Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/6804/21
Провадження № 2/711/2932/21
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2021 року Придніпровський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого - судді Скляренко В.М.
при секретарі Гладиш О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом Дочірнього підприємства Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги, -
в с т а н о в и в:
Дочірнє підприємство Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат звернулося до Придніпровського районного суду м. Черкаси з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги.
В обґрунтування позову вказує, що 01.11.2013 року між ПАТ Черкаський шовковий комбінат та Дочірнім підприємством Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат був укладений договір оренди № 143, згідно з п. 1.1 якого ДП Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату Черкаський шовковий комбінат прийняло в оренду житлові приміщення, в тому числі і гуртожиток, що розташований за адресою - АДРЕСА_1 .
Також, зазначає, що із 17.10.2008 року відповідачка ОСОБА_1 зареєстрована в кімнаті АДРЕСА_1 . Окрім відповідачки, у вказаній кімнаті зареєстровані її доньки: ОСОБА_3 , з 17.10.2008 року та ОСОБА_4 , з 16.04.2010 року.
Разом з тим, на підставі Розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації №6 від 11.05.2017 року розмір плати за проживання в даному гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 встановлено в розмірі 420 грн. за ліжко-місце за місяць з урахуванням податку на додану вартість. До граничного розміру плати включено витрати на комунальні послуги.
Однак, відповідачка ОСОБА_1 належним чином не виконує свої обов`язки, як наймача, а саме несвоєчасно та не в повному обсязі вносить плату за проживання в гуртожитку, внаслідок чого станом на 01.10.2021 року у неї виникла заборгованість у сумі 23 815 грн. 32 коп.
А тому, просить суд стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь Дочірнього підприємства Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги за період з 01.09.2018 року по 01.10.2021 року в сумі 23 815 грн. 32 коп., а також судові витрати по справі.
Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 01.11.2021 року було відкрито провадження по справі та призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Сторонам встановлено строк для подачі заяв по суті справи.
В судове засідання представник позивача за довіреністю Білий М.М. не з`явився, подавши до суду заяву від 30.11.2021 року, в якій вказує, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити, а також просить розглянути справу за його відсутності.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, не повідомивши суд про причину неявки, хоча про день, час та місце розгляду справи була повідомлена в установленому законом порядку - шляхом направлення судових повісток за зареєстрованим місцем проживання та шляхом розміщення оголошення про виклик до суду на веб-порталі Судова влада .
Справу вирішено за правилами заочного розгляду, передбаченими ст. ст. 280-282 ЦПК України, за відсутності відповідачки ОСОБА_1 , повідомленої у встановленому законом порядку про дату, час і місце судового засідання, яка не з`явилась в судове засідання без повідомлення причин, не подала відзиву проти позову.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи із наступного.
Згідно з ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до положень ст. ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України Про житлово-комунальні послуги .
Пунктом 5 ч. 1 ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги встановлено, що житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Згідно зі статтею 5 вказаного Закону до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком) та комунальні послуги (послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами).
Статтями 7, 8 вищевказаного Закону визначені права та обов`язки споживачів й виконавця комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно з законодавством і умовами договорів, а обов`язком споживача - є укладення договору про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом, а також оплата наданих житлово-комунальних послуг за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами. Обов`язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. При цьому, п. 1 ч. 2 ст. 7 Закону передбачено, що споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.
За змістом ст. ст. 67-68, 162 ЖК України наймач чи власник житла зобов`язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги по затвердженим тарифам. Плата за комунальні послуги вноситься щомісячно.
Крім того, згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 9 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Згідно з ч. 5 ст. 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги , відмова споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача) від укладання договору з виконавцем комунальної послуги не звільняє його від обов`язку оплати фактично спожитої комунальної послуги, наданої таким виконавцем.
В судовому засіданні встановлено, що 10.09.2008 року між Дочірнім підприємством Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат , в особі директора Богуш А.Г., та відповідачкою ОСОБА_1 був укладений Договір найму житлового приміщення № 125, відповідно до умов якого Наймодавець (позивач) надає Наймачу (відповідачці) в користування жиле приміщення на необмежений термін, за умови дотримання наймачем умов даного договору, в будинку АДРЕСА_1 , та складається з однієї кімнати на два лі;ко-місця, для проживання, а Наймач оплачує використання найманого житла, згідно виставлених рахунків Наймодавцем (п. 1.1. Договору).
Пунктом 2.3. Договору встановлено, що Наймач зобов`язаний до 10-го числа звітного місяця авансово оплачувати найом жилого приміщення згідно виставлених Наймодавцем рахунків.
Також, в судовому засіданні встановлено, що 18.12.2012 року між ПАТ Черкаський шовковий комбінат , в особі Голови правління Мицик Н.П., та позивачем було укладено договір оренди, згідно з п. 1.1 якого ДП Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату Черкаський шовковий комбінат прийняло в оренду житлові приміщення, в тому числі і гуртожиток, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Пунктом 6 вказаного Договору встановлено, що він вступає в силу з 18.12.2012 року і діє до 17.12.2015 року включно. Договір вважається пролонгованим на тих же умовах і на той самий строк, якщо жодна із Сторін за місяць до закінчення строку його дії не заявила про неможливість його пролонгації. І оскільки матеріали справи не містять відомостей, що якоюсь із сторін було заявлено про неможливість його пролонгації, вказаний Договір є чинним і на теперішній час.
Також в судовому засіданні встановлено, Розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації № 6 від 11.05.2017 року визначено розмір плати за проживання в гуртожитках і він складає 420 грн. за ліжко-місце за місяць з урахуванням податку на додану вартість (а.с. 10).
Згідно відомостей поквартирної картки в кімнаті АДРЕСА_1 зареєстровані наступні особи: наймач - відповідачка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - з 17.10.2008 року по теперішній час; дочка наймача - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - з 17.10.2008 року по теперішній час; дочка наймача - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - з 13.01.2010 року по теперішній час.
Факт реєстрації відповідачки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 з 17.10.2008 року також стверджується відомостями відділу реєстрації місця проживання Управління з питань державної реєстрації Черкаської області від 05.11.2021 року, що надійшли на адресу суду 16.11.2021 року.
Таким чином, відповідачка ОСОБА_1 являється споживачем житлово-комунальних послуг, які надає за вказаною вище адресою Дочірнє підприємство Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат .
З відомості нарахування та оплати Квартиронаймача ОСОБА_1 за її проживання, а також за проживання її сім`ї в кімнаті АДРЕСА_1 , який обслуговується ДП РЕУ ЧШК ПрАТ ЧШК , вбачається, що за період з 01.09.2018 року по 01.10.2021 року відповідачка має заборгованість перед ДП Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат за надані житлово-комунальні послуги в сумі 23 815 грн. 32 коп., оскільки оплата послуг нею за вказаний період проводилася лише двічі на загальну суму 2 200 грн.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Положеннями ст. ст. 526, 530 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час.
Як зазначено у ст. 610 ЦК України, - порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Відповідно до положень ст. 611 ЦК України, - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.
Таким чином, оскільки в судовому засіданні встановлено, що відповідачкою ОСОБА_1 практично не оплачувалися надані їй ДП Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат житлово-комунальні послуги, в результаті чого у неї утворилась заборгованість за отримані послуги в загальній сумі 23 815 грн. 32 коп., що підтверджується відомістю нарахування та оплати квартиронаймача, суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення вказаної вище заборгованості з відповідачки на користь позивача.
Крім того, відповідно до ст. 141 ЦПК України та Закону України Про судовий збір , суд вважає за необхідне стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь позивача судовий збір в розмірі 2 270 грн.
На підставі викладеного вище та керуючись ст.ст. 64, 66, 67, 68, 156, 162 ЖК України, ст.ст. ст.ст. 11, 15, 16, 264, 267, 360, 382, 509, 525, 526, 530 ЦК України, ст. ст. 4, 11, 12 , 13 , 81 , 89 , 141 , 263-266 , 273, 280-282 ЦПК України, Законом України Про житлово-комунальні послуги , суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги Дочірнього підприємства Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги - задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Дочірнього підприємства Ремонтно-експлуатаційне управління Черкаського шовкового комбінату ПрАТ Черкаський шовковий комбінат (місцезнаходження за адресою: вул. С. Кішки, 197, м. Черкаси, 18018, код ЄДРПОУ 31141871) заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги, за період з 01.09.2018 року по 01.10.2021 року, в сумі 23 815 грн. 32 коп. та судовий збір в розмірі 2 270 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст судового рішення складений 03.12.2021 року.
Головуючий : В.М. Скляренко
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2021 |
Оприлюднено | 09.12.2021 |
Номер документу | 101699152 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Скляренко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні