23.11.2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2021 року м. Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді: Погрібної О.М., за участю секретаря судового засідання Мацинської О.Є., розглянувши в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Токмацької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом ,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Токмацької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_2 .
Ухвалою судді Токмацького районного суду Запорізької області від 07.10.2021 було відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні в порядку загального позовного провадження.
23.11.2021 від позивача ОСОБА_1 надійшли заява про витребування з Токмацької районної нотаріальної контори спадкову справу після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Нове Токмацького району, а також витребування в Токмацькій міській раді відомості про осіб, зареєстрованих за адресою АДРЕСА_1 станом на 02.05.1995р. та заява про залучення до участі у справі в якості співвідповідачів:
- Фермерське господарство Токмацьке 2011 , ЄДРПОУ 37581084, місцезнаходження 71724, Запорізька область, Пологівський район (за відомостями ЄДРПОУ - Токмацький район), с. Нове;
- ОСОБА_4 , проживає за адресою АДРЕСА_2 (відповідно до відомостей спадкової справи).
Позивач ОСОБА_1 , яка про день, час та місце підготовчого судового засідання повідомлена належним чином, не з`явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача Токмацької міської ради, яка про день, час та місце проведення підготовчого судового засідання повідомлена належним чином, в підготовче судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи за відсутності представника відповідача.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд дійшов наступних висновків.
З матеріалів справи вбачається, що предметом спору є визнання права власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку кадастровий номер: 2325282400:06:002:0064 площею 2 га.
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч.1 ст.189 ЦПК України, завданням підготовчого судового засідання є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу.
Відповідно до ч.1 ст. 51 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.
З урахуванням предмету позовних вимог, суд вважає, що є достатні підстави для залученняв якості співвідповідачів Фермерське господарство Токмацьке 2011 , ЄДРПОУ 37581084, місцезнаходження 71724, Запорізька область, Пологівський район (за відомостями ЄДРПОУ - Токмацький район), с.Нове; та ОСОБА_4 , який відповідно до відомостей спадкової справи проживає за адресою АДРЕСА_2 .
Приписами положень діючого ЦПК України визначено, що під час розгляду цивільних справ суд зобов`язаний сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи. З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Відповідно до ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів разом з поданням позовної заяви.
Згідно з ч.2 ст.13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених законом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадку, передбачених законом.
Як зазначено у висновку, викладеному в постанові Верховного Суду від 09 вересня 2020 року по справі № 304/1500/17-ц (провадження № 61-1470св20), визначення позивачем у позові складу сторін у справі (позивача та відповідача) має відповідати реальному складу учасників спору у спірних правовідносинах та має на меті ефективний захист порушених прав (свобод, інтересів) особи, яка вважає, що вони порушені, із залученням необхідного кола осіб, які мають відповідати за позовом. Незалучення до участі у справі особи як співвідповідача за умови наявності обов`язкової процесуальної співучасті є підставою для відмови у задоволенні позову через неналежний суб`єктний склад.
Копія спадкової справи належить до нотаріальної таємниці, відповідно до ст. 8 Закону України Про нотаріат .
Враховуючи те, що орган місцевого самоврядування залучається до участі у справі цієї категорії в якості відповідача виключно у випадку відсутності інших спадкоємців після померлого ОСОБА_2 , те, що позивачка позбавлена можливості отримати зазначені відомості самостійно та вони мають значення для повного, всебічного та об`єктивного подальшого розгляду справи,з метою встановлення належного складу сторін у справі, суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання позивача та про витребування в Токмацькій районної нотаріальній конторі копію спадкової справи після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Нове Токмацького району, а також витребування в Токмацькій міській раді відомості про осіб, зареєстрованих за адресою АДРЕСА_1 станом на 02.05.1995р.
У зв`язку із залученням співвідповідачів у справі, позовну заяву необхідно надіслати учасникам справи для забезпечення реалізації їх прав та наданням часу для подання відповідачами відзиву на позовну заяву.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання у разі залучення співвідповідача.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність відкладення підготовчого судового засідання.
Керуючись ст.ст.51, 260-261, 263, 353 ЦПК України, суд -
постановив:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про залучення в якості співвідповідачів та витребування доказів, - задовольнити.
Залучити у цивільній справі № 328/2680/21 за позовом ОСОБА_1 до Токмацької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом, в якості співвідповідачів Фермерське господарство Токмацьке 2011 (ЄДРПОУ 37581084) та ОСОБА_4 .
Прийняти до розгляду позов ОСОБА_1 до Токмацької міської ради, фермерського господарства Токмацьке 2011 (код за ЄДРПОУ 37581084) та ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Призначити підготовче судове засідання на 10 годину 00 хвилин 21 грудня 2021 року, яке відбудеться у залі судових засідань в приміщенні Токмацького районного суду Запорізької області, за адресою: Запорізька область, м. Токмак, вул. Володимирська, 28.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Відповідачам фермерському господарству Токмацьке 2011 та ОСОБА_4 направити копії позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Витребувати в Токмацькій районній державній нотаріальній конторі (адреса: Запорізька область, м.Токмак, вул.Гагаріна, 1/21) копію спадкової справи, яка відкрита після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Нове Токмацького району ОСОБА_3 .
Витребувати в Токмацькій міській раді відомості про осіб, зареєстрованих за адресою АДРЕСА_1 станом на 02.05.1995р.
Витребувані документи надати в строк до 15.12.2021.
Роз`яснити, що відповідно до ч.7,8 ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Встановити відповідачам 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на уточнену позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, а також всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст.178, ст.191, 192 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву, копія відзиву та додані документи повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачам, що згідно з ч.8 ст.178 ЦПК України, у разі ненадання останнім відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити відповідачам їх право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлений 23 листопада 2021 року.
Суддя:
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2021 |
Оприлюднено | 25.11.2021 |
Номер документу | 101317342 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Токмацький районний суд Запорізької області
Погрібна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні