Ухвала
від 18.11.2021 по справі 274/6366/20
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 274/6366/20 Головуючий у 1-й інст. Гребенюк В. В.

Категорія 9 Доповідач Шевчук А. М.

У Х В А Л А

18 листопада 2021 р. Житомирський апеляційний суд у складі:

головуючої судді Шевчук А.М.,

суддів: Коломієць О.С., Талько О.Б.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданою через представника ОСОБА_2 ,

на рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 13 липня 2021 року

у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , приватного виконавця Ковальського Максима Романовича, Державного підприємства Сетам , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю Бальзак Інвестиції , ОСОБА_5 про визнання недійсними електронних торгів, протоколу проведення електронних торгів та акта про проведенні електронні торги,

в с т а н о в и в:

Ухвалою судді Житомирського апеляційного суду від 30 вересня 2021 року залишено апеляційну скаргу без руху для сплати судового збору в розмірі 1 493,17 грн. Одночасно з цим, в ухвалі було зазначено, що скаржнику належить у строк - десять днів з дня отримання копії ухвали усунути вказані недоліки скарги, а також роз`яснені наслідки, що у випадку невиконання вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута.

Зі змісту розписки вбачається, що копію вказаної ухвали ОСОБА_1 вручено особисто 25 жовтня 2021 року (а.с.53 т.3). Отже, останнім днем для усунення недоліків скарги було 04 листопада 2021 року.

Станом на 18 листопада 2021 року ухвала апеляційного суду від 30 вересня 2021 року не виконана. Також, згідно інформації із автоматизованої системи документообігу Житомирського апеляційного суду, будь-яких заяв чи клопотань на виконання ухвали суду від ОСОБА_1 станом на 18 листопада 2021 року на адресу суду не надходило, що перешкоджає суду апеляційної інстанції вирішити питання про відкриття апеляційного провадження, а тому, апеляційну скаргу слід вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.

Статтею 9 Конституції України передбачено, що чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

У статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини зазначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до статті 129 Конституції України однією із засад судочинства проголошено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

У статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод представлено право на суд, разом із правом на доступ до суду.

Разом із тим, Європейський суд з прав людини у рішеннях від 18 лютого 2011 року в справі Мушта проти України та від 12 липня 2007 року в справі Станков проти Болгарії зазначив, що право на суд , одним з аспектів якого є право на доступ до суду, не є абсолютним. Воно за своїм змістом може підлягати обмеженням національним законодавством, особливо щодо умов прийнятності скарги на судове рішення та для дотримання правил судової процедури, і це не є порушенням права на справедливий суд.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції має право встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити перетворення судового процесу у безладний рух. У зв`язку з наведеним залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо), не є порушенням права на справедливий судовий захист.

Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 ЦПК України, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, оскільки недоліки апеляційної скарги не усунуті, то вона вважається неподаною і повертається особі, яка її подала.

Повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із апеляційною скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.

Керуючись ст.ст.185,357 ЦПК України,

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , подану через представника ОСОБА_2 , на рішення Лугинського районного суду Житомирської області від 13 липня 2021 року вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуюча Судді:

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення18.11.2021
Оприлюднено19.11.2021
Номер документу101195497
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —274/6366/20

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Свинченко Г. Д.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Лугинський районний суд Житомирської області

Данчук В. В.

Постанова від 30.11.2022

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Постанова від 30.11.2022

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 06.10.2021

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 30.09.2021

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 30.09.2021

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 21.09.2021

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 16.09.2021

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні