УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2021 року м. Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Каліщука А.А.
за участю секретаря судового засідання Павлович Ю.М.,
розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань Володимир-Волинського міського суду заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
в с т а н о в и в:
У Володимир-Волинський міський суд Волинської області звернувся ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, з підстав, що дані правочини вчинені під впливом помилки. Також ОСОБА_1 подав заяву про забезпечення позову.
Заяву про забезпечення позову обгрунтовує тим, що він був власником житлового будинку по АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 0,081 га.
04.12.2018 між ним та ОСОБА_2 було укладено договір купівлі-продажу даного житлового будинку та земельної ділянки.
Зазначає, що дані договори вчиненні під впливом помилки, оскільки він мав намір укласти договір застави житлового будинку та земельної ділянки. ОСОБА_2 ніяких коштів за цим договором не сплачував йому. Він разом із дружиною і надалі залишається проживати у цьому помешканні. Іншого житла у нього та його дружини не має. Ці обставини вказують на помилку - неправильне сприйняття ним фактичних обставин правочину, що вплинули на його волевиявлення і мають істотне значення.
Подальше відчуження даного спірного майна третім особами може унеможливити виконання рішення суду, у разі задоволення позову, а тому просить забезпечити позов шляхом заборони відчуження житлового будинку по АДРЕСА_1 та заборони відчуження земельної ділянки, кадастровий номер 0710200000:01:003:2388, площею 0,081 га, яка розташована по АДРЕСА_1 .
Перевіривши доводи заявника викладені у заяві про забезпечення позову, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
Згідно з п.1 ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується, шляхом накладенням арешту на майно.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вимоги заяви про забезпечення позову заявник мотивує тим, що він був власником житлового будинку по АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 0,081 га.
04.12.2018 між ним та ОСОБА_2 було укладено договір купівлі-продажу даного житлового будинку та земельної ділянки.
Зазначає, що дані договори вчиненні під впливом помилки, оскільки він мав намір укласти договір застави житлового будинку та земельної ділянки. ОСОБА_2 ніяких коштів за цим договором не сплачував йому. Він разом із дружиною і надалі залишається проживати у цьому помешканні. Іншого житла у нього та його дружини не має. Ці обставини вказують на помилку - неправильне сприйняття ним фактичних обставин правочину, що вплинули на його волевиявлення і мають істотне значення.
Оскільки є підстави вважати, що дане спірне майно можуть відчужити на користь третіх осіб, тому невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
Викладені у заяві підстави для забезпечення позову та причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, суд вважає обгрунтованими.
З урахуванням вищенаведених обставин, суд прийшов до висновку, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся,а тому заява про забезпечення позову підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.149 - 154, 258-261, 268, 353, 354 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони відчуження житлового будинку по АДРЕСА_1 та заборони відчуження земельної ділянки, кадастровий номер 0710200000:01:003:2388, площею 0,081 га, яка розташована по АДРЕСА_1 .
Копію ухвали направити сторонам для відому.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
На ухвалу протягом 15 днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду.
Суддя: /підпис/ А.А. Каліщук
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2021 |
Оприлюднено | 07.12.2021 |
Номер документу | 101640353 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Каліщук А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні