Ухвала
від 24.11.2021 по справі 2-583/11
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-583/11

УХВАЛА

24 листопада 2021 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області

в складі:

головуючої судді Ганкіної І.А.,

при секретарі Жигаровій Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову, застосованих ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області 28 лютого 2011 року по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про усунення від права на спадщину після смерті ОСОБА_4 , визнання права власності в порядку спадкування за законом на ціле будинковолодіння; за зустрічним позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частину будинковолодіння, грошового вкладу, автомобіля та акції,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області перебувала вищевказана цивільна справа.

Рішенням Вінницького районного суду Вінницької області від 27.09.2011 року позовні вимоги учасників судового провадження вирішено та ухвалено рішення.

В процесі розгляду справи ухвалою суду від 28.02.2011 року були вжиті заходи забезпечення позову, а саме накладено арешт на будинковолодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 ; та заборонено вчиняти будь-які дії, щодо оформлення прийняття спадщини на майно, що було у приватній власності ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

08.11.2021 року від ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надійшло клопотання про зняття арешту з майна накладеного ухвалою суду від 28.02.2011 року та дане клопотання просять розглянути у їх відсутність.

ОСОБА_3 також надала суду заяву про розгляд даного клопотання у її відсутність, тане клопотання підтримує повністю та просить скасувати заходи забезпечення позову.

Інші учасники судового провадження до судового засідання не з`явилися.

Частиною 3 статті 211 ЦПК України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За вказаних обставин суд вважає можливим розглянути справу за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до ст. 158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду. Крім того, згідно п. 10 постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Або згідно положень ч.7 ст. 158 ЦПК України , у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Вжиття заходів забезпечення позову буде мати наслідком, лише, збереження існуючого становища до розгляду даної справи по суті та ніяким чином не зумовить фактичного вирішення спору по суті. А у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову (ст. 158 ЦПК України ).

Оглянувши матеріали цивільної справи № 2-583/11, вбачається, що дійсно позов був забезпечений, шляхом накладення арешту на будинковолодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 ; та заборонено вчиняти будь-які дії, щодо оформлення прийняття спадщини на майно, що було у приватній власності ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки на даний час рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 27.09.2011 року виконано в повному обсязі, то даний вид забезпечення позову перешкоджає власникам в повному обсязі користуватися та розпоряджатися належним майном.

Суд, системно аналізуючи норми діючого цивільного процесуального законодавства, приходить до висновку, що застосовані по справі заходи забезпечення позову підлягають скасуванню оскільки відсутні підстави для яких були вжиті відповідні способи забезпечення позову, та перестали існувати обставини, які могли б утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суд.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне заяву про скасування заходів забезпечення позову задовільнити та скасувати вжиті ухвалою від 28.02.2011 року заходи, а саме скасувати арешт на будинковолодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 та скасувати заборону вчиняти будь-які дії, щодо оформлення прийняття спадщини на майно, що було у приватній власності ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст. ст. 158, 211,213, 247 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову, застосованих ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області 28 лютого 2011 року по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про усунення від права на спадщину після смерті ОСОБА_4 , визнання права власності в порядку спадкування за законом на ціле будинковолодіння; за зустрічним позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частину будинковолодіння, грошового вкладу, автомобіля та акції - задовольнити.

Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 28 лютого 2011 року, а саме - скасувати арешт на будинковолодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 та скасувати заборону вчиняти будь-які дії, щодо оформлення прийняття спадщини на майно, що було у приватній власності ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копію ухвали для відома направити сторонам по справі.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через суд 1-ої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.А. Ганкіна

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.11.2021
Оприлюднено25.11.2021
Номер документу101312487
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-583/11

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Сінєльнік Р. В.

Рішення від 08.07.2011

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

Ухвала від 24.11.2021

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Ганкіна І. А.

Ухвала від 30.06.2021

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 30.06.2021

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 12.05.2021

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Патинок О. П.

Ухвала від 05.05.2021

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Патинок О. П.

Ухвала від 03.10.2011

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Яковенко В. С.

Ухвала від 03.10.2011

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Яковенко В. С.

Ухвала від 13.12.2019

Цивільне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Коломієць Н. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні