Справа № 638/19033/21
Провадження № 2/638/7036/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 грудня 2021 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Цвірюк Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та поновлення на роботі, -
встановив:
Адвокат Короткова Алла Олександрівна звернулась до Дзержинського районного суду м.Харкова в інтересах ОСОБА_1 із позовом до Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та поновлення на роботі .
Перевіривши матеріали позову, суддею встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у п.п. 3, 6, 7, 9 ч.3 ст.175, ч.4 ст.177 ЦПК України.
Зокрема, у прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача невиплачену заробітну плату за час незаконного відсторонення від роботи, однак, всупереч п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, не зазначає ціни позову, а також не надає обґрунтованого розрахунку суми, яка підлягає стягненню.
В порушення вимог п.п.6, 7 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не надано відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, а також відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Також, всупереч п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Крім того, вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
У відповідності до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, частиною 1 статті 4 ЗУ Про судовий збір №3674-VІ від 08.07.2011 року передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відповідному співвідношенні до ціни позову у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2021 рік з 1 січня 2021 року встановлений показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 2270,00грн.
Згідно п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір справляється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в розмірі 908,00 грн.
Позивач посилається на п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , згідно якої позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі звільняються від сплати судового збору. Однак, дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позивачем також заявлена вимога про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення.
Таким чином, позивач зобов`язаний сплатити суму судового збору, визначену Законом за одну вимогу немайнового характеру.
За таких обставин, суд вважає позовну заяву такою, що не відповідає вимогам ст.ст.175 ЦПК України та пропонує позивачу:
- зазначити ціну позову та надати обґрунтований розрахунок суми, яка підлягає стягненню;
- надати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, а також відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- сплатити суму судового збору за одну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи викладене, позивачу пропонується привести позовну заяву у відповідність до вимог ЦПК України, з урахуванням викладених вище обставин.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.
Керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та поновлення на роботі - залишити без руху .
Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: Д.В.Цвірюк
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2021 |
Оприлюднено | 14.12.2021 |
Номер документу | 101857741 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвірюк Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні