Ухвала
від 07.12.2021 по справі 554/2860/21
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 07.12.2021 Справа № 554/2860/21

Провадження № 1-кс/554/16307/2021

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2021 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 ,

розглянувши клопотання ст. слідчого відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СУ ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_2 , в рамках кримінального провадження №42020170000000110 від 12.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України про продовження строку досудового розслідування,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий клопотання обґрунтовує наступним, Слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Полтавській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні №42020170000000110, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.06.2020 по факту привласнення державних коштів під час виконання робіт з облаштування майданчиків свердловин та під`їзних доріг до них, та розкрадання паливно-мастильних матеріалів підприємства під час виконання вказаних робіт, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Вході проведення досудового розслідування було встановлено, що службові особи відділення технологічного транспорту та спеціальної техніки філії ГУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за сприяння керівництва ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за попередньою змовою групою осіб, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів про обсяги приймання-передачі та використання палива, привласнюють паливно-мастильні матеріали, призначені для використання в господарській діяльності.

Крім цього, відповідно до інформації наданої УСБУ в Полтавській області встановлено про впровадження службовими особами відділення технологічного транспорту та спеціальної техніки філії ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі ВТТтСТ) протиправної схеми розкрадання ввірених їм паливно-мастильних матеріалів, призначених для використання в господарській діяльності підприємства, шляхом внесення до документальних матеріалів недостовірних відомостей щодо обсягів приймання-передачі та використання палива з метою формування та списання надлишків дизельного пального, з подальшою їх реалізацією за готівкові кошти та розподілом між учасниками злочинної схеми.

Встановлено, що залучені до протиправної схеми водії транспортних засобів та спеціальної техніки ВТТтСТ, згідно усних вказівок керівництва відділення та на підставі виданих водіям подорожніх листів проводять заправку автомобілів та спеціальної техніки на автозаправній станції підприємства, розташованій ВТТтСТ за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому, роботи, на проведення яких виділяється дизельне пальне, фактично не виконуються або виконуються частково, в подальшому вносять завідомо неправдиві дані до офіційних документів з метою привласнення державних коштів під час виконання робіт, що дозволяє накопичувати значні обсяги невикористаного пального з подальшим його вивезенням за межі підприємства та реалізацію за готівкові кошти суб`єктам підприємницької діяльності, займаються роздрібною та дрібнооптовою торгівлею паливно-мастильних матеріалів, або ж скуповують дизельне пальне для особистого використання чи виробничих потреб підконтрольних підприємств.

Накопичення паливно-мастильних матеріалів здійснюється безпосередньо на вищевказаній автозаправній станції ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в результаті проведення часткової або виключно документальної (без фактичного відпуску пального) заправки автомобільної та спеціальної техніки за рахунок завищення обсягів робіт та необхідного для їх виконання пального з подальшим внесенням недостовірних даних до звітних документів (відомостей про заправку транспортних засобів, подорожніх листів, наказів-нарядів, замовлень, журналів випуску транспортних засобів, журналів диспетчерів, журнали вїзду/виїзду транспортних засобів тощо.)

Вивезення накопиченого на автозаправній станції дизельного пального з території ВТТтСТ та його транспортування до місць збуту здійснюється водями відділення. При цьому, пальне з території ВТТтСТ вивозять в баках службових автомобілів та виробничих установок після їх заправки на АЗС під виконання неіснуючих робіт.

В подальшому, водіями, з урахуванням відсутності на автотранспорті засобів контрольно-навігаційного обладнання (систем GPRS- моніторингу та датчиків рівня пального), що унеможливлює належний контроль за обсягом використаного палива та фактичним виконанням передбачених заявками робіт, згідно попередніх домовленостей з приймальниками пального щодо його обсягів та вартості реалізації транспортують ввірені їм паливно-мастильні матеріали до місць збуту. Ціна реалізації за готівкові кошти 1 л. дизельного пального в залежності від ринкової вартості палива складає 15-21 грн.

Отримані в результаті незаконної реалізації паливно-мастильних матеріалів грошові кошти в подальшому розподіляються між учасниками злочинної схеми.

В ході досудового розслідування було проведено ряд слідчих дій спрямованих на встановлення всіх обставин вищевказаної справи, але на даний час особу, яка вчинила кримінальне правопорушення не встановлено.

Слідчий в судове засідання не з`явився, прохав проводити розгляд клопотання за його відсутності

Судом встановлено, що у вказаному кримінальному провадженні відповідно до ст. 219 КПК України строк досудового розслідування закінчується 12.12.2021 року.

Закінчити досудове розслідування до вказаного строку не представилось можливим, оскільки деякі слідчі та процесуальні дії не могли бути проведені з об`єктивнихпричин,так якїх проведення потребує додаткового часу, а саме: Отримати протоколи за результатами проведених НСРД, у відповідності до яких відібрати детальні пояснення, з посиланням на дані протоколи у ОСОБА_3 під час чого встановити злочинну схему за якою останній здійснював надлишок пального а також його подальше привласнення; Отримати у відповідності до ухвали слідчого судді доступ до операторів мобільного зв`язку, за номерами, якими користуються та користувалися особи причетні до вчинення злочину, провести виїмку вказаної інформації; Провести огляд та детальний аналіз вилученої інформації у операторів мобільного зв`язку; Допитати осіб, які причетні до вчинення злочину водіїв, скупщиків пального, службових осіб Філії ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; Допитати в якості свідків (скупщиків) з приводу відомих їм обставин вчинення кримінального правопорушення, а також стосовно кожного окремого факту придбання пального у ОСОБА_3 ; Відібрати зразки почерку та підпису у осіб, які причетні до вчинення злочину; Призначити почеркознавчі експертизи на відповідність підписів у подорожніх листах, паливних відомостях та інших документів, в які вносилися недостовірні відомості з метою привласнення ПММ.

Отримані результати вказаних слідчих дій матимуть у подальшому роль доказів у кримінальному провадженні для установлення обставин кримінального правопорушення, усунення суперечностей та доведення наявності підстав для повідомлення підозри.

Провести вищевказані слідчі (розшукові) дії у передбачений законом строк не представилось можливим у зв`язку із складністю кримінального провадження, та не встановленні особи, яка може бути причетною до вищевказаного кримінального правопорушення.

Відповідно дост. 219 КПК України(в редакціїЗакону № 2147-VIII від 03.10.2017) досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу.

За ст.294КПКУкраїни якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1 - 3 частини другої статті 219 цього Кодексу. Якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219цьогоКодексу,районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором. Якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками. Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження. Клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, що всі необхідні слідчі дії виконати не представилося можливим.

На підставі викладеного, приходжу до висновку про задоволення клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскільки слідчим доведено, що слідчі та процесуальні дії не були здійснені раніше з об`єктивних причин та потребують додаткового часу.

Керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя., -

У Х В А Л И В :

Клопотання ст. слідчого відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СУ ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_2 , в рамках кримінального провадження №42020170000000110 від 12.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України про продовження строку досудового розслідування - задовольнити.

Продовжити строки досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020170000000110 від 12.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, на дванадцять місяців для виконання всіх необхідних слідчих дій спрямованих на встановлення всіх обставин справи, а саме до 12.12.2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення07.12.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101706025
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —554/2860/21

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 07.12.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 01.10.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 06.09.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 31.08.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні