Рішення
від 19.11.2021 по справі 910/15487/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

19.11.2021справа №910/15487/21

Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В. розглянув в порядку спрощеного позовного провадження

справу №910/15487/21

за позовом комунального підприємства Київський метрополітен (03056, м. Київ, пр-т Перемоги, буд. 35; ідентифікаційний код 03328913)

до товариства з обмеженою відповідальністю Юкон-1 (04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, буд. 26, кв. 53; ідентифікаційний код 38002677)

третя особа , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Департамент комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 10; ідентифікаційний код 19020407)

про стягнення 61 424, 34 грн.,

без виклику представників учасників справи.

ІСТОРІЯ СПРАВИ

1. Стислий виклад позовних вимог

Комунальне підприємство Київський метрополітен (далі - Підприємство) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю Юкон-1 (далі - Товариство): 60 931,41 грн. основного боргу, що утворився в зв`язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору від 17.02.2020 №1595-2 про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду (нова редакція до договору від 24.05.2018 №1595-1; далі - Договір №1595-2); 415,34 грн. пені та 77,59 грн. 3% річних, а всього 61 424,34 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що:

- 17.02.2020 Підприємством (балансоутримувач), Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації; далі - Департамент, орендодавець) та Товариством (орендар) укладено Договір №1595-2, за умовами якого орендодавець передає, а орендар приймає в оренду нерухоме майно, розміщене за адресою: м. Київ, перехід станції метро Деміївська , для розміщення на території метрополітену торгівельного об`єкту змішаної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, загальною площею 68,86 кв.м., вартість якого становить 660,02 грн. (без ПДВ) за 1 кв.м. орендованої площі, що в цілому складає 45 449,27 грн.; додатково до орендної плати нараховується податок на додану вартість у розмірах та порядку, визначених законодавством України, який сплачується орендарем разом з орендною платою;

- на виконання умов Договору №1595-2 позивачем передано, а відповідачем прийнято в оренду частину переходу, що перебуває на балансі Підприємства, про що сторонами підписано та скріплено печатками акт приймання-передачі від 04.07.2014 до договору про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду від 05.06.2014 №1595 (далі - Договір №1595); наведений акт є чинним і для Договору №1595-2;

- станом на 21.09.2021 (дата підписання позовної заяви) заборгованість відповідача з орендної плати складає 60 931,41 грн. за липень - серпень 2021 року;

- враховуючи часткову оплату відповідачем оренди, Підприємство листом від 28.08.2021 №805-НЗ КП звернулося до Товариства з проханням погасити заборгованість за Договором №1595-2, проте відповідач заборгованість не погасив;

- у зв`язку з неналежним виконанням Товариства умов Договору Підприємством нараховано 415,34 грн. пені та 77,59 грн. 3% річних.

2. Стислий виклад заперечень відповідача

Товариство 21.10.2021 подало суду відзив на позовну заяву, в якому заперечило проти задоволення позовних вимог, оскільки згідно з пунктом 6 рішення Київської міської ради (далі - КРМ) від 24.12.2020 №25/25 Про деякі питання комплексної підтримки суб`єктів господарювання міста Києва на час дії обмежувальних заходів тимчасово, на строк з 01.01.2021 і на період дії карантинних обмежень, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не раніше 30.06.2021 встановити орендну плату за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50% від орендної плати, визначеної у діючих договорах; відповідачем, у свою чергу, за заявлений позивачем період орендні платежі сплачено у повному обсязі з урахування вказаного пункту рішення КМР.

3. Стислий виклад відповіді позивача на відзив

Підприємство 27.10.2021 подало суду відповідь на відзив, в якій вказало, що пільгова орендна плата у розмірі 50% від орендної плати нараховувалася Підприємством до 30.06.2021; враховуючи, що зміни до рішення КРМ від 24.12.2020 №25/25 не вносилися, Підприємство самостійно не приймає рішень щодо нарахування орендної плати за пільговим тарифом; відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з 17.06.2021 на території України встановлюється зелений рівень епідемічної небезпеки, при якому дозволе діяльність суб`єктів господарювання; щодо протоколу постійної комісії КМР з питань власності від 30.06.2021 №18/20 слід зазначити, що пунктом 4 даного протоколу вирішено звернення Союзу власників малого та середнього бізнесу взяти до відома; отже, Підприємство вважає правильним нарахування орендної плати Товариству в розмірі 100% від орендної плати.

4. Стислий виклад заперечень відповідача на відповідь на відзив

Товариство 04.11.2021 подало суду заперечення на відповідь на відзив, в яких зазначило про таке: позивач відстоює позицію, що пільгова орендна плата в розмірі 50% за рішення КРМ від 24.12.2020 №25/25 нараховується до 30.06.2021; проте, постійною комісією КМР з питань власності на засіданні від 30.06.2021 (протокол №18/20), а саме в питанні 4 порядку денного Про розгляд звернення Союзу власників малого та середнього бізнесу щодо продовження дії заходів на підтримку суб`єктів господарювання, встановлених рішенням Київради від 24.12.2020 №25/25 Про деякі питання комплексної підтримки суб`єктів господарювання міста Києва на час дії обмежувальних заходів в частині встановлення орендної плати за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50% (вх. від 22.06.2021 №08/14623) було визначено, що будь-які встановлені карантинні обмеження Кабінетом Міністрів України є підставою для нарахування встановлених пільг, визначених рішенням КМР від 24.12.2020 №25/25, тобто навіть останнє суттєве пом`якшення карантинних обмежень, яке було ухвалено Кабінетом Міністрів України, і яким було продовжено карантинні обмеження до 31.08.2021; з огляду на це, термін дії зазначеного рішення КМР закінчиться лише у випадку повного зняття карантинних обмежень Кабінетом Міністрів України; більше того, постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2021 №981 карантин на території України продовжено до 31.12.2021; таким чином, термін дії пільг, визначених у пункті 6 рішення КМР від 24.12.2020 №25/25 продовжено до 31.12.2021, що підтверджується рішенням постійної комісії КМР з питань власності від 30.06.2021, оформленого протоколом №18/20.

5. Стислий виклад пояснень Департаменту щодо предмета спору

Департамент 12.11.2021 подав суду пояснення, в яких вказав, що Договір було укладено згідно з умовами чинного законодавства України; підписавши Договір, сторони виявили свою згоду на вступ у договірні відносини, які передбачають виникнення взаємних прав та обов`язків у договірних сторін та погодилися з умовами Договору.

6. Процесуальні дії у справі

Ухвалою господарського суду міста Києва від 23.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Позивач 28.09.2021 подав суду для огляду оригінали всіх документів, доданих до позовної заяви.

Судом досліджено оригінали письмових доказів, встановлено відповідність наявних в матеріалах справи копій поданим оригіналам та листом від 04.10.2021 повернуто такі оригінали Підприємству.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 25.10.2021 залучено до участі у справі Департамент як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.

Позивач 05.11.2021 подав суду докази надіслання третій особі позовної заяви з доданими до неї документами.

ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ

05.06.2014 Підприємством, Департаментом (орендодавець) і Товариством (орендар) укладено Договір №1595, за умовами пункту 1.1 якого орендодавець на підставі протоколу засідання постійної комісії КМР з питань власності від 19.12.2013 №25 передає, а орендар приймає в оренду нерухоме майно (частину переходу), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, що знаходиться за адресою: станція метро Деміївська , під розміщення тимчасових огороджуючих конструкцій (кіоску) для змішаної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

Пунктом 9.1 Договору №1595 передбачено, що Договір №1595 є укладеним з моменту підписання його сторонами і діє з 05.06.2014 до реконструкції станції метрополітену, на якій знаходиться об`єкт оренди, але не довше ніж до 03.06.2017.

04.07.2014 сторонами Договору №1595 підписано акт приймання-передачі нерухомого майна, за яким орендодавець передав, а орендар прийняв в орендне користування частину переходу, що перебуває на балансі Підприємства, загальною площею 68,86 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, станція метро Деміївська .

24.05.2018 Підприємством (балансоутримувач), Департаментом (орендодавець) і Товариством (орендар) укладено Договір №1595-1 (нова редакція Договору №1595) строком дії з 24.05.2018 до 22.05.2021.

17.02.2020 Підприємством, Департаментом (орендодавець) і Товариством (орендар) укладено Договір №1595-2 (нова редакція Договору №1595-1), за умовами якого:

- орендодавець на підставі протоколу засідання постійної комісії КМР з питань власності від 21.01.2020 №2/188 передає, а орендар приймає в оренду нерухоме майно (частину переходу), яке знаходиться за адресою: м. Київ, перехід станції метро Деміївська , для розміщення на території метрополітену об`єкту змішаної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами (пункт 1.1 Договору №1595-2);

- Договір №1595-2 визначає взаємовідносини сторін щодо строкового, платного користування орендарем об`єктом (пункт 1.2 Договору №1595-2);

- об`єктом оренди є: частина переходу на станції метро Деміївська загальною площею 68,86 кв.м. та зазначена в викопіюванні зі схем, що складає невід`ємну частину Договору №1595-2 (пункт 2.1 Договору №1595-2);

- вартість об`єкта згідно з затвердженим висновком про вартість майна станом на 31.12.2019 становить за 1 кв.м. 48 141,16 грн., всього: 3 315 000 грн. (без ПДВ) (пункт 2.2 Договору №1595-2);

- технічний стан об`єкта на дату передачі його орендарю визначається в акті приймання-передачі об`єкта оренди та є невід`ємною частиною Договору №1595 (пункт 2.3 Договору №1595-2);

- орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за майно територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду, затвердженої рішенням КМР від 21.04.2015 №415/1280, і становить без ПДВ: 660,02 грн. за 1 кв.м. орендованої площі, що в цілому складає 45 449,27 грн.; додатково до орендної плати нараховується податок на додану вартість у розмірах та порядку, визначених законодавством України, який сплачується орендарем разом з орендною платою; якщо Договір №1595-2 укладено на строк, що перевищує три роки, розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку переглядається кожні три роки і доводиться до орендаря листом за підписом уповноваженої особи орендодавця (пункт 3.1 Договору №1595-2);

- орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць; оперативна інформація про індекси інфляції, розраховані Державною службою статистики України, розміщується на веб-сайті Фонду державного майна України (пункт 3.2 Договору №1595-2);

- орендна плата сплачується орендарем на рахунок балансоутримувача, починаючи з дати підписання акта приймання-передачі (пункт 3.4 Договору №1595-2);

- орендна плата сплачується орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря щомісячно не пізніше 20 числа місяця за розрахунковим (пункт 3.5 Договору №1595-2);

- за несвоєчасну та не в повному обсязі сплату орендної плати та інших платежів на користь балансоутримувача орендар сплачує на користь балансоутримувача пеню в розмірі 0,5% від розміру несплачених орендних та інших платежів за кожний день прострочення, але не більше розміру, встановленого законодавством України; крім того, орендар згідно з частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) сплачує втрати від інфляції за заборгованістю і 3% річних від простроченої суми заборгованості (пункт 6.2 Договору №1595-2);

- Договір №1595-2 є укладеним з моменту його підписання сторонами і діє з 23.05.2021 до 21.05.2024 (пункт 9.1 Договору №1595-2).

Так, позивачем було нараховано відповідача орендну плату за липень 2021 року у сумі 60 900,96 грн. та за серпень 2021 року - 60 961,86 грн.

В свою чергу, Товариство сплатило Підприємству за липень 2021 року - 30 450,48 грн., а за серпень 2021 року - 30 480,93 грн.

Позивачем було надіслано відповідачу лист від 28.08.2021 №805-43, яким Підприємство повідомило Товариство про те, що станом на 27.08.2021 у останнього наявна заборгованість з орендних платежів за липень 2021 року.

Відповідач заборгованість не сплатив.

Товариство, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, вказує про те, що відповідно до пункту 6 рішення КМР від 24.12.2020 №25/25 Про деякі питання комплексної підтримки суб`єктів господарювання міста Києва на час дії обмежувальних заходів тимчасово, на строк з 01.01.2021 і на період дії карантинних обмежень, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не раніше 30.06.2021 встановлено орендну плату за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50% від орендної плати, визначеної у діючих договорах.

Відтак, Товариством на підставі вказаного рішення КМР було сплачено орендні платежі за липень 2021 року у розмірі 50% та за серпень 2021 року - 50%, а тому у відповідача відсутня перед Підприємством заборгованість за наведені місяці 2021 року.

Підприємство заперечило проти зазначених доводів Товариства та вказало, що пільгова орендна плата у розмірі 50% від орендної плати нараховувалася Підприємством до 30.06.2021; зміни до рішення КРМ від 24.12.2020 №25/25 не вносилися, а Підприємство самостійно не приймає рішень щодо нарахування орендної плати за пільговим тарифом; отже, Підприємство вважає правильним нарахування орендної плати Товариству в розмірі 100% від орендної плати.

Разом з тим, постійною комісією КМР з питань власності на засіданні від 30.06.2021 (протокол №18/20), у питанні 4 порядку денного Про розгляд звернення Союзу власників малого та середнього бізнесу щодо продовження дії заходів на підтримку суб`єктів господарювання, встановлених рішенням Київради від 24.12.2020 №25/25 Про деякі питання комплексної підтримки суб`єктів господарювання міста Києва на час дії обмежувальних заходів в частині встановлення орендної плати за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50% (вх. від 22.06.2021 №08/14623). вказано, що …в грудні 2020 року депутати Київради затвердили комплекс заходів для підтримки малого та середнього бізнесу столиці на час карантинних обмежень, у тому числі і встановлення орендної плати за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50%.

Доповідач зауважив, що рішенням Київради від 24.12.2020 №25/25 Про деякі питання комплексної підтримки суб`єктів господарювання міста Києва на час дії обмежувальних заходів встановлено, що тимчасово, на строк з 01 січня 2021 року і на період дії карантинних обмежень, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не раніше 30 червня 2021 року встановлено орендну плату за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50 % від орендної плати, визначеної у діючих договорах, тобто в рішенні не визначено кінцеву дату терміну дії рішення. Одночасно, Олександр ХАРЧЕНКО повідомив, що карантинні обмеження в Україні встановлюються постановою Кабінету Міністрів України і у балансоутримувачів комунального майна можуть виникнути питання з приводу того, на які карантинні обмеження розповсюджується це рішення Київради. Слід зазначити, що, будь-які встановлені карантинні обмеження Кабінетом Міністрів України є підставою для нарахування встановлених пільг визначених рішенням Київради від 24.12.2020 №25/25, тобто, навіть останнє суттєве пом`якшення карантинних обмежень, яке було ухвалено Кабінетом Міністрів України, і яким було продовжено карантинні обмеження до 31 серпня 2021 року. З огляду на це, термін дії зазначеного рішення Київради закінчиться лише у випадку повного зняття карантинних обмежень Кабінетом Міністрів України. .

Позивач зазначив, що пунктом 4 вказаного протоколу вирішено звернення Союзу власників малого та середнього бізнесу взяти до відома.

Проте, відповідач звернувся з листом від 29.09.2021 №629 до Департаменту з проханням надання роз`яснень щодо дії положень пункту 6 рішення КМР від 24.12.2020 №25/25 та зазначити протягом якого часу суб`єктами господарювання (орендарями за договорами оренди) буде сплачуватися 50% від розміру орендної плати і коли розмір орендної плати, що підлягає сплаті, становитиме 100% від встановленої договором оренди суми.

Департамент листом від 07.10.2021 №062/05-10-6354 повідомив Товариство про те, що на засіданні постійної комісії КМР з питань власності 30.06.2021 (протокол №18/20) вирішено, що будь-які встановлені карантинні обмеження Кабінетом Міністрів України є підставою для нарахування встановлених пільг, визначених рішенням КМР від 24.12.2020 №25/25; з огляду на це, термін дії вказаного рішення КМР закінчиться лише у випадку повного зняття карантинних обмежень Кабінетом Міністрів України.

Постійна комісія КМР з питань власності листом від 11.10.2021 №08/283-458вих повідомила Товариство про те, що на засіданні Комісії 30.06.2021 (протокол №18/20) було розглянуто звернення Союзу власників малого та середнього бізнесу (вх. від 22.06.2021 №08/14623) щодо продовження дії заходів на підтримку суб`єктів господарювання, встановлених вищезазначеним Рішенням в частині встановлення орендної плати за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50%.

У ході обговорення порушеного питання заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Олександр ХАРЧЕНКО зауважив, що у пункті 6 Рішення визначено, що тимчасово, на строк з 01 січня 2021 року і на період дії карантинних обмежень, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не раніше 30 червня 2021 року встановлено оренду плату за майно територіальної громади міста Києва у розмірі 50% від орендної плати, визначеної у діючих договорах, тобто в рішенні не визначено кінцеву дату терміну дії Рішення.

З огляду на це термін дії Рішення закінчиться лише у випадку повного зняття карантинних обмежень Кабінетом Міністрів України.

Висновки, викладені у пункті 4 протоколу засідань Комісії №18/20 від 30.06.2021, були доведені до відома орендодавців та балансоутримувачів. .

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ. ПОЗИЦІЯ СУДУ

Відповідно до частини першої статті 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

У частині першій статті 762 ЦК України зазначено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно з частинами першою та четвертою статті 286 Господарського кодексу України (далі - ГК України) орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Відповідно до частини першої статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно із статтею 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

За приписами статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Передбачене законом право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням індексу інфляції та 3% річних в порядку статті 625 ЦК України є способами захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Згідно з частиною першою статті 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання; штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання; пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 ЦК України).

ВИСНОВКИ

Отже, оскільки термін дії рішенням КМР від 24.12.2020 №25/25 продовжується до повного зняття КМУ карантинних обмежень, а відповідачем належним чином виконано умови Договору з оплати орендних платежів з урахуванням вказаного рішенням КМР (сплачено 50% від суми нарахованих орендних платежів), то позовні вимоги Підприємства щодо стягнення з Товариства 60 931,41 грн. основного боргу є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Що ж до стягнення з відповідача 415,34 грн. пені та 77,59 грн. 3% річних, то з урахуванням відсутності у Товариства боргу з оплати орендних платежів, такі вимоги також не підлягають задоволенню.

За приписами статті 129 ГПК України витрати зі сплати судового збору слід покласти на позивача.

Керуючись статтями 13, 73, 74, 76 - 79, 86, 129, 232, 233, 236 - 238, 240, 247-252 ГПК України, господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Відмовити у задоволенні позову комунального підприємства Київський метрополітен (03056, м. Київ, пр-т Перемоги, буд. 35; ідентифікаційний код 03328913) до товариства з обмеженою відповідальністю Юкон-1 (04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, буд. 26, кв. 53; ідентифікаційний код 38002677), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Департамент комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 10; ідентифікаційний код 19020407), про стягнення 61 424, 34 грн.

2. Витрати зі сплати судового збору покласти на комунальне підприємство Київський метрополітен (03056, м. Київ, пр-т Перемоги, буд. 35; ідентифікаційний код 03328913).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 19.11.2021.

Суддя Оксана Марченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.11.2021
Оприлюднено22.11.2021
Номер документу101210276
СудочинствоГосподарське