Справа №621/168/19
Провадження №1-в/621/166/21
УХВАЛА
Іменем України
30 листопада 2021 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області:
головуючий - суддя ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання засудженого ОСОБА_3 про зарахуваннястроку знаходженняв слідчомуізоляторі устрок відбуттяпокарання та ознайомлення з матеріалами кримінального провадження,
в с т а н о в и в:
ВирокомЗміївського районного суду Харківської області від 26 листопада 2020 року ОСОБА_3 визнано винуватим у злочині, передбаченому частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік.
На підставі статті 71 Кримінального кодексу України, за сукупністю вироків, до покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік, призначеного за даним вироком, частково приєднано 6 (шість) місяців не відбутого покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки, призначеного за вироком Зміївського районного суду Харківської області від 22.10.2018 за частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України, і остаточно призначено ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік 6 (шість) місяців.
Вироком колегії суддів судової палати кримінальних справ Харківського апеляційного суду від 28.09.2021 апеляційні скарги обвинуваченого ОСОБА_3 та його захисника адвоката ОСОБА_4 залишені без задоволення, апеляційну скаргу першого заступника керівника обласної прокуратури ОСОБА_5 задоволено частково, та скасовано вирок Зміївського районного суду Харківської області в частині призначеного покарання. Колегією суддів судової палати кримінальних справ Харківського апеляційного суду ухвалено вважати ОСОБА_3 засудженого за частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України до покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі. На підставі статті 71 Кримінального кодексу України, до призначеного ОСОБА_3 покарання за цим вироком приєднано частину невідбутого покарання за вироком Зміївського районного суду Харківської області від 22.10.2018 та остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк на 2 роки 1 місяць.
17 листопада 2021 року до канцелярії суду від Харківського апеляційного суду надійшло клопотання засудженого ОСОБА_3 від 29.09.2021,відповідно доякого останнійпросить зарахуватийому строкпопереднього ув`язненняза періодз серпня2018року пожовтень 2018року танадати можливість ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, а також аудіо- та відео-фіксацією, для подальшого подання касаційної скарги.
25.11.2021 до канцелярії суду від начальника Державної установи «Харківській слідчий ізолятор» ОСОБА_6 надійшов лист відповідно до якого, повістку про виклик до суду у кримінальному провадженні направлену Зміївським районним суд Харківської області щодо сповіщення засудженого ОСОБА_3 про призначення до розгляду його клопотання про зарахування строку знаходження в слідчому ізоляторі у строк відбуття покарання та ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, перенаправлено до Державної установи «Темнівська виправна колонія (№ 100)» у зв`язку з тим, що засуджений ОСОБА_3 15.11.2021 вибув з ДУ «Харківський слідчий ізолятор» до ДУ «Темнівська виправна колонія (№ 100)» для відбування покарання за вироком Харківського апеляційного суду від 28.09.2021.
В судовезасідання прокурор нез`явивсянадав заяву пророзгляд клопотанняза йоговідсутності,при розгляді клопотанняв частиніознайомлення зматеріалами кримінальногопровадження покладавсяна розсудсуду,щодо клопотанняв частині зарахування строку знаходження в слідчому ізоляторі у строк відбуття покарання - заперечував.
Засуджений ОСОБА_3 в клопотанні просив прийняти рішення за його відсутності.
Відповідно до частини 5 статті 539 Кримінального процесуального кодексу України, з урахуванням характеру вирішуваного питання, неприбуття в судове засідання учасників провадження не перешкоджає проведенню судового розгляду подання.
У зв`язку із неявкою в судове зсідання всіх осіб, що беруть участь у розгляді подання, судовий розгляд проведено без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів у відповідності до частини 1, 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов наступного висновку.
В частині клопотання засудженого ОСОБА_3 про зарахування строку знаходження в слідчому ізоляторі у строк відбуття покарання, суд зазначає наступне.
Відповідно до частин 2, 3 статті 43 Кримінального процесуального кодексу України засудженим у кримінальному провадженні є обвинувачений, обвинувальний вирок суду щодо якого набрав законної сили. Засуджений має права обвинуваченого, передбачені ст. 42 цього Кодексу, в обсязі, необхідному для його захисту на відповідній стадії судового провадження.
Відповідно до частини 5 статті 72 Кримінального кодексу України попереднє ув`язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті. При призначенні покарань, не зазначених у частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув`язнення, може пом`якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.
Строк попереднього ув`язнення, виходячи із аналізу положень статті 72 Кримінального кодексу України та ув`язнення складає період з визначеної у вироку дати затримання особи до набрання вироком законної сили.
Відповідно до пункту 2 частини 4 сатті 374 Кримінального процесуальногокодексу України у разі визнання особи винуватою в резолютивній частині вироку зазначається рішення про залік досудового тримання під вартою.
З матеріалів провадження вбачається, що у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_3 , за частиною 2 статті 185 КК України заходи забезпечення кримінального провадження, а саме запобіжний захід, в тому числі, у виді тримання під вартою не застосовувались.
Вироком Зміївського районного суду Харківської області від 22.10.2018 ОСОБА_3 визнано винуватиму злочині,передбаченому частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки.
На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнено ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки з покладенням на останнього обов`язків передбачених статтею 76 Кримінального кодексу України.
Зараховано ОСОБА_3 в строк відбування покарання час перебування під вартою в ДУ "Харківський слідчий ізолятор" в період з 14 серпня 2018 року по 28 вересня 2018 року.
Вирок Зміївського районного суду Харківської області від 22.10.2018 набрав законної сили 21.11.2018.
Під час ухвалення вироку колегією суддів судової палати кримінальних справ Харківського апеляційного суду від 28.09.2021 відносно ОСОБА_3 засудженого за частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України до покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі, на підставі статті 71 Кримінального кодексу України, до призначеного ОСОБА_3 покарання за цим вироком приєднано частину невідбутого покарання за вироком Зміївського районного суду Харківської області від 22.10.2018 та остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк на 2 роки 1 місяць.
На підставівкладеного,суд дійшовдо висновку,що підставидля зарахуваннястроку попередньогоув`язнення у період з 14 серпня 2018 року по 28 вересня 2018 року у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 , за частиною 1 статті 259 КК України у суду відсутні.
Щодо клопотання засудженого ОСОБА_3 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, суд зазначає наступне.
Пунктом 1 частини 1 статті 425 Кримінального процесуального кодексу України передбачено право засудженого на касаційне оскарження.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 КПК України обвинувачений має правоознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов`язані надати уповноважені працівники суду, і подавати щодо них свої зауваження; оскаржувати в установленому цим Кодексом порядку судові рішення та ініціювати їх перегляд, знати про подані на них апеляційні та касаційні скарги, заяви про їх перегляд, подавати на них заперечення.
Пунктами 12, 14 частини 1статті 537 Кримінального процесуального кодексу Українивизначено, що під час виконання вироків суд, визначений частиною другоюстатті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі або переведення засудженого з арештного дому, виправного центру, дисциплінарного батальйону або колонії до слідчого ізолятора для проведення відповідних процесуальних дій під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених іншою особою або цією самою особою, за які вона не була засуджена, чи у зв`язку з розглядом справи в суді; інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, засуджений ОСОБА_3 ні в ході судового розгляду, ні після постановлення вироку своїм правом на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження не скористався, а тому має право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення реалізації права засудженого на ознайомлення з матеріалами, з урахуванням положень статті 537 Кримінального процесуального кодексу України, вважаю за необхідне зобов`язати ДУ ДУ «Темнівська виправна колонія (№ 100)» етапувати засудженого ОСОБА_3 до ДУ «Харківський слідчий ізолятор» для подальшої його доставки до Зміївського районного суду Харківської області з метою ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 42, 393, 425, 537, 539 КПК України, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання засудженого ОСОБА_3 про зарахування строку знаходження в слідчому ізоляторі у строк відбуття покарання та ознайомлення з матеріалами кримінального провадження задовольнити частково.
Зобов`язати адміністрацію Державної установи «Темнівська виправна колонія (№ 100)» етапувати засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Державної установи «Харківський слідчий ізолятор» для подальшого його етапування до Зміївського районного суду Харківської області, для ознайомлення засудженого із матеріалами кримінального провадження.
Тимчасово залишити засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в Державній установі «Харківський слідчий ізолятор» з метою подальшої доставки до Зміївського районного суду Харківської області для забезпечення реалізації права на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження № 12019220300000041.
Зобов`язати адміністрацію Державної установи «Темнівська виправна колонія (№ 100)» повідомити Зміївський районний суд Харківської області про етапування (вибуття) засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Державної установи «Харківський слідчий ізолятор».
Зобов`язати Державну установу «Харківський слідчий ізолятор» повідомити Зміївський районний суд Харківської області про етапування (доставку) засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Державної установи «Харківський слідчий ізолятор».
В іншій частині клопотання - відмовити.
Копію ухвали для виконання направити начальнику Державної установи «Темнівська виправна колонія (№ 100)» (вул. Харківська, 3, с. Темнівка, Харківський район, Харківська область, 62493) та начальнику Державної установи «Харківський слідчий ізолятор» (вул. Полтавський шлях, 99, м. Харків, 61093).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в семиденний строк з дня оголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 101479421 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні