ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"29" листопада 2021 р. Справа № 924/902/21
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Субботіної Л.О. за участю секретаря судового засідання Мізика М.А., розглянувши матеріали справи
за позовом Першого заступника керівника Хмельницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області м. Хмельницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Козацька долина 2006" с. Вихрівка Кам`янець - Подільського району Хмельницької області
про стягнення 2 096 793,06 грн. збитків, завданих викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без спеціального дозволу
Учасники справи:
позивач: не з`явився
відповідач: Кузнецов К.С. - адвокат, діє на підставі ордеру серія ВХ № 1017865 від 04.10.2021, Загородний В.М. - керівник.
прокурор: не з`явився
В підготовчому засіданні відповідно до ч. 6 ст. 233 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Хмельницької області 03.09.2021 надійшла позовна заява Першого заступника керівника Хмельницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області м. Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю "Козацька долина 2006" с. Вихрівка Кам`янець - Подільського району Хмельницької області про стягнення 2096793,06 грн збитків, завданих викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без спеціального дозволу. В обґрунтування позовних вимог прокурор вказує, що відповідач, порушуючи ст.ст. 10, 11 Закону України "Про атмосферне повітря", здійснював викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами в атмосферне повітря за відсутності дозволу, у зв`язку із чим завдав збитків на суму 2096793,06 грн. В зв`язку із невжиттям позивачем - Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області дій, спрямованих на відшкодування завданих відповідачем збитків та нездійсненням відповідних повноважень як органом уповноваженим державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, перший заступник керівника Хмельницької обласної прокуратури на підставі ст.23 Закону України "Про прокуратуру" звернувся до суду із даним позовом.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.09.2021 вказану позовну заяву передано для розгляду судді Субботіній Л.О.
Ухвалою суду від 06.09.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі 924/902/21, в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 11:00 год. 04 жовтня 2021 року.
В підготовчому засіданні 04.10.2021 суд постановив ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання про відкладення підготовчого засідання на 11:40 год. 25 жовтня 2021.
25.10.2021 суд відклав підготовче засідання у справі №924/902/21 на 10:00 год. 11 листопада 2021 року, інформацію про що занесено до протоколу судового засідання.
У зв`язку із тимчасовою непрацездатністю судді Субботіної Л.О. у період з 02.11.2021 по 19.11.2021 (включно), підготовче засідання у справі №924/902/21, призначене на 11 листопада 2021 року не відбулось.
Ухвалою суду від 22.11.2021 підготовче засідання у справі №924/902/21 призначено на 11:00 год. 29 листопада 2021 року.
Представник позивача для участі в підготовчому засіданні 29.11.2021 не з`явився, до суду надіслав лист, згідно з яким позовні вимоги підтримує у повному обсязі. При цьому, розгляд справи 29.11.2021 просить проводити у відсутності представника позивача, за наявними у справі матеріалами.
Прокурор в підготовче засідання 29.11.2021 не з`явився.
Представники відповідача в підготовчому засіданні 29.11.2021 просили залишити позовні вимоги без задоволення. Повідомили про відсутність додаткових доказів та клопотань по справі та про можливість закриття підготовчого провадження та переходу до розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 ГПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття підготовчого провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду (ч.3 ст.177 ГПК України).
Статтею 185 ГПК України визначено, що у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи дату відкриття провадження у справі, закінчення встановленого законом строку підготовчого провадження у справі та визначений ч.1 ст.195 ГПК України строк початку розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне постановити ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті на 11:25 год. 06 грудня 2021 року.
Крім того, суд зазначає, що до матеріалів позовної заяви долучено два розрахунки розміру збитків, завданих викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без спеціального дозволу, які заподіяні державі відповідачем, на суму 1221346,05 грн та 2096700,92 грн. Також 19.10.2021 відповідач подав до суду контррозрахунок розміру збитків, які за його підрахунком становлять 164 563,97 грн.
Зважаючи на викладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного встановлення усіх обставин справи, суд вважає за необхідне зобов`язати сторін надати суду розгорнутий розрахунок заявлених до стягнення розмірів збитків, які заподіяні ТОВ "Козацька долина 2006", із зазначенням детальних розрахунків маси наднормативних викидів забруднюючих речовин від кожного з джерел викидів.
Керуючись ст.ст. 177, 185, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Закрити підготовче провадження у справі №924/902/21.
2. Призначити справу №924/902/21 до судового розгляду по суті на 11:25 год. "06" грудня 2021 року.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Хмельницької області за адресою: м.Хмельницький, Майдан Незалежності, 1.
3. Позивачу надати суду розгорнутий розрахунок заявлених до стягнення розмірів збитків, які заподіяні ТОВ "Козацька долина 2006", із зазначенням детальних розрахунків маси наднормативних викидів забруднюючих речовин від кожного з джерел викидів.
4 Відповідачу надати суду розгорнутий контрозрахунок збитків, який був наданий до суду 19.10.2021, із зазначенням детальних розрахунків маси наднормативних викидів забруднюючих речовин від кожного з джерел викидів.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення 29.11.2021 та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 29.11.2021.
Суддя Л.О. Субботіна
Виготовлено у 6 примірниках: 1 - до справи, 2- позивачу на ел. адресу: khmeln@dei.gov.ua, 3- відповідачу на електронну адресу: kzd_2006@ukr.net, 4- представнику відповідача адвокату Місяцю А.П. на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1 , представнику відповідача адвокату Кузнецову К.С. на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_2 , 6- Хмельницькій обласній прокуратурі на ел. адресу: secretar_khm@ukr.net та sekretariat@khmel.gp.gov.ua.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2021 |
Оприлюднено | 29.11.2021 |
Номер документу | 101423923 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Субботіна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні