СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2021 року Справа № 480/5381/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп`яненка О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,
представника позивача - Сивенка В.М,,
представника відповідача - Фадєєва В.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНОС 2020" до виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, який мотивує тим, що співвласниками нежитлових приміщень у м. Суми, вул. Інтернаціоналістів б. 21/1 передано їх до статутного капіталу ТОВ «Кронос 2020» та товариство є власником зазначеного приміщення магазину. 17.12.2019 на фасаді будівлі наклеєно лист-повідомлення Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради від 17.12.2019 на виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.12.2019, яким повідомлено власнику тимчасової споруди про необхідність її демонтажу у строк до 19.12.2019 на території скверу 9-10 мікрорайон біля ТЦ «Світлана» . Вважає рішення виконкому Сумської міської ради від 10.12.2019 № 722 незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
Рішенням Сумської міської ради затверджено Порядок демонтажу дія якого розповсюджується на випадки демонтажу тимчасових споруд, тобто таких, що не мають ознак нерухомого майна, виготовлені з полегшених конструкцій, без улаштування фундаменту та встановлені тимчасово. Відповідно до вимог закону не підлягають реєстрації речові права на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення.
Нежитлові приміщення по АДРЕСА_1 , що передані співвласниками до статутного капіталу товариства, не є тимчасовою спорудою, права на зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Відповідач, прийняв рішення про демонтаж не тимчасової споруди, а об`єкту нерухомого майна. Відповідно ж до вимог чинного законодавства знесення (демонтаж) об`єктів нерухомого майна можливе лише за рішенням суду.
Нежитлова будівля розташована на земельній ділянці, яка отримана в оренду за рішенням Сумської міської ради. Відповідно до акту управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради від 11.09.2019 № 102 за результатами позапланового заходу на об`єкті будівництва біля ТЦ «Світлана» по вул. Інтернаціоналістів 21/1 не встановлено порушень законодавства. Просить визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.12.2019 № 722.
Відповідач у письмовому відзиві позов не визнав. Пояснив, що права позивача не порушено. Підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки . Також передбачено отримання земельної ділянки у користування. ОСОБА_1 , у 2016 році видано паспорт прив`язки на групу тимчасових споруд, дія якого закінчилась 29.10.2019. Також закінчився строк користування земельною ділянкою. У такому випадку тимчасова споруда підлягає демонтажу. Виконавчим комітетом Сумської міської ради 10.12.2019 прийнято рішення № 722, яким передбачено демонтаж тимчасової споруди площею 221 кв. М по АДРЕСА_1 на території скверу 9-10 мікрорайону біля ТЦ «Світлана» . Позивачем не надано ніяких доказів наявності у нього права на групу тимчасових споруд, право на розміщення яких надано ОСОБА_1 , відповідно до паспорту прив`язки.
Твердження позивача про те, що зазначена будівля є об`єктом нерухомого майна, а не тимчасовою спорудою необґрунтоване. Відомості про тимчасову споруду не можуть міститися у Державному реєстрі нерухомого майна, оскільки права на тимчасові споруди не підлягають реєстрації. Також необґрунтованими є твердження про те, що управлінням архітектурно-будівельного контролю не виявлено порушень на об`єкті. На момент проведення 29.08.2019 перевірки не існувало такого об`єкта нерухомості, що складається з двох магазинів, оскільки право власності на нього зареєстровано лише 29.10.2019.
Вважає, що рішення, яке оскаржується прийнято у відповідності до вимог законодавства, а права позивача не порушено. Просить у задоволенні позову відмовити.
У судовому засідання представники позивача та відповідача вимоги та заперечення підтримали із зазначених підстав.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає. Судом встановлено та не заперечується сторонами, що співвласниками нежитлових приміщень у АДРЕСА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 передано їх до статутного капіталу ТОВ «Кронос 2020» .
Правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Суми затверджено рішенням Сумської міської ради від 30.11.2016 № 1498-МР. Відповідно до п. 1.3 цього Порядку тимчасова споруда -торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Паспорт прив`язки ТС - вичерпний комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС на топографо-геодезичній основі , схему благоустрою прилеглої території та інше. Відповідно до п. 4.1, 4.3, 4.7 Порядку підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС, який оформлюється уповноваженим органом протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Строк дії паспорта прив`язки визначається уповноваженим органом з урахуванням розділів 2,3 Правил та не може перевищувати 5 років, а історичній частині міста 7 року. Строк дії паспорта прив`язки не підлягає продовженню. Відповідно до п. 6.4 Правил тимчасові споруди не є нерухомим майном, право власності на них державній реєстрації не підлягає, а поштові адреси не присвоюються (а.с. 79-87).
03.02.2016 департаментом містобудування та земельних відносин Сумської міської ради видано ФОП ОСОБА_1 паспорт прив`язки розміщення групи тимчасових споруд (магазин продовольчих та непродовольчих товарів) за адресою АДРЕСА_1 . Строк дії паспорта до 29.10.2019 (а.с. 70-74).
Рішенням Сумської міської ради від 06.02.2019 затверджено Порядок демонтажу незаконно встановлених/розміщених елементів благоустрою, тимчасових (металевих) гаражів, тимчасових споруд ля провадження підприємницької діяльності, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення на території міста Суми. Відповідно до п. 2.1 цього порядку демонтажу підлягають тимчасові споруди на території м. Суми у випадку закінчення строку дії паспорта прив`язки ТС, договору та/або інших дозвільних документів, на підставі яких встановлено/розміщено об`єкти. Відповідно до п. 2.2 звернення уповноважених органів, фізичних чи юридичних осіб щодо демонтажу розглядається спеціальним органом постійно діючим колегіальним органом - Комісією, що утворюється за розпорядженням міського голови. Рішення комісії оформлюються протоколом. Рішення про демонтаж приймається виконавчим комітетом Сумської міської ради (а.с. 88-90).
Строк дії паспорта про розміщення групи тимчасових споруд, що виданий ФОП ОСОБА_1 закінчився 29.10.2019. Виконавчим комітетом Сумської міської ради прийнято рішення № 722 від 10.12.2019 про демонтаж об`єктів на території м. Суми згідно з додатком. Відповідно до додатку до рішення демонтажу підлягає тимчасова споруда площею 221 кв. м за адресою АДРЕСА_1 (на території скверу 9-10 мікрорайону, біля ТЦ «Світлана» ). Відповідно до витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на праві спільної часткової власності належав об`єкт нерухомого майна у АДРЕСА_1 . За поясненням позивача саме це майно було передано до статутного капіталу ТОВ « Кронос 2020» Тимчасова ж споруда не є об`єктом нерухомого майна та права на неї не підлягають державній реєстрації. Як було зазначено, відповідно до Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Суми тимчасовим спорудам адреси не присвоюються. Відповідно до рішення, яке оскаржується, демонтажу підлягає не об`єкт нерухомого майна, а тимчасова споруда біля будинку АДРЕСА_1 . За поясненням представника відповідача у удовому засіданні більш точно описати місце знаходження тимчасової споруди можливості немає у зв`язку уз відсутністю у такої споруди адреси.
Дослідженими судом доказами не підтверджено отримання позивачем прав на групу тимчасових споруд, розміщення яких дозволено ОСОБА_4 за паспортом прив`язки від 03.02.2016. Дослідженими судом доказами не підтверджується порушення прав позивача рішенням рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.12.2019 № 722 «Про демонтаж об`єктів на території міста Суми» , а позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНОС 2020" до Виконавчий комітет Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 10 грудня 2019 року № 722 "Про демонтаж об`єктів на території міста Суми" відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 22.11.2021
Суддя О.В. Соп`яненко
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2021 |
Оприлюднено | 03.12.2021 |
Номер документу | 101560795 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
О.В. Соп'яненко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні