УХВАЛА
06 грудня 2021 року
Київ
справа №9901/338/21
адміністративне провадження №П/9901/338/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Соколова В.М.,
суддів: Білак М.В., Загороднюка А.Г., Калашнікової О.В., Мартинюк Н.М.,
за участю:
секретаря судового засідання Совяка-Круковського М.В.,
представника позивача Козія Р.Б.,
представника відповідача Байдаченко О.І.,
представника Служби безпеки України Єфіменка О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Служби безпеки України про продовження процесуального строку для подання до суду доказів у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Ярославна до Президента України Зеленського Володимира Олександровича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Рада національної безпеки і оборони України, Служба безпеки України, про визнання протиправним та скасування Указу в частині,
УСТАНОВИВ:
2 грудня 2021 року до Верховного Суду надійшла заява Служби безпеки України (далі також - СБУ) про продовження процесуального строку для подання до суду доказів щодо позову Товариства з обмеженою відповідальністю Ярославна до 15 грудня 2021 року.
Заявник покликається на те, що відповідно до відомчих нормативно-правових актів СБУ підготовка та зберігання документів щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) здійснюються різними підрозділами СБУ. Управлінням правового забезпечення СБУ, співробітники якого діють у судах від імені СБУ, направлено повторний запит до Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ (від 12 листопада 2021 року № 16/6817) із проханням надати відповідні документи для подальшого подання їх до суду в установленому законодавством порядку та надання згоди на ознайомлення з ними учасників процесу. Документи, які планується подати до суду містять гриф обмеження доступу Для службового користування . На даний час вирішується питання щодо погодження оперативним підрозділом надання до суду вказаних документів, а також отримання відповідного дозволу від керівництва СБУ.
Зважаючи на викладене та враховуючи, що рішенню про надання дозволу на виготовлення копій та ознайомлення з документами, які мають гриф обмеження доступу, передує певна процедура, СБУ просить продовжити процесуальний строк для подання доказів до 15 грудня 2021 року.
Розглянувши вказану заяву, Верховний Суд дійшов висновку про необхідність її задоволення з огляду на таке.
Відповідно до статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 КАС України.
Зокрема, за правилами частини четвертої статті 162 КАС України до відзиву додаються, зокрема, докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Частиною третьою статті 165 КАС України визначено, що пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дасть змогу третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази і надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Згідно з частиною другою статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до частини третьої статті 121 КАС України, якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.
Заява про продовження процесуального строку подана до закінчення цього строку, відповідає вимогам статей 121, 167 КАС України, є обґрунтованою та свідчить про існування об`єктивних причин, які перешкоджають третій особі подати докази у встановлений судом строк.
Ураховуючи викладене, а також завдання і мету адміністративного судочинства, Суд уважає, що заяву СБУ необхідно задовольнити та продовжити процесуальний строк для подання до суду доказів щодо позову до 17 січня 2022 року.
Керуючись статтями 121, 165, 167, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Заяву Служби безпеки України про продовження процесуального строку для подання до суду доказів щодо позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярославна" задовольнити.
Продовжити Службі безпеки України процесуальний строк для подання до суду доказів щодо позову до 17 січня 2022 року.
Судове засідання відкласти на 31 січня 2022 року на 15 год 30 хв.
Копію цієї ухвали надіслати Службі безпеки України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не може бути оскаржена.
...........................
...........................
...........................
...........................
...........................
В.М. Соколов
М.В. Білак
А.Г. Загороднюк
О.В. Калашнікова
Н.М. Мартинюк ,
Судді Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2021 |
Оприлюднено | 07.12.2021 |
Номер документу | 101650869 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Соколов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні