Постанова
від 05.10.2007 по справі а8/457-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А8/457-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

  

05.10.07р.

Справа № А8/457-07

За позовом  Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області (м.Дніпропетровськ) 

до  Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАМАСК ЗЛС" (м. Дніпропетровськ)

Третя особа: Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради (м. Дніпропетровськ) 

про визнання недійсними установчих документів

Суддя  Дубінін І.Ю.

Представники сторін:

  Від позивача:Петерс В.І. - гол.держ.інспектор відділу (дов. № 5051/10/10-029 від 27.02.07р.) від відповідача: не з'явився

від третьої особи: не з'явися 

СУТЬ СПОРУ:

Державна податкова адміністрація у Дніпропетровській області (далі-позивач) звернулася до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАМАСК ЗЛС" (далі-відповідач) з позовом про:

- визнання недійсним запис про проведення державної реєстрації відповідача від 29.07.2004 р  №1 224 102 0000 000436;

- визнання недійсними установчі документи відповідача з моменту їх реєстрації.;

- визнання недійсним свідоцтво платника податку на додану вартість № 04608016 від 10.08.2004 р. відповідача  з моменту його видачі;

- припинення юридичної особи відповідача;

- визнання недійсними всіх первинних бухгалтерських документів та податкових декларацій, підписаних  від імені відповідача з моменту реєстрації, а саме з 29.07.2004 року.

Відповідач та третя особа у судове засідання не з'явилися, але відповідачем було подано заяву про розгляд справи без участі його представника, в якій також зазначено про повне визнання позову.

Господарський суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відзиву на позов третьої особи та без участі представника відповідача, оскільки останній був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, що підтверджується направленням ухвали суду на юридичну адресу відповідача, вказану в установчих документах відповідача.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши наявного представника, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В :

     Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю “ДАМАСК ЗЛС” (далі-відповідач), про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ 29.07.2004 р за №1 224 102 0000 000436. До Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України підприємство внесено 03.08.2004р. Згідно установчих документів власником та керівником підприємства-відповідача є громадянка України Задорожна Людмила Сергіївна.

Підприємство-відповідача знаходиться на податковому обліку ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська. Підприємство зареєстровано у якості платника податку на додану вартість згідно свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 04608016 від 10.08.04 р.        

У ході перевірки, проведеної управлінням податкової міліції ДПА у Дніпропетровській області, та з наданих пояснень засновника та керівника підприємства-відповідача Задорожної Людмили Сергіївни, встановлено наступне:

Задорожна Людмила Сергіївна ніякого відношення до фінансово господарської діяльності підприємства не має, ніяких документів не підписувала, розрахункових рахунків в банках не відкривала. Про те, що на її ім‘я зареєстроване підприємство-відповідач  дізналась від працівників податкової міліції. Де на теперішній час знаходяться реєстраційні  документи підприємства-відповідача їй невідомо.

При цьому, невстановлені особи склали від імені відповідача низку завідомо неправдивих офіційних  документів щодо неіснуючих господарських відносин між відповідачем та іншими установами, підприємствами та приватними особами. На підставі цих документів здійснювалась діяльність підприємства-відповідача, яка систематично та грубо порушувала діюче законодавство.

Згідно п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування »від 25.06.91р. №1 251-XII (із змінами та доповненнями) та пп.4.1.1, 4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.00р. №2181-111 передбачений обов'язок платників податків подавати до державних податкових органів декларації та бухгалтерську звітність.

Протягом періоду діяльності вказаного підприємства гр. Задорожна Людмила Сергіївна не  підписувала жодної податкової декларації. Не підписувались нею також первинні бухгалтерські документи, договори та акти виконаних робіт. Документи та печатка підприємства весь час перебували в іншої особи з порушенням вимог чинного законодавства.

Отже, всі первинні бухгалтерські документи та податкові декларації, підписані невстановленою особою та скріплені печаткою (виготовленою без отримання належного дозволу) від імені підприємства-відповідача не відповідають вимогам чинного законодавства та мають бути визнані недійсними, як такими що оформлені неналежним чином.

     Законодавством України передбачаються певні вимоги до статуту, а саме: ст.ст. 57, 62, 63 Господарського кодексу України зазначають: Установчими документами суб'єкта господарювання є статут. Підприємство діє на підставі статуту. Статут затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання. Згідно наданих засновником   пояснень можливо заключити, що він не є власник майна віднесеного до статутного фонду, що робить статут підприємства таким, що не відповідає діючому законодавству та не має юридичної сили, а вся діяльність, що проводилась на його підставі є –незаконною.

Статтею 42 Господарського кодексу України визначається –підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

      Згідно із п. 2 ст.87 Цивільного кодексу України установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

       У статуті товариства вказуються найменування юридичної особи, її місцезнаходження, адреса, органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього, якщо додаткові вимоги щодо змісту статуту не встановлені цим Кодексом або іншим законом. У засновницькому договорі товариства визначаються зобов'язання учасників створити товариство, порядок їх спільної діяльності щодо його створення, умови передання товариству майна учасників, якщо додаткові вимоги щодо змісту засновницького договору не встановлені цим Кодексом або іншим законом.

Відповідно із п. 2 ст.89 Цивільного кодексу України порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

Крім того, ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 р. передбачає, що місцезнаходження юридичної особи -місцезнаходження постійно діючого виконавчого органу юридичної особи, а в разі його відсутності - місцезнаходження іншого органу чи особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи без довіреності за певною адресою, яка вказана засновниками в установчих документах і за якою здійснюється зв'язок з юридичною особою.

      Відповідно до ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003р. №755-ІV, підставами для постанови судового рішення щодо припинення юридичної особи є:

- визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;

- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Згідно акту перевірки місцезнаходження,  встановлено  відсутність юридичної особи відповідача за вказаним в її реєстраційних документах  місцезнаходженням. Відсутність підприємства за вказаним місцезнаходженням позбавляє можливості проведення перевірки податковим органом з питань оподаткування.

     Щодо визнання свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість недійсним, то слід зазначити наступне.

     Згідно зі п.9.3 ст.9 Закону України “Про податок на додану вартість” особи , що підпадають під визначення платників податку згідно ст.2 цього Закону, зобов'язані зареєструватися як платники податку в органі державної податкової служби (свідоцтво платника ПДВ).        

Тобто всі дії щодо реєстрації юридичної особи як платника ПДВ, здійснює уповноважена особа –тобто особа яка наділена адміністративно-господарськими функціями відповідно до правомочного документу, а саме наказу про призначення на посаду директора.    

Документи підписані від імені відповідача невстановленою особою, яка не мала відповідних повноважень є такими, що протирічять законодавству України.

Внаслідок чого невстановлені особи безпідставно отримали право на нарахування податку на додану вартість та складання податкових накладних. Таке право надається виключно особам, зареєстрованим у якості платників податку на додану вартість в порядку, передбаченому ст.9 ЗУ “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997р. №168/97 –ВР. Відповідно із вимогами даного Закону податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом, який є підставою для включення у податковий кредит сум податку на додану вартість у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), тобто підставою зменшувати оподаткований оборот на суму ПДВ, яка вказується в накладних контрагента. Це призводить для безпідставного відшкодування з бюджету значних сум податку на додану вартість підприємствами –контрагентами.

Враховуючи те, що реєстрація підприємства-відповідача та ведення підприємницької діяльності передбачали з моменту реєстрації порушення кримінального, господарського, податкового, фінансового та цивільного законодавства, а також враховуючи те, що відповідача до теперішнього часу не виключено з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Керуючись п. 17, ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", ст.ст. 17, 60, 87, 89, 94, 98, 104, 158, 160-163, 186, 264 КАС України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю „ДАМАСК ЗЛС” (код ЄДРПОУ 33114970) від 29.07.2004р.  №1 224 102 0000 000436.

Визнати недійсними установчі документи Товариства з обмеженою відповідальністю „ДАМАСК ЗЛС” (код ЄДРПОУ 33114970) з моменту їх реєстрації.

Визнати недійсним свідоцтво платника податку на додану вартість № 04608016 від 10.08.2004 р. Товариства з обмеженою відповідальністю „ДАМАСК ЗЛС” (код ЄДРПОУ 33114970) з моменту його видачі.

Припинити  юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю „ДАМАСК ЗЛС” (код ЄДРПОУ 33114970).

Визнати недійсними всі первинні бухгалтерські документи та податкові декларації, підписані  від імені Товариства з обмеженою відповідальністю „ДАМАСК ЗЛС” (код ЄДРПОУ 33114970) з моменту реєстрації, а саме з 29.07.2004 року.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

І.Ю. Дубінін

 

   

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення05.10.2007
Оприлюднено16.10.2007
Номер документу1018585
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а8/457-07

Ухвала від 01.04.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 19.02.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 27.12.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 15.12.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 28.11.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 19.02.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Чорна Л.В.

Постанова від 05.10.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дубінін І.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні