОВ "Аргус Універсал-К" з 01.12.2020 у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 із займаною посади директора на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява б/н від 03.11.2021 ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К" про визнання припиненими трудових відносин ОСОБА_1 з ТОВ "Аргус Універсал-К" з 01.12.2020 у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 із займаною посади директора на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.
Суд, перевіривши вказану позовну заяву встановив, що остання не відповідає вимогам розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Так, у вступній частині позовної заяви позивач зазначає назву відповідача як Товариство з обмеженою відповідальністю "Аґрус Універсал-К". Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за кодом 31301612 зареєстроване Товариство з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К". З огляду на це суд пропонує позивачу виправити ідентифікаційна дані відповідача, зокрема назву товариства у вступній частині заяви, вказавши відомості про відповідача відповідно до офіційних відомостей Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач додає до позовної заяви опис вкладення від 04.11.2021 та накладну №0850002470466 від 04.11.2021, що підтверджує надсилання позовної заяви б/н, б/д на ім`я ТОВ "Аґрус - Універсал - К" в той час, як відповідачем у даній справі є Товариство з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К", що вбачається з прохальної частини позовної заяви, а також наведених судом вище відомостей з реєстру.
Окрім того, разом з позовною заявою представник позивача додає копію постанови Київського апеляційного суду від 06.04.2021 у справі № 381/3290/20, яка не внесена до переліку додатків, що подаються разом з позовною заявою і одночасно не надіслана особі, якій надсилалася позовна заява з додатками. Позивач по тексту зазначає, що ухвалою апеляційного суду підсудність визначена як господарська, проте не надає відповідачу ні цієї ухвали в копії та не зазначає конкретної дати винесення ухвали та справи по якій було її постановлено, а відтак відповідач позбавлений можливості бути обізнаним у даній обставині з огляду на дії позивача.
Суд пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом надання доказів направлення Товариству з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К" копії позовної заяви з доданими до неї документами та надати пояснення щодо наявності розбіжностей найменування відповідача у позовній заяві та у описі вкладення, що має підтверджувати направлення копії позовної заяви відповідачу.
Відповідно до п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Відтак, під час перевірки позовної заяви, судом встановлено, що позивач не надав суду відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Згідно ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Під час перевірки позовної заяви судом встановлено, що позивач не засвідчив належним чином копії статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К" та трудової книжки НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_1 . Напис згідно з оригіналом дата та підпис особи, що засвідчувала документи наявний лише на одному аркуші перелічених доказів, останні не прошиті окремо як цілісні документи, що виключає той факт, що засвідчення лише одного аркушу буде достатньо у розумінні Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163:2020), затвердженого наказом Державного підприємства Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 01.07.2020 № 144, що набув чинності 01.09.2021.
Згідно з приписами ч. ч. 1 та 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Поряд з цим, суд звертає увагу позивача на те, що згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву б/н від 03.11.2021 ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К" про визнання припиненими трудових відносин ОСОБА_1 з ТОВ "Аргус Універсал-К" з 01.12.2020 у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 із займаною посади директора на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України - залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви наступним чином:
- надати суду відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- надати докази направлення Товариству з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К" копії позовної заяви з доданими до неї документами та пояснення щодо наявності розбіжностей найменування відповідача у позовній заяві;
- надати суду належним чином засвідчені копії документів, що додані до позовної заяви, а саме: статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Аргус Універсал-К" та трудової книжки НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_1 .
3. Надати суду докази надсилання відповідачу копії заяви про усунення недоліків та додатків до неї, в разі її подання.
4. На підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановити позивачу семиденний строк на усунення недоліків, перебіг якого, в силу положень ст. 116 ГПК України, розпочинається з дня наступного за днем вручення даної ухвали.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 ГПК України.
Ухвала підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені ст. ст. 254-256 ГПК України.
Ухвалу підписано 17.11.2021.
Суддя А.Ф. Черногуз
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2021 |
Оприлюднено | 18.11.2021 |
Номер документу | 101162660 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Черногуз А.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні