Ухвала
від 15.11.2021 по справі 208/3226/21
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/3226/21

провадження № 1-в/208/379/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2021 р. м. Кам`янське

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

захисника ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про вирішення питання щодо речових доказів, суд

ВСТАНОВИВ:

Вироком Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 20 травня 2021 року затверджено угоду про визнання винуватості ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.204, ч.2 ст.204 КК України, та призначено покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням вироблених і придбаних товарів, знарядь виробництва та сировини для їх виготовлення. На підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік.

30.09.2021 р. адвокат ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 звернувся до суду з заявою про вирішення питання щодо речових доказів, які були вилучені під час обшуків 04.03.21 та визнані речовими доказами постановами слідчого 05.03.21р., та зберігаються на території філії «Тріумф» ТОВ «Ларскомпані» (код 43160740), яка розташована за адресою м. Дніпро, вул.. Данила Галицького, буд. 2а

У судовому засіданні адвокат ОСОБА_4 підтримав заявлене клопотання.

Прокурор до судового засідання не з`явився, надав письмову заяву, в якій просить вирішити долю речових доказів, а саме тютюнових виробів, які вилучено під час проведення обшуків на території гаражного кооперативу за адресою: м. Кам`янське, вул. Енергетиків, домоволодіння за адресою: с Єлизаветівка Дніпропетровської області, вул. Челюскіна, За та автомобіля «FORD TRANSIT», 1999 р.в., д/з НОМЕР_1 , шляхом знищення останніх, оскільки зазначені тютюнові вироби не мають марок акцизного податку, а тому вони не відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів України та є товаром, який вилучено законом з обігу. Також прокурором заявлено клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до ч.5 ст.539КПК України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши позицію сторін, суд приходить до наступних висновків.

Постановою від 05.03.21 вилучені за адресою АДРЕСА_1 тютюнові вироби у кількості 8158 пачок визнані речовими доказами та долучені до провадження (т.3 а.с.25-27).

Постановою від 05.03.21 вилучені за адресою АДРЕСА_1 тютюнові вироби у кількості 2180 пачок визнані речовими доказами та долучені до провадження (т.3 а.с.40-41).

Постановою від 05.03.21 вилучені за адресою Дніпропетровська обл.. м. Кам`янське, перехрестя вул.. Мурахтова та Ю.Волкова тютюнові вироби у кількості 1010 пачок визнані речовими доказами та долучені до провадження (т.3 а.с.51-52).

Постановою від 05.03.21 вилучені за адресою Дніпропетровська обл.. м. Кам`янське, вул. Енергетиків тютюнові вироби: Lambert 310 шт., Marvel - 500 шт. визнані речовими доказами та долучені до провадження (т.3 а.с.116-117).

Постановою від 05.03.21 вилучені за адресою Дніпропетровська обл.. м. Кам`янське, вул. Кільцева, тютюнові вироби у кількості 572 пачки визнані речовими доказами та долучені до провадження (т.3 а.с.129-132).

Постановою від 05.03.21 вилучені за адресою Дніпропетровська обл.. Петриківський р-н, с. Єлизаветівка, вул. Челюсніка, 3А, тютюнові вироби у кількості 894 пачки визнані речовими доказами та долучені до провадження (т.3 а.с.158-160).

Постановою від 05.03.21 вилучені з автомобілю марки Ford Transit д.н.з. НОМЕР_1 , тютюнові вироби у кількості 60 пачок визнані речовими доказами та долучені до провадження (т.3 а.с.170-172).

Постановою слідчого ОВС четвертого ВРКП від 20.04.2021 року матеріали досудового розслідування разом з речовими доказами: 2174 пачки, 1010 пачок та 8158 пачки виділено в окреме провадження.

Ніяких рішень що до інших пачок цигарок (310, 500, 572, 894, 60 шт.) органом досудового розслідування та судом не приймалось. Арешт на них не накладався.

Відповідно до Протоколів обшуку, Постанов про визнання речовими доказами та акту прийому-передачі речових доказів від 04.03.2021 року: цигарки марки Jin Ling кількістю 80 шт. мають марку акцизного податку України, всі інші пачки цигарок мають марки акцизного збору інших держав, марки Duty Free, або не мають марки взагалі.

Згідно з п. 14.1.252 ст. 14 ПКУ та ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», - тютюнові вироби це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Абзацом 3 частини 4 статті 11 вказаного Закону установлено, що тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку.

Згідно з п. 14.1.107 ст. 14 ПКУ, - марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», - роздрібна торгівля тютюновими виробами може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно з п. 14.1.212 ст. 14 ПКУ, - реалізація суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об`єктах громадського харчування.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної продукції та небезпечної продукції», до неякісної та небезпечної продукції, серед іншого, належить:

- продукція, яка не відповідає вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів стосовно відповідних видів продукції щодо її споживчих властивостей;

- продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля;

- продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися;

- продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» незаконним обігом тютюнових виробів є імпорт, експорт, транспортування, зберігання, торгівля тютюновими виробами з порушенням вимог законодавства, що регулює ці питання.

Неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу та знищенню.

Відповідно до п.4 ч.6 ст.100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля. У разі необхідності може бути збережений зразок речового доказу, достатній для його експертного дослідження або інших цілей кримінального провадження.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку що вказані речові докази не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та непридатні до реалізації на внутрішньому ринку України, а тому не можуть бути повернуті власнику, бути реалізовані, переробленими.

Цигарки марки Jin Ling кількістю 80 шт. мають марку акцизного податку України підлягають поверненню власнику.

Окрім цього, судом встановлено, що при ухваленні вироку, судом не було вирішено питання щодо скасування арешту майна.

Керуючись статтями 7, 26, 100, 372, 537, 539 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання захисника ОСОБА_4 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про вирішення питання щодо речових доказів задовольнити.

Речові докази:

- тютюнові вироби без марок акцизного податку «Lambert» - 310 шт., тютюнові вироби без марок акцизного податку «MARVEL» - 500 шт. (т.3 а.с.116-117) знищити;

- тютюнові вироби, які запаковано в ящик з пломбовими стрічками, загальною кількістю 492 пачки (т.3 а.с.129-132) знищити;

- цигарки марки Jin Ling кількістю 80 шт., які мають марку акцизного податку України повернути ОСОБА_5 ;

- тютюнові вироби загальною кількістю 894 пачки, 2 коробки (т.3 а.с.158-160) знищити;

- тютюнові виробибез марокакцизного податку-60шт. (т.3 а.с.170-172) знищити.

Скасувати арешт, накладений Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 09.03.2021 р. на автомобіль марки «FORD TRANSIT», 1999 р.в., червоного кольору реєстраційний номер НОМЕР_1 .

Ухвала може бути оскаржена в Дніпровський апеляційний суд шляхом подачі апеляції через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення15.11.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101412570
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші

Судовий реєстр по справі —208/3226/21

Ухвала від 15.11.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Забєліна О. Л.

Вирок від 20.05.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Забєліна О. Л.

Ухвала від 28.04.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Забєліна О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні