55213, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. І. Виговського, 18, тел./факс (05161) 4-26-20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 грудня 2021 року м. Первомайськ
Справа :484/4864/21
Номер провадження : 2/484/1817/21
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Фортуна Т.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Дошкільного навчального закладу ясла-садок №34 Зірочка Управління освіти Первомайської міської ради Миколаївської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, та зобов`язання вчинення дій
встановив:
08.12.2021 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Дошкільного навчального закладу ясла-садок №34 Зірочка Управління освіти Первомайської міської ради Миколаївської області про визнання незаконним та скасування наказу №2, виданого директором ДНЗ №34 Зірочка Цісар Іриною Михайлівною, про відсторонення від роботи, та поновлення на роботі; зобов`язання ДНЗ №34 Зірочка здійснити виплату середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.
Ознайомившись із матеріалами зазначеної позовної заяви та доданими до неї документами, суд приходить до висновків, що вона не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України .
Відповідно до ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зокрема: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до п. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п.п. 1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про Державний бюджет України на 2021 рік установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року у розмірі 2270 грн.
Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 5 Закону України Про судовий збір встановлено перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. До них відносяться позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Зазначеною статтею не встановлено пільги від сплати судового збору за подання до суду позову у справах про відсторонення від роботі.
За змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР Про оплату праці середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця та не входить до структури заробітної плати.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Такий правовий висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18).
Позивачкою при подачі до суду позову не дотримано вимог ст.175 ЦПК України, а саме не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); ціну позову; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; виклад обставин, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги щодо поновлення на роботі із зазначенням доказів; оскільки, поновлення на попередній роботі можливе лише в разі визнання незаконним звільнення працівника або переведення його на іншу роботу (що передбачає остаточне припинення попередніх трудових обов`язків працівником та отримання ним винагороди (заробітної плати) за виконану роботу) на відміну від відсторонення, яке передбачає лише тимчасове припинення виконання працівником трудових обов`язків без позбавлення займаної посади, та поновлення виконання працівником попередніх трудових обов`язків на займаній посаді після припинення обставин, що слугували причинами відсторонення).
Із матеріалів справи вбачається, що у позовній заяві фактично позивачка просить визнати незаконним та скасувати наказ №2, виданий директором ДНЗ №34 Зірочка ОСОБА_2 , про відсторонення від роботи, та допустити її до роботи; зобов`язати ДНЗ №34 Зірочка здійснити виплату середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.
Тобто, позивачкою у позовній заяві об`єднано дві вимоги майнового та немайнового характеру, за які необхідно сплатити судовий збір в розмірі: 908,00 грн. - за вимогу немайнового характеру (визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та допустити до роботи) та 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за вимогу майнового характеру (стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу).
За таких обставин, позивачці необхідно надати до суду доказ на підтвердження сплати судового збору за подання до суду позовної заяви у розмірі 1816,00 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України , якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ураховуючи зазначене, позовну заяву слід залишити без руху, а позивачці необхідно надати строк для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів Миколаїв. ГУК/тг м. Первомайськ/22030101, ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), МФО 899998, рахунок отримувача UA658999980313111206000014474, код класифікації бюджету 22030101.
Керуючись ст.ст. 185 , 260, 294 ЦПК України , суддя
постановив:
- позовну заяву ОСОБА_1 до Дошкільного навчального закладу ясла-садок №34 Зірочка Управління освіти Первомайської міської ради Миколаївської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, та зобов`язання вчинення дій - залишити без руху;
- надати ОСОБА_1 десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви зазначених у мотивувальній частині.
Роз`яснити позивачці, що в разі не усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом наданого часу, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Ю.Фортуна
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2021 |
Оприлюднено | 13.12.2021 |
Номер документу | 101817765 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Закревський В. І.
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Фортуна Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні