Справа № 446/2357/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19.11.2021 року суддя Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У. І. , розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,
в с т а н о в и в:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області зпозовом до ОСОБА_2 , в якому просить суд, визначити за нею право власності на Ѕ житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та право власності на Ѕ частину земельної ділянки (кадастровий номер: 4622183500:03:002:0060), площею 0,25 з цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд.
Розглянувши матеріали позовної заяви, вважаю, що така підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Позовну заяву подано без дотримання вимог встановлених ст. ст. 175,177 ЦПК України, що є підставою для залишення такої позовної заяви без руху.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві має бути зазначена ціна позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
При цьому, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою встановлюється судовий збір 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
До позовної заяви позивачем долучено копію квитанцію про сплату судового збору від 21.10.2021 у сумі 1133,80 грн.. Сплачуючи саме таку суму судового збору, позивач виходить з того, що ціна позову становить 113374,00 грн.. Визначаючи саме таку ціну позову позивачка виходила з висновку про вартість об`єкта оцінки житлового будинку та висновку про вартість земельної ділянки. Однак, позивачкою до позовної заяви долучено лише висновок про вартість об`єкта оцінки - житлового будинку, натомість висновок про вартість спільної земельної ділянки, хоч зазначений в додатках до позовної заяви проте не долучено, у зв`язку з чим суд не має можливості визначитися з розміром судового збору і перевірити чи правильно позивачкою сплачений судовий збір за вимогу майнового характеру.
Отже, позивачці необхідно надати суду документ про вартість спірного майна (земельної ділянки). В залежності від його оцінки позивачка повинна сплатити судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову. Крім того,позивачкою до позовної заяви долучено копія квитанції про сплату судового збору, однак з огляду на зміст законодавчих вимог, копія квитанції не є документом, що підтверджує сплату судового збору, таким документом є оригінал квитанції про сплату судового збору, який відсутній у додатках до позовної заяви. Тому позивачу необхідно долучити до матеріалів справи оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху поставляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що вказана заява підлягає залишенню без руху, а позивачу необхідно надати строк для усунення зазначених вище недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ст.185 ЦПК України , суддя,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позову без руху та роз`яснити, що у випадку виконання ним у встановлений строк відповідних вимог ухвали суду, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання, інакше заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала є остаточною та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя У.І. Костюк
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2021 |
Оприлюднено | 22.11.2021 |
Номер документу | 101232619 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Костюк У. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні