Справа № 487/8056/21
Провадження № 2/487/3026/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.11.2021 року м. Миколаїв
Заводський районний суд міста Миколаєва у складі:
головуючого судді - Притуляк І.О.
вивчивши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 (місце проживання АДРЕСА_1 )
до
Приватного підприємства Вега-Груп (місце знаходження вул.Морехідна, 14 м.Миколаїв)
про про зобов`язання вчинити певні дії за договором купівлі-продажу майнових прав та відшкодування моральної шкоди , -
ВСТАНОВИВ:
12.11.2021 року позивач звернувся до Заводського районного суду м.Миколаєва з позовною заявою до ПП Вега-Груп , за якою просив зобов`язати відповідача здійснити заміну товару, а саме майнових прав на нерухоме майно, нежитлові приміщення, загальною площею 156,4 кв.м. секція 3 перший поверх будинку АДРЕСА_2 , придбаних ним за Договором купівлі-продажу №2/н від 18.10.2018 року, на такий же або аналогічний товар. Стягнути з ПП Вега-Груп 500000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок неналежного виконання умов вищезазначеного договору.
Вивчивши матеріали позовної заяви суд приходить до наступного.
Позивач звернувся з даним позовом до Заводського районного суду м.Миколаєва, керуючись правилами територіальної підсудності, визначеними положеннями ч.2 ст. 27 ЦПК України, за місцем знаходження відповідача.
Разом з тим, як вбачається з позовної заяви предметом позову є матеріально-правова вимога про заміну чи обмін придбаних за договором купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно та похідна від неї вимога про відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до статті 190 ЦК України майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.
Відповідно до ч.1 ст.181 ЦК України до нерухомих речей (нерухомого майна) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
У відповідності до статті 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно з частиною другою статті 656 ЦК України предметом договору купівлі-продажу можуть бути майнові права. До договору купівлі-продажу майнових прав застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не випливає із змісту або характеру цих прав.
За статтею 3 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні майновими правами, які можуть оцінюватися, визнаються будь-які права, пов`язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності (права володіння, розпорядження, користування), а також інші специфічні права (права на провадження діяльності, використання природних ресурсів тощо) та права вимоги.
Майнове право, що є предметом договору купівлі-продажу, - це обумовлене право набуття в майбутньому права власності на нерухоме майно, яке виникає тоді, коли виконані певні правові передумови, необхідні й достатні для набуття речового права.
З урахуванням зазначеного, майнове право на об`єкт нерухомості є складовою частиною такого майна, як об`єкта цивільних прав.
За приписами ч.1 ст.30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Таким чином, виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.
Вказана правова позиція була висловлена Великою Палатою Верховного Суду у Постанові від 07.07.2020 року (справа №910/10647/18).
Предметом заявленого ОСОБА_1 спору є визначені Договором купівлі-продажу №2/н від 18.10.2018 року, майнові права на нежитлове приміщення загальною площею 156,40 кв.м. у багатоквартирному житловому будинку за будівельною адресою АДРЕСА_3 , який було прийнято в експлуатацію та за рішенням Виконкому Миколаївської міської ради №270 від 14.04.2021 року, надано адресу АДРЕСА_2 .
Таким чином, спір між сторонами виник з приводу об`єкта нерухомого майна, розташованого на території Центрального району м.Миколаєва, а отже даний спір не підсудний Заводському районному суду м.Миколаєва.
З урахуванням вищевикладеного, відповідно до положень ст..31 ч.1 п.1 ЦПК України, справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Вега-Груп про зобов`язання вчинити певні дії за договором купівлі-продажу майнових прав та відшкодування моральної шкоди, слід передати на розгляд до Центирального районного суду м.Миколаєва.
Керуючись ст.ст. 27,31,260, 261, 353 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Вега-Груп про зобов`язання вчинити певні дії за договором купівлі-продажу майнових прав та відшкодування моральної шкоди - направити до Центрального районного суду м.Миколаєва, для розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Копію ухвали надіслати сторонам.
Головуючий суддя: І.О. Притуляк
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2021 |
Оприлюднено | 24.11.2021 |
Номер документу | 101259217 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Притуляк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні