ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
22 листопада 2021 року м.Черкаси Справа № 925/1540/21
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Чевгуза О.В., розглянувши матеріали за позовом
Приватної організації Українська ліга авторських і суміжних прав
до Приватного Акціонерного Товариства "ЕКСПЕРИМЕНТ"
про стягнення 38 400, 36 грн,
ВСТАНОВИВ:
Приватна організація Українська ліга авторських і суміжних прав (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, буд. 5, група приміщень 57, офіс 10, код ЄДРПОУ 37396233) звернулася до Господарського суду Черкаської області з позовом до Приватного Акціонерного Товариства "ЕКСПЕРИМЕНТ" (18029, м. Черкаси, вул. Ярославська, буд. 26, код ЄДРПОУ 14185196) про стягнення заборгованості за договором про забезпечення правомірного використання об`єктів авторського та об`єктів суміжних прав в публічних закладах №КБР-137/06/19-Н від 01.06.2019 року у розмірі 34 800,00 грн - сума основна боргу, 1 071,99 грн - 3 % від простроченої суми, 2 528,37 грн - індекс інфляції від простроченої суми та понесених судових витрат.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, передбачені статтями 174-175 ГПК України, відсутні.
У позовній заяві позивач просить розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Дане клопотання належить задовольнити, з таких підстав.
На підставі ч. 1 ст. 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
За правилами ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. ч. 1, 2, 5, 8 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заяві по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно з п. 4, 6, 8, 10 ч. 2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа; дата, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; строк для подання відповідачем відзиву на позов; строки для подання відповіді на відзив та заперечень, якщо справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження
З огляду на малозначність справи в розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі ч. 1 ст. 247 ГПК України.
Суд вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Позивач у позовній заяві зазначив та просив залучити третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав і Приватну організацію Організація колективного управління авторськими і суміжними правами .
Відповідно до частин 1, 2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (частина 4 статті 50 Господарського процесуального кодексу України).
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу, зокрема, подавати докази; брати участь у судових засіданнях; брати участь у дослідженні доказів.
З позовних матеріалів вбачається, що рішення з цього господарського спору може вплинути на права та обов`язки Громадської спілки Українська ліга авторських та суміжних прав і Приватної організації Організація колективного управління авторськими і суміжними правами , або позбавити їх певних прав та/або обов`язків у майбутньому.
Отже, суд доходить висновку, що необхідно залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, буд. 5, група приміщень 57, офіс 7,
код ЄДРПОУ 42502769) та Приватну організацію Організація колективного управління авторськими і суміжними правами (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, буд. 5, група приміщень 57, офіс 1, код ЄДРПОУ 37396151).
Одночасно з позовною заявою представник позивача подав до суду заяву про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частин першої, другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020р. № 196 Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду визнано таким, що втратив чинність наказ ДСА України від 08.04.2020 № 169 Про затвердження Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду та затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок) у новій редакції.
У розділі ІІІ вказаного Порядку встановлено порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, форму та зміст такої заяви, визначено механізм призначення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Господарський суд встановив технічну можливість проведення судового засідання 23 грудня 2021 року об 11 год. 00 хв. у режимі відеоконференції (встановлена система відеоконференцзв`язку та програмне забезпечення EasyCon ).
Заява про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам чинного законодавства України, тому підлягає задоволенню.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини 5 статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; відповідно до ч. 11 статті 197 ГПК України використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.
Керуючись статтями 12, 50, 176, 197, 234, 247, 250- 252 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Задовольнити клопотання Приватної організації Українська ліга авторських і суміжних прав про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
4. Розгляд справи по суті призначити у судовому засіданні на 11 годину 00 хвилин 23 грудня 2021 року.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань 217, тел. канцелярії суду: 31-21-49.
5. Залучити до участі у справі на стороні позивача Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, буд. 5, група приміщень 57, офіс 7, код ЄДРПОУ 42502769) та Приватну організацію Організація колективного управління авторськими і суміжними правами (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, буд. 5, група приміщень 57, офіс 1, код ЄДРПОУ 37396151) як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
6. Відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження надати суду відзив на позов у порядку, передбаченому ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; докази направлення відзиву позивачу.
Відповідачу протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження подати заяву з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
7. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня одержання відзиву.
8. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив - протягом п`яти днів з дня одержання відповіді на відзив.
9. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України).
10. Встановити третім особам строк для подання пояснень щодо позову в порядку ст. 179 ГПК України - протягом п`яти днів з дня одержання цієї ухвали та для надання пояснень щодо відзиву та відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня їх отримання, які повинні відповідати вимогам ст. 165, 166, 168 ГПК України.
11.Заяву представника Приватної організації Українська ліга авторських і суміжних прав адвоката Хлєбнікова Сергія Георгійовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити повністю.
12. Забезпечити проведення судового засідання, призначеного на 11 год. 00 хв. 23.12.2021, для Приватної організації Українська ліга авторських і суміжних прав в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів.
13. Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку ч. 11 ст. 242 ГПК України
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ck.arbitr.gov.ua/
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 22 листопада 2021 року і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2021 |
Оприлюднено | 25.11.2021 |
Номер документу | 101279710 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні