Ухвала
від 27.11.2021 по справі 442/9238/21
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/9238/21

Провадження № 1-кс/442/1878/2021

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 листопада 2021 року

Слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , який здійснюючи на підставі ст.ст. 36, 37 КПК України повноваження прокурора у кримінальному провадженні №42021142190000053, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 16.09.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України, про проведення обшуку, -

в с т а н о в и в:

Прокурор Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , який здійснюючи на підставі ст.ст. 36, 37 КПК України повноваження прокурора у кримінальному провадженні №42021142190000053, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 16.09.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України звернувся до суду з клопотанням, в якому просять надати дозвіл на прокурорам Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на проведення обшуку в нежитловому приміщенні гаража

№ НОМЕР_1 гаражно-стояночного кооперативу «Двигун» за адресою: АДРЕСА_1 , що розташовано на земельній ділянці кадастровий номер: 4610600000:01:014:0177, з метою відшукання, фіксації та вилучення предметів і речей, які є предметів кримінально-протиправного діяння, а також знарядь вчинення злочину, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні.

В обґрунтування клопотання, прокурор посилається на те, у ході досудового розслідування встановлено, що група мешканців Дрогобицького району Львівської області причетні до організації протиправного механізму виготовлення та підробки акцизних марок, використовуючи їх з метою легалізації на ринку шляхом збуту контрафактної спиртогорілчаної та тютюнової продукції, яка виготовлена в кустарних умовах. Вказана продукція у силу своєї низької якості може призвести до заподіяння значної шкоди життю та здоров`ю людей, масових отруєнь.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення ч. 2 ст. 199 КК України.

Зазначає,що підставою дляпроведення обшуку унежитловому приміщенні,а самеу нежитловому приміщенні гаража № НОМЕР_1 гаражно-стояночного кооперативу «Двигун» за адресою: АДРЕСА_1 , що розташовано на земельній ділянці кадастровий номер: 4610600000:01:014:0177, з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених, придбаних з метою збуту, пересилання, перевезення марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів, алкогольної контрафактної продукції, нелегально ввезених тютюнових виробів без наявних марок акцизного збору, або підробленими, чи дублетними марками, що зберігаються за даною адресою, комп`ютерної техніки, записників з чорновими записами в яких відображено відомості про осіб, яким поставлялись контрафактна продукція, обсяги та способи оплати, відомості щодо розподілу грошових коштів між учасниками злочинної групи, флеш накопичувачів, мобільних телефонів, грошових коштів здобутих незаконним шляхом, а також інших відомостей, що мають суттєве значення у кримінальному провадженні та зберігаються за вище вказаною адресою.

Вказані фактичні обставини кримінального правопорушення підтверджуються показаннями свідка ОСОБА_7 від 26.11.2021, який повідомив, що ОСОБА_8 здійснює виготовлення та збут підробних акцизних марок під прикриттям офіційної комерційної діяльності ТОВ «ЛВР Алко» в приміщенні цегляної коричневого кольору двоповерхової будівлі, що розташована поряд із приміщенням відділення №1 недержавного поштового оператору «Нова пошта» по вулиці Горішня Брама, 183 в місті Дрогобич Львівської області.

В той же час, ОСОБА_9 використовує підроблені марки акцизного збору, які отримує від ОСОБА_8 , для подальшої реалізації контрафактної спиртогорілчаної продукції виготовленої на території колишнього ВАТ «Дрогобицький долотний завод» у одноповерховому приміщенні, яке розташовано поряд з «прохідною» за адресою: АДРЕСА_2 .

Також, ОСОБА_9 використовує у якості складу для зберігання контрафактної продукції гаражі №4-47 та №4-49 гаражно-стояночного кооперативу «Двигун» за адресою: м. Дрогобич, вул. Пилипа Орлика, 11 Львівської області.

Відповідно до зібраних матеріалів досудового розслідування встановлено, що фігурантами кримінального правопорушення являються ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований в АДРЕСА_3 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований в АДРЕСА_4 .

Вказані обставини, окрім показань свідка, підтверджуються результатами негласних слідчих (розшукових) дій, інформацією оперативних працівників Управління СБУ у Львівській області, відповідно до яких приміщення по АДРЕСА_5 розміщено на земельній ділянці з кадастровим номером: 4610600000:01:064:0026.

Також, приміщення по АДРЕСА_2 розміщено на земельних ділянках з кадастровими номерами: 4610600000:01:073:0003 та 4610600000:01:073:0028.

Гаражно-стояночний кооператив «Двигун» розміщений на земельній ділянці з кадастровим номером: 4610600000:01:014:0177.

В нежитловому приміщенні гаража № НОМЕР_1 гаражно-стояночного кооперативу «Двигун» за адресою: АДРЕСА_1 , що розташовано на земельній ділянці кадастровий номер: 4610600000:01:014:0177, де за зібраними в ході досудового розслідування доказами є достатні підстави вважати, що знаходяться речові докази, які мають істотне значення для кримінального провадження.

Згідно Інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, земельна ділянка №4610600000:01:014:0177 по АДРЕСА_1 , площею 2.6451 га, призначена для колективного гаражного будівництва, являється землями житлової та громадської забудови, використовується для колективного гаражного будівництва, являється приватною власністю та належить юридичній особі гаражно-стояночний кооператив «Двигун».

У ході проведення обшуку в даному приміщенні, планується відшукати незаконно виготовлені, придбані з метою збуту, пересилання, перевезення марки акцизного податку чи голографічних захисних елементів, алкогольної контрафактної продукції, нелегально ввезених тютюнових виробів без наявних марок акцизного збору, або підробленими, чи дублетними марками, що зберігаються за даною адресою, комп`ютерної техніки, записників з чорновими записами в яких відображено відомості про осіб, яким поставлялись контрафактна продукція, обсяги та способи оплати, відомості щодо розподілу грошових коштів між учасниками злочинної групи, флеш накопичувачів, мобільних телефонів, грошових коштів здобутих незаконним шляхом, а також інших відомостей, що мають суттєве значення у кримінальному провадженні та зберігаються за вище вказаною адресою, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 199 КК України.

Мобільні телефони в мобільних месенджерах яких типу «Whatsapp, Telegram, Viber» зберігаються переписки з іншими особами щодо незаконної діяльності - мають суттєве значення у кримінальному провадженні та зберігаються за даною адресою, які необхідно вилучити для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 КПК України або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України, а доступ до осіб, яких планується розшукати за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених із обігу.

Записники з чорновими записами в яких відображено відомості про осіб, яким реалізовувались алкогольна контрафактна продукція та тютюнові вироби, обсяги та способи оплати за неї, відомості щодо розподілу грошових коштів, флеш накопичувачі, мобільні телефони, грошові кошти здобуті незаконним шляхом, які заплановано відшукати та вилучити органом досудового розслідування, містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, являються знаряддям вчинення кримінального правопорушення та майном яке здобуте в результаті його вчинення.

Ураховуючи те, що особи, які перебуватимуть у даному нежитловому приміщенні, де планується проведення обшуку, безпосередньо причетні до вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, здійснюють виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення з метою збуту та незаконний збут марок акцизного податку, обізнані про методи та форми роботи правоохоронних органів, тому розраховувати на те, що вони добровільно нададуть згоду на огляд приміщення, підстав немає. Тому, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, з мотивів уникнення ризиків витоку інформації, для досягнення загальної мети, є необхідність у проведенні обшуку в приміщенні з метою виявлення, фіксації та вилучення без згоди власників предметів, речей, документів та грошей, оскільки іншим способом досягти вказаної мети неможливо.

Витребувати в добровільному порядку або вилучити за допомогою проведення інших слідчих дій вище вказаний перелік речей не представляється можливим, адже правопорушники приховують свою злочинну діяльність, мають корупційні зв`язки, а в разі такої вимоги слідчого, або прокурора зможе відмовити у проведенні слідчих дій без відповідної ухвали слідчого судді на проникнення до приватної території, що дасть останнім змогу в подальшому приховати чи знищити речові докази.

Окрім цього, застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження такого як тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку не дасть змогу органу досудового розслідування змогу оглянути смс - повідомлення, які містяться в месенджерах типу (Telegram, Viber, WhatsApp) на мобільних телефонах якими користуються фігуранти та містять інформацію про осіб, які можуть бути причетні до вчинення злочину та встановлення усіх обставин справи.

Необхідність отримання такої інформації саме цим шляхом полягає в тому, що докази повинні бути допустимими, тобто отриманими у порядку, встановленому цим законом, бо в інакшому випадку ця інформація в майбутньому, отримана з порушенням встановленого порядку, може бути недопустима як доказ.

Також, згідно ч. 2 ст. 91 КПК України встановлено, що доказування полягає у зібранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Враховуючи, що для підготовки до обшуку та використання слушного часу для його проведення необхідно залучити велику кількість людей, техніки, тому просить за необхідне визначити строк дії ухвали суду про дозвіл на обшук один місяць.

Прокурор Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 клопотання підтримав. Просить його задоволити.

Перевіривши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.

Підставами для задоволення клопотання про надання дозволу на проведення обшуку житла чи іншого володіння особи є його обґрунтованість та відповідність вимогам ст. 234 КПК України.

Відповідно до вимог КПК України, фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети.

Відповідно до ч.3 ст.234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий, за погодженням з прокурором, або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання.

Обшук це слідча (розшукова) дія примусового характеру, яка полягає у цілеспрямованому обстеженні приміщень, будівель та ділянок місцевості, що знаходяться у віданні обшукуваного, членів його родини або організації чи установи, з метою виявлення, фіксації та вилучення знарядь злочину, зброї, предметів і цінностей, здобутих злочинним шляхом, документів та інших об`єктів, що мають значення для кримінального провадження, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб і їх затримання.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення.

Аналізуючи викладене, суд вважає, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, з мотивів уникнення ризиків витоку інформації, для досягнення загальної мети, є необхідність у проведенні обшуку в приміщенні з метою виявлення, фіксації та вилучення без згоди власників предметів, речей, документів та грошей, оскільки іншим способом досягти вказаної мети неможливо, а також приймаючи до уваги достатні підстави вважати, що вони знаходиться у зазначеному в клопотанні приміщенні, клопотання прокурора слід задовольнити.

Керуючись ст. 234 КПК України, суд, -

у х в а л и в :

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл прокурорам Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на проведення обшуку в нежитловому приміщенні гаража № НОМЕР_1 гаражно-стояночного кооперативу «Двигун» за адресою: АДРЕСА_1 , що розташовано на земельній ділянці кадастровий номер: 4610600000:01:014:0177, з метою відшукання, фіксації та вилучення предметів і речей, які є предметів кримінально-протиправного діяння, а також знарядь вчинення злочину, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, тобто:

- спеціально пристосованого обладнання, інших пристроїв для незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконного збуту марок акцизного збору, дублетних чи незаконно виготовлених марок акцизного збору;

- контрафактної незаконно виготовленої спиртогорілчаної продукції, незаконно придбаного спирту та ємностей з ним, незаконно виготовлених, ввезених тютюнових виробів;

- грошових коштів, що призначені для виробництва, виготовлення, придбання (купівлі), зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту та збуту контрафактної алкогольної продукції, нелегального ввезення тютюнових виробів; грошових коштів, що набуті внаслідок вчинення кримінального правопорушення;

- документів, які свідчать про незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут марок акцизного збору, фіксацію доходів і витрат на незаконне здійснення оборудок з наркотичними засобами, психотропними речовинами або їх аналогами;

- робочих зошитів, записників з чорновими записами в яких відображено відомості про осіб, яким постачалась контрафактна продукція, обсяги та способи оплати, відомості щодо розподілу грошових коштів; флеш накопичувачів; мобільних телефонів та сім-карток до них;

- а також інших відомостей, що мають суттєве значення у кримінальному провадженні, які заплановано відшукати та вилучити органом досудового розслідування, містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Строк дії ухвали - 1 місяць з дня постановлення ухвали.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на Дрогобицький РВП ГУ НП у Львівській області та Дрогобицьку окружну прокуратуру Львівської області.

Ухвала виготовлена в трьох екземплярах оригіналу та двох її копій.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.11.2021
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу101455424
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —442/9238/21

Ухвала від 30.05.2022

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 30.05.2022

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 20.12.2021

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 20.12.2021

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 01.12.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

Ухвала від 01.12.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

Ухвала від 27.11.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

Ухвала від 27.11.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

Ухвала від 27.11.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

Ухвала від 27.11.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні