Справа №592/10404/16-ц Головуючий у суді у 1 інстанції - Хитров Номер провадження 22-ц/816/1851/21 Суддя-доповідач - Криворотенко В. І. Категорія - 76
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
26 листопада 2021 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Криворотенко В. І., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 05 жовтня 2021 року
в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу Сумської обласної ради Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, третя особа - ОСОБА_2 , про скасування наказу та стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 05 жовтня 2021 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Позивачка подала апеляційну скаргу на вказане судове рішення, яка підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України).
15 жовтня 2021 року складено повний текст рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 05 жовтня 2021 року, проте у цей день ОСОБА_1 судове рішення не отримала. Повний рішення позивачка отримала 18 жовтня 2021 року (т. 3 а.с. 46), а апеляційну скаргу на судове рішення подано 17 листопада 2021 року, тобто у межах 30-денного строку на оскарження, проте клопотання про поновлення процесуального строку, як це передбачено ст. 354 ЦПК України, заявниця суду не подала.
Згідно з ч.ч. 3,4 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 358 цього Кодексу.
Відтак, ОСОБА_1 має право протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали звернутись до апеляційного суду із заявою про поновлення процесуального строку на оскарження судового рішення.
Крім того, як передбачено п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (у чинній редакції), за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (у редакції станом на день подання позову) за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (у редакції станом на день подання позову) за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
При зверненні до суду ставка судового збору за вимогу немайнового характеру (скасування наказу про оголошення догани) становила 551,20 грн, а за вимогу майнового характеру (про стягнення моральної шкоди) ставка судового збору становила 1000 грн (1% від 100000 грн). Таким чином, за подання апеляційної скарги ставка судового збору становить 2326,80 грн (150% від (551,20 + 1000)), які ОСОБА_1 не сплатила, проте заявила клопотання про зменшення розміру судових витрат та відстрочення їх сплати до ухвалення судового рішення у справі, або звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, а також зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю (ст. 8 Закону України Про судовий збір ).
Отже, єдиною підставою для вчинення судом дій, зазначених у статті 8 Закону України Про судовий збір , є врахування майнового стану сторони. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Проте, на підтвердження передбачених законом підстав для відстрочення сплати судового збору, а також зменшення його розміру чи звільнення від його сплати позивачка не надала апеляційному суду доказів майнового стану за 2020 рік, як це передбачено п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір , тобто доказів розміру річного доходу заявниці за попередній календарний рік - 2020.
Доводи ОСОБА_1 про те, що вона самостійно утримує і виховує дитину не свідчать, що заявниця є малозабезпеченою чи має статус одинокої матері, оскільки належними письмовими доказами про присвоєння їй відповідного статусу не підтверджені.
Обставина перебування на утриманні заявниці дитини чи будь-якої іншої особи крім того, що не підтверджена відповідними доказами, правового значення для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору, його зменшення чи відстрочення сплати з підстав, передбачених ст. 8 Закону України Про судовий збір , не має.
Таким чином, за відсутності доказів, які б свідчили про майновий стан позивачки за 2020 рік, апеляційний суд дійшов висновку, що передбачені Законом підстави для задоволення клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору, зменшення його розміру або відстрочення сплати за подання апеляційної скарги, відсутні, а тому позивачка має або надати апеляційному суду докази про її майновий стан за 2020 рік з відповідним клопотанням про звільнення від сплати судового збору (зменшення чи відстрочення його сплати), або сплатити 2326,80 грн судового збору за такими реквізитами:
отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101
код за ЄДРПОУ: 37970404
банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.)
код банку отримувача (МФО) 899998
рахунок отримувача: UА598999980313171206080018540
код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу - *;101;
Приклад заповнення графи "Призначення платежу":
*;101; НОМЕР_1 ;Судовий збір,за позовом ОСОБА_3 ,на рішення від 01.01.2020 по справі 555/1000/18,Сумський апеляційний суд
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, зокрема, і у випадку несплати судового збору, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
Таким чином, апеляційну скаргу слід залишити без руху, запропонувати заявниці усунути вказані в цій ухвалі недоліки апеляційної скарги та роз`яснити наслідки їх не усунення.
Керуючись ст. 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зменшення розміру судового збору, відстрочення його сплати до ухвалення судового рішення або звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 05 жовтня 2021 року залишити без руху.
Роз`яснити ОСОБА_1 право протягом десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали звернутись до апеляційного суду із заявою про поновлення строку на оскарження рішення суду.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі неподання заяви про поновлення процесуального строку, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Запропонувати ОСОБА_1 у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали надати апеляційному суду докази про її майновий стан (отримані доходи) за 2020 рік з відповідним клопотанням про звільнення від сплати судового збору (зменшення чи відстрочення його сплати), або сплатити 2326 грн 80 коп. судового збору, для підтвердження чого надати Сумському апеляційному суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати судового збору або неподання доказів, достатніх для звільнення від сплати судового збору (зменшення чи відстрочення його сплати), апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.
Копію даної ухвали направити ОСОБА_1 (т. 3 а.с. 44).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сумського апеляційного суду В.І. Криворотенко
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2021 |
Оприлюднено | 29.11.2021 |
Номер документу | 101421432 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Криворотенко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні