Справа № 2-505/10
Провадження № 6/638/698/21
УХВАЛА
Іменем України
15 листопада 2021 року Дзержинський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого судді - Шишкіна О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Олейник О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові заяву Акціонерного товариства Альфа-Банк про заміну стягувача у виконавчому листі у справі № 2-505/10 за позовом Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про дострокове розірвання кредитного договору стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова знаходилась цивільна справа за позовом Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про дострокове розірвання кредитного договору стягнення заборгованості.
27 лютого 2020 представником АТ Альфа-Банк подано заяву, в якій просить замінити стягувача у виконавчому провадженні по цивільній справі №2-2384/10 за позовом ПАТ Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів за кредитним договором № 826/11-САФ03.16-2 від 13.03.2006 р, а саме: замінити стягувача з ПАТ Укрсоцбанк на АТ Альфа-Банк .
В обґрунтування заяви посилається на те, що 10 вересня 2019 Загальними зборами акціонерів АТ Альфа-Банк та єдиним акціонером АТ Укрсоцбанк затверджено рішення про реорганізацію АТ Укрсоцбанк шляхом приєднання до АТ Альфа-Банк . На підтвердження вказаних обставин додано копію статуту АТ Альфа-Банк .
На підставі викладеного просить замінити стягувача у виконавчому документі по справі № 2-505/10.
В судове засідання учасники справи не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися. Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України їх неявка не перешкоджає розгляду заяви.
Розглянувши заяву та додані до неї матеріали, оглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви про заміну стягувача з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Судом встановлено, що заочним рішенням Дзержинського районного суду міста Харкова від 01.07.2010 року розірвано кредитний договір № 826/11-САФ03.16-2 від 13.03.2006 р., укладений між Акціонерно-комерційним банком соціального розвитку Укрсоцбанк та ОСОБА_1 . Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку Укрсоцбанк заборгованість за кредитним договором № 826/11-САФ03.16-2 від 13.03.2006 р. в сумі 310465,71 грн., судовий збір в сумі 1700,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30,00 грн. Заочне рішення набрало законної сили 13.07.2010 року.
Рішенням Загальних Зборів акціонерів ПАТ Укрсоцбанк від 26.04.2018 року затверджено Статут Акціонерного Товариства Укрсоцбанк , відповідно до якого АТ Укрсоцбанк є правонаступником ПАТ Укрсоцбанк .
10.09.2019 року Загальними зборами акціонерів АТ Альфа-Банк та єдиним акціонером АТ Укрсоцбанк затверджено рішення про реорганізацію АТ Укрсоцбанк шляхом приєднання до АТ Альфа-Банк .
Згідно з рішенням №5/2019 єдиного акціонера АТ Укрсоцбанк від 15.10.2019 року затверджено Передавальний акт.
Відповідно до п. 1 Передавального акта від 15.10.2019 року, внаслідок реорганізації шляхом приєднання АТ "Укрсоцбанк", правонаступником всього його майна, майнових прав та обов`язків за цим актом є АТ "Альфа-Банк". Правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків АТ "Укрсоцбанк" виникає у АТ "Альфа-Банк" з дати затвердження цього передавального акту зборами акціонерів АТ "Альфа-Банк" та рішенням єдиного акціонера АТ "Укрсоцбанк", а саме з 15.10.2019 року
Відповідно до статті 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.
Згідно ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок правонаступництва.
Відповідно до ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 516 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 55 Цивільного процесуального кодексу України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд Залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює сторону виконавчого провадження^ її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована сторона), державний або приватний виконавець.
Відповідно до ч. 5 ст. 442 ЩІК України, передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувана у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Разом з тим, висновками Верховного суду України, які викладені в постанові судової палати у цивільних справах Верховного суду України від 20.11.2013 року у справі № 6-122цс13, встановлено, що заміна сторони виконавчого провадження відбувається на будь-якій стадії судового процесу, тоді як виконавче провадження - його завершальна стадія.
Питання про право правонаступника стягувана на подачу до суду відповідної заяви про заміну сторони виконавчого провадження не може бути спірним, оскільки відповідно до правової позиції, висловленої Верховним Судом України в постанові від 20 листопада 2013 року (справа № 6-122цс13), виходячи зі змісту статей 512, 514 ЦК України, ст. 15 ЗУ Про виконавче провадження заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи), тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувана.
Процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні - це заміна на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувана або боржника іншою особою у зв`язку з вибуттям правопопередника після ухвалення, щодо нього судового рішення і заміни його правонаступником, тобто підставою заміни кредитора внаслідок правонаступництва, в тому числі, й у виконавчому провадженні, є настання певних обставин, які мають юридичне значення і в результаті, яких виникають цивільні права та обов`язки, або пряма вказівка норм цивільного законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що АТ Альфа-Банк є новим стягувачем за кредитним договором укладеним між ПАТ Укрсоцбанк та ОСОБА_1 , у зв`язку з чим вимоги заяви підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 55, 442, 512 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Заяву Акціонерного товариства Альфа-Банк про заміну сторони у виконавчому листі - задовольнити.
Замінити стягувача ПАТ Укрсоцбанк у виконавчих листах № 2-505/10, виданих на виконання заочного рішення суду від 01.07.2020 року у справі за позовом Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про дострокове розірвання кредитного договору стягнення заборгованості, на правонаступника Акціонерне товариство Альфа-Банк (код ЄДРПОУ 23494714, адреса місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Шишкін
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2021 |
Оприлюднено | 01.12.2021 |
Номер документу | 101507276 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні