Справа № 466/3110/20
У Х В А Л А
іменем України
«22» листопада 2021 року м. Львів
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання комунального закладу Львівської обласної ради «Школа Вищої Спортивної Майстерності» про скасування арешту на нерухоме майно,
у с т а н о в и в:
10вересня 2021 року комунальний заклад Львівської обласної ради «Школа Вищої Спортивної Майстерності» (далі КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності», заявник) звернувся до суду із заявою про зняття арешту з майна, в якій просить постановити ухвалу про скасування арешту, що був накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 від 09 лютого 2016 року в справі №466/1260/16-к на майно КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності», а саме: на земельну ділянку з будівлями, які знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Єрошенка, 34, з обов`язковим внесенням про це відомостей до Єдиного державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна в день та годину отримання ухвали слідчого судді.
В обґрунтування заяви покликається на те, що Львівською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Західного регіону здійснюється досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016140410000027 від 02.02.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України.
У межах вказаного кримінального провадження 09 лютого 2016 року ухвалою слідчої судді Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 було накладено арешт на майно, яке перебуває у власності та користуванні КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності».
Накладення вищевказаного арешту порушує права та охоронювані законом інтереси КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності», виходячи з наступного.
28 лютого 2006 року між виробничим підприємством «Мисливець» та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» було укладено договір купівлі-продажу, відповідно до умов якого виробниче підприємство «Мисливець» продало, а КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» придбав 97/100 частин будівель, загальною площею 735,4 кв.м., що знаходяться по АДРЕСА_1 .
29 травня 2008 року між виробничим підприємством «Мисливець» та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» було укладено ще один договір купівлі-продажу, за яким КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» придбав 1/2 на окремі приміщення в будівлі під літ. «Б-1», що раніше перебували у спільному користуванні, а саме: 11/1,3 кв.м. (коридор), 12/3,7 кв.м. (коридор), що становить 3/1000 ідеальних частин будівлі площею 2,5 кв.м. за тією ж адресою.
05 червня 2008 року між виробничим підприємством «Мисливець», ПП «Назаріус» та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» було укладено договір про поділ майна, що є у спільній частковій власності, за умовами якого сторони визначили майно, яке належить їм на праві власності. Таким чином, на даний момент власниками нежитлових приміщень є:
- КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності»: будівля під літерою «І-1» площею 4.4 кв.м.; будівля під літерою «Е» площею 2.4. кв.м.; будівля під літерою «В-1» площею 60.0 кв.м.; будівля під літерою «А-1» площею 89.6 кв.м.; будівля під літерою «Д» площею 2.0. кв.м.; будівля під літерою «Б-1» площею 190.9 кв.м.; будівля під літерою «М» площею 67.2 кв.м.; будівля під літерою «Л» площею 66.2 кв.м.; будівля під літерою «3-2» площею 12.4 кв.м.; будівля під літерою «И-2» площею 12.6кв.м.; будівля під літерою «Ж-2» площею 12.4 кв.м.; будівля під літерою «К-2» площею 12.6 кв.м.;
- ОСОБА_4 (після відчуження ПП «Назаріус»): нежитлове приміщення під літерою «Г», площею 228,1 кв.м.;
- виробниче підприємство «Мисливець»: нежитлові приміщення № 15, площею 18,5 кв.м. та № 16, площею 11,9 кв.м.
На думку органу досудового розслідування, внаслідок недбалого ставлення службовими особами КЕВ м. Львова до військової служби з власності держави незаконно вибули нежитлові приміщення, що знаходяться у АДРЕСА_1 на користь сторонніх юридичних осіб, а також останні отримали можливість незаконно користуватися земельною ділянкою Міністерства оборони України, загальною площею 17,3 га.
У ході досудового розслідування даного кримінального провадження, 09 лютого 2016 року прокурор військової прокуратури Львівського гарнізону звернувся в Шевченківський районний суд м. Львова з клопотанням про арешт майна виробничого підприємства «Мисливець», ОСОБА_4 та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» та про накладення арешту на земельну ділянку на якій знаходиться нежитлові приміщення, за адресою: м. Львів, вул. Єрошенка, 34.
Ухвалою слідчої судді Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 09 лютого 2016 року у справі №466/1260/16-к було накладено арешт на майно приватного підприємства «Назаріус» та майно КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності», а саме на земельну ділянку з будівлями, які знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Єрошенка, 34, з обов`язковим внесенням про це відомостей до Єдиного державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна в день та годину отримання ухвали слідчого судді.
21 травня 2009 року Львівська міська рада прийняла ухвалу № 2662, якою розглянувши графічні матеріали на землекористування,затвердила відповідно до графічних матеріалів межі земельної ділянки парку «Кортумова гора», обмеженої вул. Тунельною, кварталами житлової забудови на вул. Винниця та вул. Р.Купчинського, земельною ділянкоютовариства власників приватних гаражів«СОКІЛ», вул. В.Єрошенка, земельною ділянкою комунального підприємства«Виробничо-реставраційний комбінат похоронного обслуговування» на вул.Т.Шевченка, 128, кварталом житлової забудови на вул. Татарбунарській,площею 63,2181 га у межах фактичного землекористування.
30 травня 2013 року Львівська міська рада прийняла ухвалу № 2412, якою надала КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» земельнуділянку площею 10,8751 га у межах парку «Кортумова гора» навул.В.Єрошенка, 34 в обмежене сервітутне користування на платній основі у розмірі земельного податку терміном на 10 років для обслуговування спортивної бази «Львівський стрілецький стенд» за рахунок земель рекреаційного призначення за функцією використання інші землі (об`єкти фізичної культури і спорту).
Проте, накладення арешту на земельну ділянку унеможливлює укладення відповідного договору сервітутного користування, а тому КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» змушений звернутись в суд.
Відповідно до ч. 3 ст. 41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Зазначені вище міжнародні гарантії недоторканості права власності нормативно визначені в Конституції України та є, відповідно до положень ст. 2 КПК України, загальними засадами кримінального провадження.
Положеннями КПК України визначено, що досудовим розслідуванням є стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності(п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України).
Водночасст. 219 КПК Українивизначено строки здійснення досудового розслідування, які законодавцем диференційовано у залежності від тяжкості кримінального правопорушення, вчинення якого розслідується.
Враховуючи, що згідно відомостей, які містяться на інтернет ресурсі reyestr.court.gov.ua, відсутня інформація, щодо судового розгляду кримінального провадження № 42016140410000027 від 02.02.2016, чи розгляду клопотання слідчого про продовження досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, є підстави вважати, що таке закрито на підставі постанови слідчого чи прокурора.
У відповідності до ч.1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Протоколом повторного автоматизованого визначення слідчого судді від 21 вересня 2021 року вищевказану справу за заявою КЗ ЛОР «Вища Школа Спортивної Майстерності» передано для розгляду по суті слідчому судді ОСОБА_1 .
В судове засідання, яке після оголошення перерви було призначене на 22 листопада 2021 року о 12.30 год представник заявника комунального закладу Львівської обласної ради «Школа Вищої спортивної Майстерності» ОСОБА_5 та прокурор не з`явились, та від представника заявника ОСОБА_5 і прокурора ОСОБА_6 до суду надійшли заяви про розгляд заяви про скасування арешту у їх відсутності.
У відповідності до ч.4 ст. 107 КПК України у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників процесу фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснюється.
З`ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, заява комунального закладу Львівської обласної ради «Школа Вищої спортивної Майстерності» про зняття арешту з нерухомого майна підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
В ході розгляду заяви судом встановлено, що Львівською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Західного регіону здійснюється досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016140410000027 від 02.02.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України.
У межах вказаного кримінального провадження 09 лютого 2016 року ухвалою слідчої судді Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 було накладено арешт на майно, яке перебуває у власності та користуванні КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності».
З матеріалів клопотання вбачається, що 28 лютого 2006 року між виробничим підприємством «Мисливець» та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» було укладено договір купівлі-продажу, відповідно до умов якого виробниче підприємство «Мисливець» продало, а КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» придбав 97/100 частин будівель, загальною площею 735,4 кв.м., що знаходяться по АДРЕСА_1 .
29 травня 2008 року між виробничим підприємством «Мисливець» та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» було укладено ще один договір купівлі-продажу, за яким КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» придбав 1/2 на окремі приміщення в будівлі під літ. «Б-1», що раніше перебували у спільному користуванні, а саме: 11/1,3 кв.м. (коридор), 12/3,7 кв.м. (коридор), що становить 3/1000 ідеальних частин будівлі площею 2,5 кв.м. за тією ж адресою.
05 червня 2008 року між виробничим підприємством «Мисливець», ПП «Назаріус» та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» було укладено договір про поділ майна, що є у спільній частковій власності, за умовами якого сторони визначили майно, яке належить їм на праві власності. Таким чином, на даний момент власниками нежитлових приміщень є:
- КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності»: будівля під літерою «І-1» площею 4.4 кв.м.; будівля під літерою «Е» площею 2.4. кв.м.; будівля під літерою «В-1» площею 60.0 кв.м.; будівля під літерою «А-1» площею 89.6 кв.м.; будівля під літерою «Д» площею 2.0. кв.м.; будівля під літерою «Б-1» площею 190.9 кв.м.; будівля під літерою «М» площею 67.2 кв.м.; будівля під літерою «Л» площею 66.2 кв.м.; будівля під літерою «3-2» площею 12.4 кв.м.; будівля під літерою «И-2» площею 12.6кв.м.; будівля під літерою «Ж-2» площею 12.4 кв.м.; будівля під літерою «К-2» площею 12.6 кв.м.;
- ОСОБА_4 (після відчуження ПП «Назаріус»): нежитлове приміщення під літерою «Г», площею 228,1 кв.м.;
- виробниче підприємство «Мисливець»: нежитлові приміщення № 15, площею 18,5 кв.м. та № 16, площею 11,9 кв.м.
На думку органу досудового розслідування, внаслідок недбалого ставлення службовими особами КЕВ м. Львова до військової служби з власності держави незаконно вибули нежитлові приміщення, що знаходяться у АДРЕСА_1 на користь сторонніх юридичних осіб, а також останні отримали можливість незаконно користуватися земельною ділянкою Міністерства оборони України, загальною площею 17,3 га.
У ході досудового розслідування даного кримінального провадження, 09 лютого 2016 року прокурор військової прокуратури Львівського гарнізону звернувся в Шевченківський районний суд м. Львова з клопотанням про арешт майна виробничого підприємства «Мисливець», ОСОБА_4 та КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» та про накладення арешту на земельну ділянку на якій знаходиться нежитлові приміщення, за адресою: м. Львів, вул. Єрошенка, 34.
Ухвалою слідчої судді Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 09 лютого 2016 року у справі №466/1260/16-к було накладено арешт на майно приватного підприємства «Назаріус» та майно КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності», а саме на земельну ділянку з будівлями, які знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Єрошенка, 34, з обов`язковим внесенням про це відомостей до Єдиного державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна в день та годину отримання ухвали слідчого судді.
21 травня 2009 року Львівська міська рада прийняла ухвалу № 2662, якою розглянувши графічні матеріали на землекористування,затвердила відповідно до графічних матеріалів межі земельної ділянки парку «Кортумова гора», обмеженої вул. Тунельною, кварталами житлової забудови на вул. Винниця та вул. Р.Купчинського, земельною ділянкоютовариства власників приватних гаражів«СОКІЛ», вул. В.Єрошенка, земельною ділянкою комунального підприємства«Виробничо-реставраційний комбінат похоронного обслуговування» на вул.Т.Шевченка, 128, кварталом житлової забудови на вул. Татарбунарській,площею 63,2181 га у межах фактичного землекористування.
30 травня 2013 року Львівська міська рада прийняла ухвалу № 2412, якою надала КЗ ЛОР «Школа Вищої Спортивної Майстерності» земельнуділянку площею 10,8751 га у межах парку «Кортумова гора» навул.В.Єрошенка, 34 в обмежене сервітутне користування на платній основі у розмірі земельного податку терміном на 10 років для обслуговування спортивної бази «Львівський стрілецький стенд» за рахунок земель рекреаційного призначення за функцією використання інші землі (об`єкти фізичної культури і спорту).
Приписами ч. 3 ст. 41 Конституції України визначено, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
27 березня 2019 року в рамках справи № 202/1452/18, провадження № 14-559 цс18 Велика Палата Верховного Суду підтвердила раніше сформовану правову позицію та зазначила, що у разі, якщо арешт на майно накладено у порядку, передбаченому КПК України, особа, яка вважає, що такими діями порушено її право власності, навіть за умови, що вона не є учасником кримінального провадження, має право оскаржити такі дії та звернутися до суду про скасування арешту лише у порядку кримінального судочинства. І такий порядок захисту прямо передбачений нормами КПК України і є ефективним.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Зазначені вище міжнародні гарантії недоторканості права власності нормативно визначені в Конституції України та є, відповідно до положень ст. 2 КПК України, загальними засадами кримінального провадження.
Водночасст. 219 КПК Українивизначено строки здійснення досудового розслідування, які законодавцем диференційовано у залежності від тяжкості кримінального правопорушення, вчинення якого розслідується.
Враховуючи, що згідно відомостей, які містяться на інтернет ресурсі reyestr.court.gov.ua, відсутня інформація, щодо судового розгляду кримінального провадження № 42016140410000027 від 02.02.2016, чи розгляду клопотання слідчого про продовження досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, є підстави вважати, що таке закрито на підставі постанови слідчого чи прокурора.
У відповідності до положень ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Отже, у випадках, визначених вказаною статтею, власник або інший володілець майна під час досудового розслідування не позбавлений права звернутися до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна.
У відповідності до положень ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Завданням арешту майна в розумінні ч.2 ст. 170 КПК України є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження; збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з приписами ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Керуючись ст. ст. 2, 98, 170,173, 174, 376 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
Клопотання комунального закладу Львівської обласної ради «Школа Вищої Спортивної Майстерності» про скасування арешту на нерухоме майно - задовольнити.
Скасувати арешт на нерухоме майно комунального закладу Львівської обласної ради «Школа Вищої Спортивної Майстерності», а саме на земельну ділянку з будівлями, які знаходяться за адресою: м. Львів вул. Єрошенка, 34, який був накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 від 09 лютого 2016 року в справі №466/1260/16-к, з обов`язковим внесенням про це відомостей до Єдиного державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна в день та годину отримання ухвали слідчого судді.
Повний текст ухвали оголошений 26 листопада 2021 року о 16.30 год. в приміщенні Шевченківського районного суду м. Львова (м. Львів. вул. Січових стрільців, 12).
Суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 101823940 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м.Львова
Кавацюк В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні