01.12.2021
Справа №639/8035/21
Провадження №2/639/2908/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2021 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Рубіжного С.О. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КОМПАС УКРАЇНА , третя особа ОСОБА_2 про захист прав споживачів, повернення сплачених коштів та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ :
До Жовтневого районного суду м. Харкова звернувся з позовною заявою ОСОБА_1 , в особі свого представника ОСОБА_3 , до ТОВ КОМПАС УКРАЇНА , третя особа ОСОБА_2 про захист прав споживачів, повернення сплачених коштів та стягнення моральної шкоди.
В своїй позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь сплачені ним за договором туристичного обслуговування грошові кошти у розмірі 9065,33 грн., а також стягнути з відповідача на користь позивача пеню за неналежне виконання договору про туристичне обслуговування у сумі 9065,33 грн., та стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду у розмірі 5000,00 грн.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Пунктом 4 ч.3 ст. 175 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до змісту положень статей 11, 15 ЦК України цивільні права і обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства.
Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.
Під способами захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.
Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів встановлений статтею 16 ЦК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Особа, право якої порушено, може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права. Як правило, спосіб захисту порушеного права визначено законом.
Так, позивач звернувся до суду в порядку захисту прав споживачів.
Однак, з позовної заяви ОСОБА_1 не вбачається, яке його право, як споживача порушено відповідачем, оскільки в ній зазначено, що договір на туристичне обслуговування №210120/1 від 21.01.2020 року укладено з ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , тобто позивачем лише сплачено за послуги в інтересах третіх осіб, а не для власних потреб.
Відповідно до п. 22 ч.1 ст. 1 ЗУ Про захист прав споживача , споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
Отже, позивачу необхідно: 1. визначитись із конкретним способом захисту своїх порушених прав як споживача з відповідним посиланням на норми законодавства; 2. викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме зазначити яке його право, як споживача порушено відповідачем із наданням доказів, які б підтверджували дані обставини.
Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КОМПАС УКРАЇНА , третя особа ОСОБА_2 про захист прав споживачів, повернення сплачених коштів та стягнення моральної шкоди підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 175, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КОМПАС УКРАЇНА , третя особа ОСОБА_2 про захист прав споживачів, повернення сплачених коштів та стягнення моральної шкоди - залишити без руху .
Надати строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк, заява буде йому повернута.
Відповідно до ч. 2 ст. 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в частині стягнення судових витрат в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Рубіжний
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2021 |
Оприлюднено | 03.12.2021 |
Номер документу | 101572438 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Рубіжний С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні