Справа № 619/5275/20
н/п 2/953/1692/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" грудня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Губської Я.В.,
при секретарі Мордухович К.Г.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні, в місті Харкові, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) про розподіл майна, що є об`єктом спільної сумісної власності подружжя
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Київського районного суду м. Харкова перебуває вищезазначена цивільна справа.
Згідно ухвали судді Київського районного суду м. Харкова Божко В.В. від 08.02.2021 року відкрито загальне позовне провадження та призначене підготовче судове засідання.
Згідно протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи від 21.09.2021 року дана справа надійшла в провадження судді Губської Я.В. після звільнення судді ОСОБА_3 у відставку.
Як вбачається з матеріалів справи, сторонами 06.04.2021 року та 14.06.2021 року була подана до суду спільна заява про укладення мирової угоди, яка попереднім складом суду не розглянута.
01.12.2021 року представником позивача подана заяву про розгляд спільної заяви та закриття підготовчого судового засідання.
Вирішуючи питання щодо заяви сторін про затвердження мирової угоди, суд приходить до наступного.
Положеннями ст. 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до вимог ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Частиною п*ятою даної статті передбачено, що суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або 2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Мирова угода - це досягнута між сторонами в ході судового розгляду і під контролем суду заснована на взаємних поступках угода, яка по новому визначає їх суб`єктивні права та обов`язки.
Отже, вирішуючи питання щодо затвердження мирової угоди, суд має з`ясувати чи не суперечать умови мирової угоди, зокрема, вимогам закону. Суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана відповідно до її умов, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору.
Як вбачається з матеріалів справи та умов мирової угоди, яка подана до суду 14.06.2021 року:
- визнати за ОСОБА_1 в порядку розподілу майна подружжя право власності на: транспортний засіб Daewoo Lanos, сірого кольору, державний номер НОМЕР_1 , зареєстрований 20.06.2018р. VIN: НОМЕР_2 відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 загальною вартістю 45 000 /сорок п`ять тисяч/ гривень 00 копійок.
- визнати за ОСОБА_2 в порядку розподілу майна подружжя право власності на: однокімнатну квартиру, загальною площею 37,1 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , яка придбана на підставі договору купівлі-продажу від 11.11. 2020р. серія номер: 8343., загальною вартістю 400000 грн.
-земельну ділянку для житлової забудови кадастровий номер-6310136600:04:004:0079, загальною площею 1,9463 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 , яка придбана на підставі договору купівлі- продажу від 22.11.2016р. серія/номер 1097, та зареєстрована відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно 22.11.2016р. загальною вартістю 1 600 000 /один мільйон шістсот тисяч/ гривень 00 копійок;
-земельну ділянку для житлової забудови кадастровий номер6310136600:04:004:0080, загальною площею 1,9463 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 , яка придбана на підставі договору купівлі- продажу від 22.11.2016р. серія/номер 1099, та зареєстрована відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно 22.11.2016р загальною вартістю 1 600 000 /один мільйон шістсот тисяч/ гривень 00 копійок;
-транспортний засіб Citroen сірого кольору, державний номер НОМЕР_4 , зареєстрований 18.05.2017р. VIN: НОМЕР_5 відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6 загальною вартістю 110 000 /сто десять тисяч/ гривень 00 копійок;
-транспортний засіб Subaru Forester, чорного кольору, державний номер НОМЕР_7 , зареєстрований 18.12.2018р. YIN: НОМЕР_8 відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_9 загальною вартістю 120 000 /сто двадцять тисяч/ гривень 00 копійок.
Сторонами погоджено зменшення суми компенсації частки вартості майна, у свою чергу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (ідентифікаційний номер НОМЕР_10 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) та зобов`язується сплатити на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ідентифікаційний номер НОМЕР_11 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) грошову компенсацію замість його частки у праві спільної сумісної власності у розмірі З 000 000 /три мільйона/ гривень 00 копійок у строк до 01 липня 2022 року.
У разі невиконання ОСОБА_2 затвердженої судом мирової угоди в частині сплати нею суми грошової компенсації у розмірі 3 000 000 /три мільйона/ гривень 00 копійок у строк до 01 липня 2022 року, ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання.
Сторони зобов`язуються сумлінно виконувати умови, передбачені цією мировою угодою.
Після підписання цієї угоди майнові претензії сторін, щодо вищезазначеного майна вважаються врегульованими. Також сторони не мають претензій щодо фінансової частки та/чи іншого майна (рухомого/нерухомого), яке було набуте під час їх зареєстрованого шлюбу.
В разу добровільного невиконання сторонами умов даної мирової угоди, кожна із сторін залишає за собою право на звернення з позовом до суду про спонукання іншої сторони до виконання мирової угоди.
Суд, надавши правову оцінку умовам мирової угоди від 14.06. 2021 року, вважає, що положення мирової угоди суперечать вимогам чинного законодавства та є не виконуваними та приходжу до висновку, що заява про затвердження даної мирової угоди не підлягає задоволенню.
Так, умови мирової угоди, яка укладена між сторонами, стосуються поділу майна подружжя з великим відступленням від ідеальних часток та виплати відповідачкою розміру компенсації у набагато великому розміру у встановлений строк, у разі її затвердження судом, що є недопустимим та суперечить положенням цивільного процесуального законодавства, оскільки ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та підлягає виконанню в порядку, передбаченому Законом України Про виконавче провадження .
При вирішенні даного питання, судом також враховано, що не представлені документи на підтвердження того, що відповідачка в змозі виплатити компенсацію у 3000000 грн. у невеликий термін, що також судом вважається таким, що не є реально виконуваним у термін, вказаний у заяві, та сприяє поданню іншого нового позову, без реального вирішення питання поділу майна подружжя.
Всі ці обставини позбавляють суд затвердити дану угоду між сторонами на підставі ст. 207 ЦПК України та є підставою для відмови.
Також, в підготовчому судовому засіданні встановлено, що підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає. До закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті процесуальних дій вчиняти не потрібно, справа може бути призначена до судового розгляду по суті. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання немає.
Відповідно до ч.2 ст.200 ЦПК України , за результатами підготовчого судового засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, суд вважає за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу для судового розгляду по суті позовних вимог.
В підготовчому судовому засіданні було визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, вирішені заявлені клопотання сторін.
На підставі викладеного, відповідно до вимог ЦПК України у випадку вирішення всіх питань, які підлягають вирішенню в підготовчому судовому засіданні, суд вважає за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу для судового розгляду по суті позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 197 , 200, 260-261 ЦПК України , суд
У Х В А Л И В :
Закрити підготовче провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) про розподіл майна, що є об`єктом спільної сумісної власності подружжя та призначити справу до судового розгляду по суті у приміщенні Київського районного суду м.Харкова (м. Харків, вул. Валентинівська, 7-Б) на 17 грудня 2021 року о 12:50 год.
Відмовити у задоволенні спільної заяви позивача ОСОБА_1 та відповідача - ОСОБА_2 , про затвердження мирової угоди, яка подана 06.04.2021 в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про розподіл майна, що є об`єктом спільної сумісної власності подружжя.
Кількість судових засідань визначити з врахуванням вимог ЦПК України. Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя - Я.В.Губська
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2021 |
Оприлюднено | 09.12.2021 |
Номер документу | 101700154 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Губська Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні