ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.12.2021Справа № 64/279 за заявою Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі"
про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання у справі
за позовом Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "РАНЕТ"
про стягнення боргу 53 860,07 грн
Суддя Зеленіна Н.І.
Секретар судового засідання Дарменко В.В.
Представники сторін: відповідно до протоколу судового засідання.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням суду від 22.11.2011 у справі №64/279 позов задоволено частково.
06.12.2011 на виконання вказаного рішення видано відповідний наказ.
Ухвалою суду від 30.05.2018 замінено стягувача Публічне акціонерне товариство "Київенерго" на його правонаступника Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські електромережі" у наказі господарського суду міста Києва №64/279 від 06.12.2011.
15.11.2021 через відділ діловодства суду від Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" надійшла заява про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Суд ухвалою від 19.11.2021 призначив розгляд заяви на 01.12.2021.
Представник заявника у судовому засіданні підтримав подану заяву та просив її задовольнити.
Представника боржника у судове засідання не з`явився, причин неявки суду не повідомив, про місце, дату та час судового розгляду був належним чином повідомлений.
Розглянувши подану заяву суд приходить до висновку, що вона підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 329 Господарського процесуального кодексу України у разі пропуску строку для пред`явлення наказу, судового наказу до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Поновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи із поважності причин пропуску строку та наявності обставин, які об`єктивно перешкоджали стягувачу реалізувати своє право на пред`явлення наказу до виконання протягом законодавчо встановленого терміну.
При цьому, Господарський процесуальний кодекс України не пов`язує право суду поновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку, тобто у кожному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінити доводи, що наведені на обґрунтування заяви про його відновлення, та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції, чинній на час пред`явлення наказу суду до примусового виконання) виконавчі документи можуть бути пред`явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом.
У п. 1 ч. 2 цієї статті зазначено, що строк для виконання судових рішень встановлюється з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення.
Як вбачається із матеріалів справи, наказ Господарського суду міста Києва №64/279 від 06.12.2011 дійсний для пред`явлення до 06.12.2012.
Постановою Головного державного виконавця Подільського районного відділу ДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві від 10.03.2017 наказ Господарського суду міста Києва №64/279 від 06.12.2011 повернуто стягувачу на підставі п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України "Про виконавче провадження".
Як зазначає заявник, при передачі матеріалів справи під час відступлення прав вимоги, виконавчий документ було тимчасово втрачено разом із матеріалами справи, у зв`язку із чим стягувач був позбавлений можливості подати наказ до примусового виконання.
Згідно зі ст. 23 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції, чинній на час пред`явлення наказу суду до примусового виконання) строки пред`явлення виконавчого документа до виконання перериваються: 1) пред`явленням виконавчого документа до виконання; 2) частковим виконанням рішення боржником; 3) наданням судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
Після переривання строку пред`явлення виконавчого документа до виконання перебіг строку поновлюється. Час, що минув до переривання строку, до нового строку не зараховується.
У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв`язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред`явлення виконавчого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв`язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, - з моменту закінчення дії відповідної заборони.
Водночас 05.10.2016 набрав чинності Закон України "Про виконавче провадження", яким збільшено строк пред`явлення виконавчих документів до виконання до трьох років з наступного дня після набрання рішенням законної сили (ч. 1, 2 ст. 12 цього Закону).
У п. 5 Розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред`являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Закон України "Про виконавче провадження" визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку. Вказаним Законом регламентовано порядок та особливості проведення кожної стадії (дії) виконавчого провадження і відповідних дій державних виконавців.
Як вказано у рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Глоба проти України" від 05.07.2012, п. 1 ст. 6 Конвенції, inter alia (серед іншого), захищає виконання остаточних судових рішень, які у державах, що визнали верховенство права, не можуть залишатися невиконаними на шкоду одній зі сторін. Відповідно виконанню судового рішення не можна перешкоджати, відмовляти у виконанні або надмірно його затримувати. Держава зобов`язана організувати систему виконання судових рішень, яка буде ефективною як за законодавством, так і на практиці. Також Суд зазначає, що саме на державу покладається обов`язок вжиття у межах її компетенції усіх необхідних кроків для того, щоб виконати остаточне рішення суду та, діючи таким чином, забезпечити ефективне залучення усього її апарату. Не зробивши цього, вона не виконає вимоги, що містяться у пункті 1 статті 6 Конвенції. Насамкінець, Суд повторює, що сама природа виконавчого провадження вимагає оперативності.
Доказів повного добровільного виконання боржником рішення Господарського суду міста Києва у справі №64/279 матеріали справи не містять.
Суд також враховує, що відмова стягувачу в поновленні пропущеного процесуального строку фактично позбавить стягувача права на виконання рішення суду, яке набрало законної чинності, оскільки це суперечило б основоположному принципу обов`язковості виконання судових рішень.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Керуючись ст. 234, 329 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Заяву Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання - задовольнити.
2. Поновити Приватному акціонерному товариству "ДТЕК Київські електромережі" строк для пред`явлення наказу Господарського суду міста Києва від 06.12.2011 у справі №64/279 до виконання з 01.12.2021.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Північного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складено 06.12.2021.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2021 |
Оприлюднено | 10.12.2021 |
Номер документу | 101735055 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні