Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 2-703/08
Провадження № 6/553/161/2021
У Х В А Л А
Іменем України
26.11.2021м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Новак Ю.Д., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю БРАЙТ ІНВЕСТМЕНТ , зацікавлені особи: Публічне акціонерне товариство Комерційний банк Надра , Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп , Шевченківський відділ державної виконавчої служби у м. Полтаві Північно-Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження,
в с т а н о в и в :
До Ленінського районного суду м. Полтави звернулося із заявою ТОВ БРАЙТ ІНВЕСТМЕНТ про заміну сторони виконавчого провадження. В своїй заяві представник ТОВ просить суд замінити сторону стягувача у виконавчому провадженні АСВП 41833412 з примусового виконання виконавчого листа № 2-703/08, що видав Ленінський районний суд м. Полтави, про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 за кредитним договором №496/06/07-ПК від 12.06.2007 року, з первісного стягувача ПАТ КБ Надра на його правонаступника ТОВ БРАЙТ ІНВЕСТМЕНТ .
Заява подана в порядку ст. 442 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно з пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року №14 Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження , заяви (подання) мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим ЦПК України.
Відтак, виходячи із приписів ч. 9 ст. 10 ЦПК України щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статтями 175, 177 ЦПК України.
Слід зазначити, що виконавче провадження - це завершальна стадія конкретного судового провадження та є невід`ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Тобто, кожне рішення суду виконується індивідуально з дотриманням вимог законодавства. Таким чином, сторона (заінтересована особа) має право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником у конкретному виконавчому провадженні в порядку, визначеному ст. 442 ЦПК України.
Дослідивши подані матеріали, вважаю, що заяву слід залишити без руху з таких підстав.
Згідно із ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, зокрема, повинна містити:
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Заяву представником позивача подано без додержання вимог встановлених ст.ст.175,177 ЦПК України, зокрема:
1) в порушення вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України до заяви не додано її копії та копій документів відповідно до кількості учасників справи, а крім того не зазначено іншого боржника ОСОБА_2 ;
2) надано додатки до заяви, зокрема копія кредитного договору, копія договору №GL48N718070_blank про відступлення прав вимоги від 05.08.2020 року та додаток до нього, копія платіжного доручення №1 в нечитабельному вигляді;
3) також заявником до заяви про заміну сторони у виконавчому проваджені не додано документів, які необхідні для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, а саме: не надані належним чином завірена копія рішення суду, копія виконавчого листа.
Заявником до заяви про заміну сторони у виконавчому проваджені не додано документів, які необхідні для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, а саме: не додана інформація про стан виконавчого провадження (на момент звернення до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження).
Відповідно до ч.ч. 2,4,5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Крім того, відповідно до ч. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції № 2 від 12.06.2009 року, суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Згідно ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Оскільки ЦПК України не врегульовані питання відносно наслідків подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження, яка не відповідає вимогам Закону, суд застосовує аналогію закону та як наслідок, положення ст. 185 ЦПК України, яка регулює питання, у тому числі щодо залишення позовної заяви без руху.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України визначено, що суддя встановивши, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях ст.ст. 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, дану заяву слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись, ст. ст. 175, 177, 185, 258, 260, 261 ЦПК України, суддя, -
ухвалив:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю БРАЙТ ІНВЕСТМЕНТ , зацікавлені особи: Публічне акціонерне товариство Комерційний банк Надра , Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп , Шевченківський відділ державної виконавчої служби у м. Полтаві Північно-Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків заяви не пізніше п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 ЦПК України, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду, та буде призначена до розгляду у судовому засіданні, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Ю. Д. Новак
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2021 |
Оприлюднено | 28.11.2021 |
Номер документу | 101402702 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Полтави
Новак Ю. Д.
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Новік Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні