Ухвала
від 15.12.2021 по справі 705/2791/21
ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження 22-ц/821/2118/21 Справа № 705/2791/21

УХВАЛА

про проведення судового засідання в режимі відеоконференції

поза межами приміщення суду

15 грудня 2021 року Черкаський апеляційний суд в складі колегії суддів: Василенко Л. І., Єльцова В. О., Нерушак Л. В., розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Стамбули Віталія Михайловичапро проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою сервісу ЕasyСon за апеляційною скаргоюпредставника ОСОБА_1 - адвоката Стамбули Віталія Михайловича на рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу Черповоди про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати,

в с т а н о в и в:

В провадженні Черкаського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Стамбули В. М. на рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до СВК Черповоди про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати.

Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 16 листопада 2021 року відкрито провадження у справі.

Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 29 листопада 2021 року призначено апеляційний розгляд справи на 16 грудня 2021 року на 09 год. 30 хв. у приміщенні Черкаського апеляційного суду за адресою м. Черкаси вул. Верхня Горова, 29.

Від представника ОСОБА_1 - адвоката Стамбули В. М. надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою сервісу ЕasyСon за наступними реквізитами: електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1

Дослідивши вказане клопотання судова колегія приходить до висновку про його задоволення.

Згідно з ч. ч. 1-5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Наказом Державної судової адміністрації № 196 від 23 квітня 2020 року Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, відповідно до п.2 Розділу І якого учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку встановленому процесуальним законодавством.

Пунктом 7 Розділу ІІІ вказаного положення також передбачено, що головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) та інформує про це секретаря судового засідання.

Частина 11 ст. 212 ЦПК України визначає, що використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 11 ст. 212 ЦПК України).

З аналізу вищезазначених норм права вбачається, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів можливо лише за наявності відповідної технічної можливості.

Враховуючи викладене, зважаючи на технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon, колегія суддів, вважає за можливе провести судове засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з представником ОСОБА_1 - адвоката Стамбули В. М. з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon, яка зареєстрована у системі EasyCon за наступними реквізитами: електронна адреса:ІНФОРМАЦІЯ_1

Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,

у х в а л и в :

Клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Стамбули Віталія Михайловичапро проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою сервісу ЕasyСon , задовольнити.

Розгляд апеляційної скарги представника ОСОБА_1 - адвоката Стамбули Віталія Михайловича на рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу Черповоди про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати, проводити 16 грудня 2021 року о 09 год. 30 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням технічних засобів за допомогою системи EasyCon представником ОСОБА_1 - адвокатом Стамбулою Віталієм Михайловичем за реквізитами: електронна адреса: stambula.v@gmail.com.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Л. І. Василенко

Судді: В. О. Єльцов

Л. В. Нерушак

СудЧеркаський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.12.2021
Оприлюднено15.12.2021
Номер документу101907534
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —705/2791/21

Постанова від 28.12.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Постанова від 28.12.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 22.12.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 22.12.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 15.12.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 15.12.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 29.11.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 16.11.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Рішення від 29.09.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Гудзенко В. Л.

Ухвала від 29.09.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Гудзенко В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні