ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
"10" грудня 2021 р. Справа № 911/34/21
Господарський суд Київської області у складі судді Горбасенка П.В., за участю секретаря судового засідання Андрух Д.В., розглянувши у відкритому засіданні заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення
за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про витребування незаконно відчуженої частки в статутному капіталі
та за позовом ОСОБА_1
до Приватного підприємства Ваш Консультант
про визнання недійсним рішення
представники сторін не з`явилися.
установив:
Рішенням Господарського суду Київської області від 19.11.2021:
- позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування незаконно відчуженої частки в статутному капіталі задоволено;
- витребувано з незаконного володіння ОСОБА_2 частку в розмірі 50 % статутного капіталу Приватного підприємства Ваш Консультант на користь ОСОБА_1 ;
- позов ОСОБА_1 до Приватного підприємства Ваш Консультант про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників Приватного підприємства Ваш Консультант , оформленого протоколом № 2 від 17.12.2015 задоволено;
- визнано недійсним рішення загальних зборів Приватного підприємства Ваш Консультант , оформлене протоколом № 2 від 17.12.2015;
- стягнуто з Приватного підприємства Ваш Консультант на користь ОСОБА_1 2 270,00 грн судового збору;
- стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 2 102,00 грн судового збору.
29.11.2021 через канцелярію Господарського суду Київської області від ОСОБА_1 надійшла заява про ухвалення додаткового рішення, відповідно до якої останній, керуючись, зокрема, ст. 244 Господарського процесуального кодексу України, просить стягнути солідарно з ОСОБА_2 та Приватного підприємства Ваш Консультант понесені ним витрати на правничу допомогу у розмірі 66 000,00 грн.
Господарський суд Київської області ухвалою від 30.11.2021 у справі № 911/34/21 прийняв до розгляду означену заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у справі № 911/34/21 та призначив розгляд заяви на 10.12.2021.
У судове засідання 10.12.2021 представники сторін не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Ухвали про призначення зави до розгляду у зазначеній справі, судом надсилались на юридичні адреси сторін та адреси, встановлені судом у порядку ч. ч. 6, 7 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України.
Водночас, ухвала Господарського суду Київської області від 30.11.2021 у справі № 911/34/21 про призначення заяви до розгляду офіційно оприлюднена у Єдиному державному реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua, знаходиться у вільному доступі, тоді як за змістом статей 2, 4 Закону України Про доступ до судових рішень кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом, а всі судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
Отже, сторонам надано як право бути обізнаними про прийняті у даній справі рішення шляхом доступу до Реєстру, так і можливість реалізувати право на участь у судовому процесі у відповідно встановлені строки.
Відповідно до ч. 4 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Розглянувши заяву та дослідивши матеріали справи, суд встановив, що заява ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до п. п. 4, 6, 9 ч. 1 ст. 1, ст. 30 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення.
Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
При цьому, адвокатський гонорар може існувати в двох формах - фіксований розмір та погодинна оплата. Вказані форми відрізняються порядком обчислення - при зазначенні фіксованого розміру для виплати адвокатського гонорару не обчислюється фактична кількість часу, витраченого адвокатом при наданні послуг клієнту, і навпаки, підставою для виплату гонорару, який зазначено як погодинну оплату, є кількість годин помножена на вартість такої години того чи іншого адвоката в залежності від його кваліфікації, досвіду, складності справи та інших критеріїв
Таким чином, визначаючи розмір суми, яка підлягає сплаті в порядку компенсації гонорару адвоката іншою стороною, необхідно виходити з встановленого у самому договорі розміру та/або порядку обчислення таких витрат.
Приписами ч. 2 ст. 16, ч. ч. 1, 3 ст. 123, ч. ч. 1, 3 ст. 124, ч. ч. 2-6 ст. 126, ч. ч. 5, 9 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) унормовано, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, на професійну правничу допомогу, пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;
2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;
3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо;
4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 , подаючи позовну заяву до ОСОБА_2 про витребування незаконно відчуженої частки в статутному капіталі у справі № 911/34/21, повідомив суд про те, що попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат, які відповідач поніс та очікує понести у зв`язку з розглядом справи орієнтовно складає 20 000,00 грн, тоді як остаточний розмір витрат на професійну правничу допомогу буде визначений у відповідності до ст. 123 ГПК України.
До того ж, подаючи позовну заяву до Приватного підприємства Ваш Консультант про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників Приватного підприємства Ваш Консультант , оформленого протоколом № 2 від 17.12.2015 у справі № 911/2468/21, ОСОБА_1 повідомив суд про те, що попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат, які відповідач поніс та очікує понести у зв`язку з розглядом справи орієнтовно складає 30 000,00 грн, тоді як остаточний розмір витрат на професійну правничу допомогу буде визначений у відповідності до ст. 123 ГПК України.
Так, до вказаної заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення, позивачем долучено акт приймання-передачі послуг № 1 від 23.11.2021 та звіт № 1 про обсяг наданий послуг від 23.11.2021, згідно яких адвокат надав клієнту наступну професійну правничу допомогу:
- Проведення правового аналізу наданих документів клієнтом, аналіз законодавчої бази, що регулює спірні відносини, вивчення судової практики, формування позиції та консультування клієнта у справі № 911/34/21; підготовка та подання позовної заяви від 24.12.2020 про витребування незаконно відчуженої частки в статутному капіталі ПП Ваш консультант , клопотання про забезпечення доказів шляхом їх витребування від 24.12.2020, вартістю 24 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 24 години;
- Підготовка та подання заяви про зміну предмету позову від 25.02.2021 у справі № 911/34/21, заяви про зміну підстав позову від 25.02.2021 у справі № 911/34/21, клопотання позивача про залучення співвідповідача, клопотання про приєднання письмових доказів до матеріалів справи від 25.02.2021, вартістю - 5 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 5 годин;
- Підготовка та подання заяви про повернення судового збору від 09.03.2021, вартістю - 1 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 1 година;
- Підготовка та подання клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 911/669/21 від 11.03.2021, вартістю 1 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 1 година;
- Участь у судових засіданнях 15.01.2021, 26.02.2021, 12.03.2021, 12.11.2021, вартістю 5 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 5 годин.
До того ж, до вказаної заяви позивачем долучено акт приймання-передачі послуг № 2 від 23.11.2021 та звіт № 2 про обсяг наданий послуг від 23.11.2021, згідно яких адвокат надав клієнту наступну професійну правничу допомогу:
- Проведення правового аналізу наданих документів клієнтом, аналіз законодавчої бази, що регулює спірні відносини, вивчення судової практики, формування позиції та консультування клієнта у справі № 911/2468/21; підготовка та подання позовної заяви від 18.08.2021 про визнання недійсним рішення загальних зборів, клопотання про витребування доказів від 18.08.2021, вартістю - 24 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 26 годин;
- Підготовка та подання клопотання про об`єднання в одне провадження справу № 911/2468/21 та справу № 911/34/21 від 21.09.2021, вартістю - 2 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 2 години;
- Участь у судовому засіданні 12.10.2021, вартістю - 2 000,00 грн, за кількістю витраченого часу - 2 години.
Вищевказані послуги адвоката були прийняті клієнтом без будь-яких претензій щодо об`єму, якості та строків виконання робіт (наданих послуг).
Відповідно до п. п. 1.1., 1.2., 2.1., 3.2., 5.1., 8.1. договору про надання правової допомоги від 27.08.2021, укладеному між ОСОБА_1 (далі - клієнт) та адвокатом - Соколовим Антоном Олександровичем (далі - адвокат), (далі - договір) у порядку та на умовах, визначених цим договором, адвокат зобов`язується надати клієнту визначені цим договором юридичні послуги (правову допомогу) щодо захисту інтересів, прав та свобод останнього, зокрема, у судах загальної юрисдикції та спеціалізованих судах України всіх рівнів та інстанцій у тому числі Верховному Суді, Конституційному Суді України. Для чого клієнт надає право адвокату користуватися всіма правами передбаченими чинним законодавством, як стороні по справі/провадженню чи будь-яким іншим учасникам процесу.
Клієнт дає завдання, а адвокат зобов`язується відповідно до завдання клієнта надавати йому юридичні послуги (правову допомогу) за відповідну плату. У свою чергу клієнт зобов`язується оплатити такі юридичні послуги та фактичні витрати адвоката, пов`язані з наданням таких послуг.
Послуги надаються адвокатом шляхом: усного та письмового консультування; складання необхідних процесуальних документів, скарг, претензій, заяв, клопотань, меморандумів, листів, позовних заяв та інших документів, що необхідні для захисту прав, свобод та інтересів клієнта; надання послуг, шляхом представництва інтересів та захисту прав і свобод клієнта, зокрема, у судах загальної юрисдикції та спеціалізованих судах України всіх рівнів та інстанцій у тому числі Верховному Суді, Конституційному Суді України, надання послуг щодо представництва інтересів клієнта у адміністративних, цивільних, господарських справах, а також у кримінальних провадженнях, у виконавчих провадженнях для чого адвокат, від імені клієнта, має право вчиняти будь-які дії не заборонені чинним законодавством України та правилами адвокатської етики. Адвокат має право ознайомлюватися з усіма документами, які стосуються клієнта, знімати їх копії, знайомитися з матеріалами справи, кримінального провадження, виконавчого провадження тощо, робити з них виписки, подавати позовні заяви, апеляційні, касаційні скарги, заперечення, відзиви, заяви, клопотання, укладати мирові угоди, змінювати предмет позову, збільшувати або зменшувати позовні вимог, відмовлятися від позову та будь-які інші документи процесуального характеру, підписувати їх, давати усні і письмові пояснення у процесі, отримувати та відправляти поштові відправлення, сплачувати кошти в інтересах клієнта (мито, збори тощо), отримувати банківські виписки про рух коштів по рахункам чи інші довідки, висловлювати свої доводи, міркування з усіх питань та вчиняти всі необхідні дії відповідно до вимог чинного в Україні законодавства; користуватися іншими правами, передбаченими чинним в Україні законодавством.
Адвокат зобов`язується надавати клієнтові за його окремими дорученнями наступні юридичні послуги протягом строку дії цього договору, зокрема: представляти інтереси клієнта у справах цивільного, господарського, кримінального та адміністративного судочинства, в інших державних органах відповідно до п. 1.1. та п. 2.1. даного договору; організовувати та вести претензійно-правову роботу за матеріалами, які надає клієнт; надавати усні та письмові консультації, правові висновки, довідки з правових питань, що виникають у діяльності клієнта, представляти інтереси останнього під час будь-яких переговорів чи зустрічей.
Плата за надані адвокатом послуги за цим договором встановлюється відповідно до виставлених останнім актів наданих послуг згідно переліку послуг зазначених у додатках, що є невід`ємною частиною даного договору.
Цей договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами, скріплення печатками сторін (за наявності) і діє до 31.12.2021.
Відповідно до п. п. 1, 2 додатку № 2 від 01.12.2021 до договору про надання правової допомоги від 27.12.2020, розмір гонорару адвоката за надання послуг, згідно цього договору, складається з загальної кількості годин, витрачених адвокатом на надання послуг. 1 (одна) година наданої правової допомоги адвокатом клієнту за цим договором складає 1 000,00 грн. Гонорар (вартість послуг) за цим договором оплачується клієнтом протягом 30 робочих днів з дати набрання чинності рішення у справі на підставі виставленого рахунку.
Послуги, які адвокат надає клієнтові за цим договором (перелік не є вичерпним): юридичний аналіз документів, які надані клієнтом та формування правової позиції; підготовка та подання позовної заяви про визнання недійсним договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі та визнання недійсним рішення загальних зборів до Господарського суду Київської області; підготовка процесуальних документів в ході розгляду справи (заяв, клопотань, відповідь на відзив, заперечення тощо); отримання інформації у суді щодо руху справи та ознайомлення з матеріалами справи у Господарському суді Київської області; надання клієнту інформації щодо руху справи у Господарському суді Київської області; надання клієнтові усних консультацій з приводу вчинених процесуальних дій в рамках справи; участь в судових засіданнях в справі, інше.
Копії договору про надання правової допомоги б/н від 27.08.2021, додатку № 2 від 01.12.2021, актів наданих послуг № 1 та № 2 від 23.11.2021, звітів про обсяг наданих послуг № 1 та № 2 від 23.11.2021 наявні в матеріалах справи.
В матеріалах справи також наявні ордери на надання правової допомоги серії ЗР № 38326 від 24.12.2020 та ЗР № 76637 від 18.08.2021.
Суд зазначає, що при визначенні суми відшкодування суд виходить з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
Тобто, суд оцінює рівень адвокатських витрат, що мають бути присуджені з урахуванням того, чи була їх сума обґрунтованою.
Суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої ухвалено рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості, пропорційності та верховенством права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 07.11.2019 у справі № 905/1795/18, від 08.04.2020 у справі № 922/2685/19, від 30.11.2020 у справі № 922/2869/19.
Так, вимогу позивача про компенсацію 7 000,00 грн за участь адвоката в одному судовому засіданні у справі № 911/2468/21 та чотирьох судових засіданнях в уже об`єднаній справі № 911/34/21, суд вважає неспівмірною зважаючи на обсяг наданих адвокатських послуг з урахуванням часу здійснення представництва. Так, позивачем заявлено 7 годин представництва адвоката в судових засіданнях, тоді як відповідно до протоколів судових засідань від 26.02.2021, 12.03.2021, 12.11.2021 у справі № 911/34/21 та від 12.10.2021 у справі № 911/2468/21 та технічних звукозаписів цих засідань, загальна тривалість чотирьох судових засідань становила 32 хв.
Виходячи з вартості послуг за годину роботи адвоката, а також тривалості чотирьох судових засідань, співмірною за участь адвоката у судових засіданнях є компенсація у розмірі 533,33 грн (1 000, 00 грн/60 хв * 32 хв).
До того ж, суд звертає увагу позивача на те, що заявлене в акті наданих послуг № 1 від 23.11.2021 судове засідання від 15.01.2021 судом не призначалося, та відповідно, не проводилося, що підтверджується матеріалами справи.
Згідно ст. 15, ч. 1 ст. 86 ГПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Дослідивши подані позивачем докази понесених витрат на професійну правову допомогу, беручи до уваги вищезазначені норми законодавства та рішення Європейського суду з прав людини, враховуючи процесуальний перебіг розгляду цієї справи, що завершився прийняттям рішення у справі, а також враховуючи рівень складності юридичної кваліфікації правовідносин у справі, обсяг та обґрунтованість підготовлених та поданих до суду адвокатом документів, їх значення для спору, суд дійшов висновку, що заявлений до стягнення розмір витрат на професійну правничу допомогу не є співмірним із, часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг), обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт.
З огляду викладеного, враховуючи рівень складності юридичної кваліфікації правовідносин у справі, обсяг та обґрунтованість підготовлених та поданих до суду адвокатом документів, їх значення для спору, а також те, що розмір відшкодування судових витрат, не пов`язаних зі сплатою судового збору, не повинен бути непропорційним до предмета спору, суд дійшов висновку, що доказово обґрунтованими, доведеними та співмірними зі складністю справи, обсягом наданих послуг адвокатом, є судові витрати на надання професійної правової допомоги у розмірі 59 633,33 грн.
Одночасно суд вважає, що підстави для солідарного стягнення з відповідачів означеної суми, про що просить позивач у заяві, відсутні з огляду на те, що наведеними судом вище нормами ГПК України, які встановлюють порядок визначення та відшкодування витрат на правову допомогу, не передбачена можливість застосування солідарного стягнення.
Відповідно, суд позбавлений можливості покладання витрат на професійну правничу допомогу солідарно на відповідачів, як наслідок, з огляду на задоволення позовних вимог здійснює розподіл таких витрат у рівних частках між відповідачами в сумі 29 766,67 грн на кожного.
Керуючись ст. ст. 123, 126, 129, 233-235, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення задовольнити частково.
2. Стягнути з Приватного підприємства Ваш Консультант (08133, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Святоюріївська, буд. 20, ідентифікаційний код 35174240) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Київським РВ у м. Сімферополі ГУ ДМС України в АР Крим 10.01.2013, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ) 29 766 (двадцять дев`ять тисяч сімсот шістдесят шість) грн 67 коп. витрат на правничу допомогу.
3. Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Києво-Святошинським РВ УДМС України в Київській області 21.04.2016, ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Київським РВ у м. Сімферополі ГУ ДМС України в АР Крим 10.01.2013, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ) 29 766 (двадцять дев`ять тисяч сімсот шістдесят шість) грн 67 коп. витрат на правничу допомогу.
4. В решті вимог заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення - відмовити.
5. Видати накази після набрання додатковим рішенням законної сили.
Повна ухвала складена та підписана 13.12.2021, набирає законної сили негайно після її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у апеляційному порядку - до Північного апеляційного господарського суду у строки та порядок відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України.
Суддя П.В.Горбасенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2021 |
Оприлюднено | 13.12.2021 |
Номер документу | 101828613 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Горбасенко П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні